עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

קריאת בית הפדרציה של יהדות מרוקו באילת ע"ש יצחק אזולאי ז"ל

29/12/2014
קריאת בית הפדרציה של יהדות מרוקו באילת ע"ש יצחק אזולאי ז"ל (הגדל)

קריאת בית הפדרציה של יהדות מרוקו באילת ע"ש יצחק אזולאי ז"ל

מאות מתושבי אילת, התכנסו לאירוע קריאת בית הפדרציה של יהדות מרוקו באילת ע"ש יצחק אזולאי ז"ל. אזולאי ממקימי סניף הפדרציה באילת ומי שהקדיש את חייו למען חיזוק מורשתה של יהדות מרוקו. האירוע נערך במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ויו"ר סניף הפדרציה באילת – עו"ד סימה נמיר. הבאים נהנו ממטעמי חג החנוכה והעדה, ומערב פיוטים ושירה מפי הזמר והפייטן - ישראל פרץ ולהקתו.

 

כזכור, בישיבת מועצת עיר חגיגית לציון 65 שנים לשחרורה של העיר אילת, אישרו חברי המועצה, פה אחד את הצעת ראש העירייה לקרוא לבית הפדרציה המרוקאית, "בית יצחק" על שמו של יצחק אזולאי ז"ל, שהקדיש את חייו למען חיזוק מורשתה של יהדות מרוקו. בזכות עשייתו זכה יצחק ז"ל בשנת 2007, בתואר חתן פרס הצטיינות מטעם הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו על פועלו כיו"ר סניף הפדרציה באילת, לרווחת כלל תושבי אילת ולתפארת יהדות מרוקו.

יצחק אזולאי ז"ל, שעלה בשנות החמישים לאילת, הקים משפחה שורשית ומוכרת בעיר אילת. הוא החל את דרכו המקצועית בחברת מכרות הנחושת תמנע, משם פרש לקריירה עצמאית ומאוחר יותר נקלט בעיריית אילת כמנהל מסגרייה. לימים ביצע שלל תפקידים במסגרת עבודתו בעירייה. כשפרש לגמלאות המשיך בפעילותו הקהילתית והציבורית כשלנגד עיניו, קידום מעמדו של האזרח הוותיק בעיר, במסגרת תפקידו כיו"ר ותיקי אילת. יחד עם רחמים לוי ז"ל, קידמו את הקמתו של מוזיאון 'אילת עירי' לשימור מורשת העיר אילת והתפתחותה.

בתחילת האירוע המרגש הוסר הלוט מעל שלט בית הפדרציה של יהדות מרוקו באילת, במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, אשר סיפר בהתרגשות על היכרותו האישית עם יצחק אזולאי ז"ל "אני לא מתפלא כלל שאין מקום באולם, כיוון שהאולם צר מלהכיל את החברות שהשאיר אחריו יצחק. יצחק היה אחד מעמודי התווך בקידום מעמד הוותיקים בעיר אילת ומשום שהיה עיקש, זוכים וותיקים רבים למעמד ראוי והרבה כבוד בעיר אילת. יצחק נלחם על הקמת בית זה למען קידום מורשתה ותרבותה של יהדות צפון אפריקה והוא בהחלט ראוי להיקרא על שמו. בני משפחתו ומכריו יכולים להיות גאים ביצחק שהשאיר אחריו ערכים ומורשת גדולה". 

 

חברת המועצה, עו"ד סימה נמיר, אשר החליפה את יצחק בתפקידו כיו"ר סניף הפדרציה של יהדות מרוקו באילת, ציינה את הערכתה הרבה ליצחק וסיפרה "כמי שעבדה לצדו של יצחק לאורך שנים,  במהלך כל התקופה הוא השריש בי את החשיבות שבחיזוק המורשת של יהדות מרוקו ועד כמה חשוב לשמור ולהעביר זאת לדור הבא. ליצחק היה חיבור לכל הקהילה המרוקאית באילת ואני ממשיכה את דרכו עד כמה שאוכל להיכנס לנעליו הגדולות. אני מבטיחה שנשמור ונמשיך את פעילותו בדיוק כפי שהוא היה מבקש וכמו שאמר אחד העם – 'מי שלא זוכר את עברו לא יכול לבנות את עתידו' וזה נר לרגלי. הרגשתי שהוא היה איתנו בערב הזה, היתה התרוממות רוח גדולה מאוד ואני שמחה שבאו הרבה מתושבי אילת וממכריו". בנו של יצחק, שי אזולאי, הודה בשם המשפחה לכל מי שהשתתף באירוע ולראש העירייה על הדברים החמים "מרגש לשמוע את הסיפורים מראש העיר שזיהה את הכנות ואכפתיות של אבי לפדרציה ולהעיר אילת. מה שאמרת נגע לליבנו, זה בא מהלב וזה אמיתי". הבן שרון אזולאי הוסיף "לאבא היו שלוש אהבות: אהבה למשפחתו, לעיר אילת ולמורשת יהדות מרוקו".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד