עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יעקב מלכה – יקיר הפועל

4/02/2015
יעקב מלכה – יקיר הפועל (הגדל)

יעקב מלכה – יקיר הפועל

 

לאחר שזכה באות "יקיר הפועל", זומן יעקב מלכה – מנהל אגף הספורט בעירייה לישיבת מועצת העיר, שהתקיימה אתמול (ג'), במהלכה הוקירו גם חברי מועצת העיר את פועלו ותרומתו הרבה לתחום הספורט בעיר. הוקרת חברי מועצת העיר למצטיינים עירוניים מתקיימת מידי ישיבה בפינת הפרגון אותה יזם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ומטרתה להאיר בזרקור את המצטיינים העירוניים בכל התחומים ולשמחתנו אלה רבים.  

 

בעיטור "איש כפועלו" המתייחס לתרומה משמעותית לקידומו של "הפועל", נכתב: "את דרכו הספורטיבית החל יעקב מלכה בשנת 1971 באגודת הפועל בירושלים. בשנת 1974 עם מעברו ללימודים בנתניה הצטרף לאגודת האתלטיקה של הפועל נתניה. בהמשך דרכו הספורטיבית הצטרף לאגודת מכבי נתניה בכדורגל ובמקביל התאמן באגודת אליצור נתניה באתלטיקה. עם גיוסו לצה"ל בשנת 1979 העדיף לשרת בחיל הים, וויתר על עתידו כספורטאי. בשנת 1986 החל לעבוד במועצת פועלי אילת ומיד קודם לתפקיד מזכיר הפועל אילת. במשך 25 שנות עבודתו כמזכיר הפועל באילת העצים את פעולות הספורט של הפועל בעיר אילת, טיפח את הליגה למקומות עבודה, היה שותף לפיתוח ענפי הספורט בעיר: מאגודת הכדורסל הצומחת, דרך פיתוח ענפי טניס השולחן, השחייה, הכדוריד והשייט. יעקב דאג תמיד לשמר את ההגמוניה של הפועל כארגון חזק ויציב בספורט הישראלי בכלל ובאילת בפרט.

בהמשך דרכו התמנה יעקב מלכה למנהל אגף הספורט בעיריית אילת ואחראי מטעמה לארגון האירועים הגדולים בעיר אילת. כשהשיא בהם הוא הספורטיאדה, אירוע הספורט העממי הגדול במדינה. אצל יעקב כל נושא ניהול הספורט וטיפוחו הוא מפעל חיים".

 

חברי המועצה, כולם ובכללם, חן בן אפרים – מחזיק תיק הספורט, סימה נמיר שעבדה עם יעקב במועצת פועלי אילת ואלי לנקרי – סגן וממלא מקום ראש העירייה שיבחו את עבודתו של יעקב. אלי לנקרי הדגיש את חלקו העיקרי של מלכה בהישגים, בזכותם זכתה העיר אילת, זו השנה השנייה בפרס שרת התרבות והספורט. שנת 2013 זכתה העיר במקום השלישי, ובשנת 2014 זכתה במקום הראשון מבין הערים הקטנות.

 

מלכה בצניעותו ציין בהתרגשות, כי עיטור "איש כפועלו" מסמל עבורו סימן דרך, סימן למפעל חיים של פעילות ענפה וגדולה, וכהרגלו אמר: "מאירוע לאירוע כוחנו עולה, אבל יש עוד הרבה". עוד הוסיף מלכה: "אני אומנם התכבדתי לקבל את הפרס, אך חובה עליי לציין, כי הפרס שייך לעוד רבים וטובים שסייעו בידי לקבל את הפרס, עובדי עירייה, מתנדבים מבין תושבי אילת, חבריי לאגף הספורט בעירייה, מחזיקי תיק הספורט מבין חברי המועצה לדורותיהם וכמובן הנהלת העירייה בראשות ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, וסגן ומ"מ מקום ראש העירייה - אלי לנקרי, שהשכילו להבין שהספורט הוא כלי פורץ דרך ומנוף כלכלי חשוב לפיתוח העיר וחיזוק כלכלתה". 

 

במעמד זה, פירט יעקב מלכה בפני חברי המועצה, כי בעשור האחרון השקיעה העיר מאות מיליוני שקלים לשדרוג בנייה ופיתוח של מתקני ספורט בכול רחבי העיר, בניית אולמות ספורט בבתי הספר: בגין, צאלים, עציון, יובל לצד פיתוח חמישה פארקי ספורט, שבילי הליכה, מגרשי ספורט מקורים בבתי הספר מגרשים משולבים ועוד. אלה לצד מתקני ספורט חוץ עירוניים ברמה בינלאומית, שהוקמו בעיר על ידי יזמיים פרטיים בעידוד וייעוץ עירוני, ביניהם: פארק קרח אולימפי, מטווח סגור ופתוח, מתקן טיפוס קירות אין דור, פארק חבלים מהטובים בארץ ועוד. "מתקני הספורט ביחד עם המשאבים הטבעיים שמסייעים בידינו לארגן תחרויות ברמות הגבוהות ביותר, הים הנפלא, ההרים שמסביב ומזג האוויר המושלם בעיקר בחורף הפכו את אילת לכפר אולימפי והיד עוד נטויה". ציין מלכה. עוד ציין יעקב את קריית הספורט הבינלאומית שתיבנה בקרוב בתוספת של מתקני ספורט בינלאומיים מהמעלה הראשונה, מגרשי כדורגל עם אצטדיון מרכזי, אולם כדורסל עם 3,000 מקומות ישיבה שיקדמו את ענף הכדורסל, כדורעף, כדוריד וההתעמלות למחוזות חדשים, אצטדיון אתלטיקה בינלאומי, מגרש לחץ לאימוני כדורגל, מגרשים משולבים ובעתיד בריכת שחייה מגרשי טניס ועוד. "עם הקמת הקריה ותחילת הפעלתה, אני מאמין שניתן יהיה להכפיל את מספר הלינות בעיר עד לכדי 500 אלף לינות. כיום עומד מספר הלינות על כ -250 אלף מידי שנה ואלה מזרימים דלק לכלכלת העיר, בעיקר בחודשי החורף הקרים, לשם מכוונת הנהלת העירייה ואנו עושים זאת בהצלחה".

 

עוד הדגיש מלכה, כי בקרוב תחל בניית שלושה אולמות ספורט נוספים בבתי הספר גלים, הרי אילת ורובע 9 בשחמון, זאת לצד המשך השדרוג והשיפוץ של מתקני הספורט האחרים. עוד ציין מלכה את היתרונות בקיום כל התחרויות גם לתושבי אילת שצופים, נהנים ובחלקם הרב גם משתתפים בתחרויות ובאליפויות עצמן.

 

את דבריו סיכם יעקב בתוכניות העתידיות בבניית קריית הספורט, וביישום תוכנית האב היישובית לספורט שמובילה הנהלת העירייה ובתוכה הקמת רשות ספורט עירונית עם צוותים מקצועיים וכמובן המשך שדרוג ובינוי של מתקני ספורט ברחבי העיר, שסייעו להמשיך ולהרחיב את אירוח האליפויות הבינלאומיות, התחרויות והטורנירים בכל הענפים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד