עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מקדמים תיירות בכל דרך

10/02/2015
מקדמים תיירות בכל דרך (הגדל)

מקדמים תיירות בכל דרך

ראש העירייה מאיר יצחק הלוי זכה באות הוקרה שהוענק לו בוועידת המלונאים על תרומתו לתיירות

קידום בניית שדה תעופה בינלאומי, פינוי הטיילת הצפונית מדוכני הרוכלים, שדרוג טיילות ותשתיות תיירותיות, עידוד הקמת אטרקציות חדשות, הרחבת בתי מלון, חינוך לתיירות, שיפור המוצר התיירותי, הוספת  פסטיבלים ואירועי ספורט בינלאומיים כחלק מעידוד לתיירות, הקמת תאגיד תיירות עירוני ועוד. בזכות כל אלה הוענק אתמול (ב') לראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, אות הוקרה על תרומתו לפיתוחה וקידומה של העיר אילת ושגשוגה של התיירות בעיר, על פיתוח התשתיות התיירותיות, טיפול בטיילת הצפונית ומיצובה של העיר אילת על מפת התיירות הבינלאומית לתיירות. האות הוענק לו במסגרת ועידת המלונאים שמקיימת מידי שנה, התאחדות המלונות בישראל. עוד כהוקרה נטעו לכבודו 18 עצים ביער קק"ל של התאחדות המלונות בישראל.

 

אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל היא נווה מדבר לחוף הים האדום, צומת דרכים בין ארבע מדינות, עיר תיירות וספורט בינלאומית, המונה 60,000 תושבים ומארחת מידי שנה כ- 3 מיליון נופשים מהארץ ומהעולם. כלכלת העיר נשענת רובה ככולה על ענף התיירות המהווה מנוע צמיחה לעיר. החזון כפי שמגדירו ראש העירייה באחת עשרה השנים האחרונות, מאיר יצחק הלוי, הוא מיצוב העיר אילת כעיר של כנסים ופסטיבלים עם בניית מרכז ירידים וקונגרסים, עיר ספורט בינלאומית עם קריית ספורט שתיבנה בקרוב בסטנדרטים בינלאומיים, עיר שתציע תוך עשור 20,000 חדרי מלון (מתוכם 12,000 קיימים היום), עיר שתארח יותר תיירים מחו"ל, עיר המדברת אקדמיה בתחומים רבים בזכות קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטה ימית לצד מכוני חקר ומכללות, עיר עם שדה תעופה בינלאומי שיחליף את הקיים וימוקם 18 ק"מ צפונית לאילת, עיר שתשמש צומת נופש בתוך הארץ ומחוצה לה, עיר שהוגדרה כנכס אסטרטגי למדינת ישראל.

 

בשנים האחרונות, עוברת העיר אילת מהפכה בתחומים רבים הן ברמה העירונית והן ברמה הלאומית. מאז היבחרו בשנת 2003, מוביל ראש עיריית אילת ביחד עם סגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי, מהלכים רבים לפיתוח מעמדה של אילת כמטרופולין החמישי בישראל. במסגרת תוכנית חזון "השער הדרומי", ייבנה צפונית לאילת, נמל ימי חדש, שיחובר לקו רכבת מטענים ויהפוך את אילת לגשר יבשתי בין אירופה ואסיה. בנוסף, 18 ק"מ צפונית לאילת, נמצא כרגע בבנייה, נמל התעופה הבינלאומי החדש ע"ש אילן רמון, אשר ישפר את מעמדה של אילת כיעד תיירותי בינלאומי ויהפוך אותה ליעד נגיש ואטרקטיבי לטיסות סדירות וצ'ארטר מכל יעד בעולם. קרקעות שדה התעופה המתפנה במרכז העיר, ובהמשך שטח הנמל המתפנה יהפכו זמינות לטובת מגורים ונופש, כך תהפוך העיר אילת ל"ריביירה של ים סוף" ולעיר תיירות בינלאומית מובילה. במקביל, מתקדמת התכנית להקמת קו רכבת מהיר לנוסעים בין אילת לתל אביב, אשר יקרב את אילת למרכז.

 

 

עם מימוש הפרויקטים הלאומיים הזוכים להכרה ותמיכה של ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו ושר התחבורה - ישראל כ"ץ, יואץ תהליך הפיתוח של העיר אילת. מיזמים אלו ייצרו אלפי מקומות עבודה ויגדילו את אוכלוסיית העיר ל 150 אלף תושבים עד שנת 2030.

 

עוד כחלק מהחזון הופכת אילת להיות העיר החכמה הראשונה של ישראל, המשלבת חינוך, רווחה, סביבה, שירותים עירוניים, תעבורה וכלכלה. רשת של מאות מצלמות במסגרת תכנית "עיר ללא אלימות" ובקרוב גישה חופשית לאינטרנט באמצעותwi-fi . עוד בין יתר התכניות: התקנת חיישנים למדידה וניטור של רעש, זיהום אוויר, קרינה, תחבורה ובין השאר גם במיכלי אשפה. עוד יורחב תקן סביבתי Blue Flag לחופים ולמרינה, בנוסף לתקן הקיים בחוף הצפוני, יבוצעו תכניות חיסכון באנרגיה לבתי המלון ויוקמו חממות טכנולוגיות לחברות הזנק בתחומי התיירות והאנרגיה. במסגרת זו, נבחרה אילת להיות אחת מהערים הראשונות שתעלה על פלטפורמת "אינטרנט של כל הדברים" של האיחוד האירופאי המשותף, שהושקעו בפיתוחה מעל 80 מיליון יורו. כחלק מההכרזה, זכתה העיר אילת במענק של האיחוד האירופי המשותף בשווי של מעל 500 אלף יורו, להקמת מודל של "שכונה חכמה" שתכלול את כל האספקטים של עיר חכמה. 

 

עוד כחלק מפיתוח וקידום התיירות באילת פועל תאגיד התיירות העירוני בראשו עומד סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי, להרחיב את ההיצע ולשפר את המוצר התיירותי. בקיץ האחרון הנהיגה העירייה בשיתוף התאגיד, מחירון אחיד בחופים במטרה להוזיל את המחירים. עוד פועל תאגיד התיירות העירוני להעשרת תכנים חדשים בעיר אילת: אירוח פסטיבלים מוסיקליים כגון פסטיבל מוסיקה קאמרי ופסטיבל הג'אז לצד הפקות ופסטיבלים ברוח צעירה: כוורת ובוני אם במסגרת אירועי אביב 2015, אירוח אליפויות ספורט לאומיות ובינלאומיות: מרתון מדברי, הטריאתלון והישראמן. במהלך החורף הנוכחי מובילים עיריית אילת, תאגיד התיירות העירוני והתאחדות מלונות אילת בשיתוף משרד התיירות, קמפיין חורף המתמקד בחופשה בהתאמה אישית. הקמפיין מציג את מגוון האפשרויות לחופשות חורף באילת ובכלל זה חופשת אקסטרים, חופשה קולינרית, חופשת תרבות, חופשת טבע ים ומדבר וכד'.  עוד  פועלת העירייה בשיתוף משרד התיירות, להפיכת טיילת התיירות לטיילת פעילה ותוססת עם שלל אירועים, במות ופסטיבלי רחוב, פתיחת המזרקה הגדולה ביותר בישראל וקידום אירועים כנסים ופסטיבלים חדשים. כמו כן  פועלים הגורמים להנגשת העיר ואתרי התיירות, אינטרנט חינם בכל אזור התיירות, שינוי ושדרוג בתחום המוניות ועוד.

 

עוד בתחום התיירות הנכנסת נעשות פעולות רבות להגדלת הנפח ושינוי התמהיל בין התיירות הנכנסת לתיירות הפנים באמצעות עידוד טיסות LOW COAST  וטיסות צ'ארטר לאילת, בשלב זה לשדה תעופה עובדה ובהמשך לשדה התעופה "רמון" הנבנה בימים אלה צפונית לאילת. בעניין זה, מציינים בתאגיד העירוני, כי ישנם מגעים עם מספר חברות תעופה בינלאומיות שהביעו התעניינות להגיע בטיסות ישירות לאילת.

 

 

 

גם בתחום התשתיות התיירותיות חלה מהפיכה עם לא פחות מ – 40 פרויקטים תיירותיים בעלות כוללת של כ – 200 מיליון ₪. בתוך זה שדרוג הטיילת שלא מכבר פונתה מדוכנים שפעלו שם משך שנים, המשך השקעה בפארק המרכזי שם תיפתח המזרקה המוסיקלית ופארק האקסטרים, השלמת פיתוח הטיילת עד לטאבה, הכשרת אתר קמפינג בחוף הדרומי, בניית שלב א' של קריית הספורט הבינלאומית להמשך אירוח של אליפויות ספורט מהארץ ומהעולם, וכן בניית מרכז ירידים וכנסים שיכלול בשלב ראשון 2,800 מקומות וייתן מענה לעשרות הכנסים המתקיים באילת מידי שנה, כמובן לצד עשרות פסטיבלים מוסיקליים מובילים ואירועי ספורט בינלאומיים.

 

עוד בתחום התשתיות יש גם תוכנית סדורה להרחבת בתי מלון ובניית חדשים. בעירייה מציינים כי עד שנת 2025 יתווספו ל – 12,000 החדרים באילת – עוד 6,000 חדרי מלון עם תוספת בבתי מלון קיימים ובניית חדשים עם שיווק הלגונה המזרחית ושטח שדה התעופה המתפנה. עוד בקרוב ייצא מכרז להקמת מתחם הגולף בכניסה הצפונית לעיר כחלק מעידוד תיירות בתחום. עוד מתוכננת הקמת שתי אטרקציות גדולות, לאחר שאלה אושרו להפקדה – פארק מים גדול ופארק סקי בכבלים.

 

לצד אלה, וכחלק מתכנית הנוגעת בכל תחומי התיירות, מושם דגש גם על חינוך לתיירות. במסגרת זו נחתם הסכם עקרונות עם אוניברסיטת לוזון שבשוויץ, לבניית בית ספר גבוה לתיירות ומלונאות וכן חממות טכנולוגיות לסטארט אפים בתיירות, דרך שיפור המוצר התיירותי ושדרוג התשתיות עד לשיווק מאסיבי בארץ ובחו"ל.

 

בתוך המהלכים הרבים שהוביל ראש עיריית אילת בלטה במיוחד נחישותו בעניין פינוי הדוכנים מהטיילת הצפונית, בהליך משפטי שנמשך שנים רבות, והוכרע במהלך מנצח. לצד השבת הטיילת ליעודה המקורי וחשיפת הנוף הטבעי והקסום של ים סוף, אשר נגרע לאורך שנים מהציבור בשל הדוכנים הלא חוקיים, פעלה העירייה להכשיר מתחם רוכלים תיירותי נעים ומזמין ובמקביל פועלת לחנוך שביל הליכה מטאבה ועד עקבה ולהכשיר גם מסלול לרוכבי אופניים. "מי שביקר לאחרונה באילת יכול ליהנות משתי האטרקציות החדשות ישנות- טיילת פתוחה ושוק רוכלים נעים ומזמין" ציין ראש העירייה והזמין את המוני בית ישראל לבקר ולנפוש באילת וליהנות ממגוון בתי מלון, אטרקציות, מרכזי קניות, מסעדות, בתי קפה ומוקדי בילוי רבים, לצד משאבים טבעיים בלתי נדלים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד