עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

21/12/2014
יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה (הגדל)

יום ההוקרה השנתי לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

עשרות מתושבי אילת, הנמנים על פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, התכנסו בשבוע שעבר (ד') לאירוע שיועד במיוחד עבורם כחלק מיום הוקרה לאומי, שהוכרז על ידי ממשלת ישראל, כאות הוקרה על תרומתם האדירה של פצועי מלחמות ישראל ופעולות האיבה לביטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה. במהלך הערב נהנו המשתתפים ממטעמי חג החנוכה, מהדלקת נר שני ומהמופע של גל ורבורג - זמר ויוצר מקומי ולהקתו.

בעיר אילת חיים 372 פצועים ממערכות ישראל ופעולות האיבה, אשר מתמודדים באופן יום יומי עם פציעתם ועם השתלבותם בחברה. טקס ייחודי זה מתחיל מסורת לציון יום חשוב זה, בעידודן של ממשלת ישראל ועיריית אילת, המוקירות את עשייתם הרבה של הפצועים למען מדינת ישראל ומדגישה את מחויבותה של ממשלת ישראל ורשויותיה לאוכלוסייה זו ואת החיבור הנצחי בין פעילותם של פצועי המלחמות ופעולות האיבה לתקומתה של מדינת ישראל ולמאבק על קיומה.

עשרות מתושבי אילת, משפחות נפגעים, חברים וסטודנטים, הגיעו לטקס שהתקיים באודיטוריום קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. במהלך הטקס ציין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, את הוקרתם והערכתם הרבה של תושבי אילת לנפגעי מערכות ישראל ופעולות האיבה שהגנו בגופם ובנפשם על המולדת. במהלך הטקס הוקרן סרטון המתאר את חייה של עינת מלכה – תושבת אילת, נכת צה"ל ויו"ר ארגון נכי צה"ל באילת, ואת התמודדותה עם הנכות, "הקרב נגמר אבל המלחמה שלנו ממשיכה, כל אחד מנהל מלחמה יום יומית בחייו, ומתוך כך לפני כשנתיים התפתחה היוזמה הברוכה מקרב תנועת הנוער בני עקיבה להוקיר את נכי צה"ל על תומתם למען המדינה ביום לאומי, חניכי התנועה פנו עם הרעיון למחוז ב"ש ועוררו התרגשות גדולה בכך שטענו כי יש לקיים יום הוקרה מסוג זה. מדובר בצעד חשוב וערכי בהכרה בנכי ופצועי צה"ל ופעולות האיבה המעודד את רוחם ומסייע להם להגיש חלק משמעותי בחברה", דבריה של מלכה.  נציג ארגון נפגעי פעולות האיבה באילת – יורם שבת, תאר אף הוא את התמודדותם של הפצועים ואת השתלבותם בחברה והודה לעיריית אילת והעומד בראשה על קיומו של יום חשוב זה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד