עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הכיתה הדיגיטלית הניידת הראשונה באילת

12/02/2015
הכיתה הדיגיטלית הניידת הראשונה באילת (הגדל)

הכיתה הדיגיטלית הניידת הראשונה באילת

פרויקט חדשני של מיזם "סיסמה לכל תלמיד" המאפשר לתלמידים ללמוד באמצעות מחשבי טאבלט בכיתה דיגיטלית, הושק בשני בתי ספר, "תל"י הרי אילת" ו"מצפה ים" המהווים פיילוט. כל תלמידי כיתות ד' בשני בתי הספר קיבלו טאבלט מותאם וילמדו בסביבה וירטואלית.

 

אירוע ההשקה, נערך אתמול (ד') בבית ספר "מצפה ים", במעמד מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל         תלמיד" – מגי אסייג, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ראש מינהל שח"ק בעירייה – ד"ר דרורי גניאל ומנהלת אגף החינוך בעירייה - מירי קופיטו. השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, שמשרדו השקיע תקציבים משמעותיים לצורך יישום הפרוייקט, היה אמור להיות אורח הכבוד בטקס החנוכה, אולם עקב מזג האוויר הסוער נבצר ממנו להשתתף באירוע.

 

במהלך הביקור עמדו האורחים מקרוב על פעילות המיזם החינוכי "סיסמה לכל תלמיד" בבית הספר. הביקור החל בהצגת פרויקט "מצויינגב" ובצפייה בשיעור מתוקשב בנושא "אילת עירי", כולל הדגמה של למידה באמצעות הטאבלטים וסיור בסביבות הלימודיות הייחודיות והמאתגרות של בית ספר "מצפה ים". התרגשות גדולה נרשמה, כאשר הוענק לכל אחד מהשותפים, פסל עשוי פימו, פרי יצירתו של תלמיד בית הספר, דניאל פנחסוב.

 

מחשבי הטאבלט החדישים, הינם טאבלטים ייחודיים למיזם, ונבנו בהתאם לצרכים של בתי הספר. מחשבי הטאבלט קלי-המשקל כוללים בתוכם את כל שולחן העבודה של התלמיד, ויכולים להחליף את ספרי הלימוד והמחברות. מנהלת בית הספר, אפרת ששון, הדגישה את החשיבות של המיזם בהעלאת רמת התקשוב בבית הספר והודתה לשותפים על הזכות להיות בית הספר הראשון שחונך כיתה דיגיטלית, במיוחד לאור העובדה, כי לפני 7 שנים הפך בית הספר "מצפה ים" לבית הספר המתוקשב הראשון בעיר, שלאחריו הצטרפו שאר בתי הספר למהפיכת התקשוב. מבחינת השימוש, הותאמו הטאבלטים ללמידה וכוללים אפליקציות עם תכנים דיגטליים המותאמים לתכנית הלימודים והמורים עברו הכשרה בהתאם. הבחירה בכיתה ד' הינה על מנת לבחון את הפיילוט במשך שלוש שנים, עד כיתה ו'. זאת במטרה להרחיב את הלמידה הניידת לכלל בתי הספר היסודיים ולייצר מהלך ממשיך גם בחטיבות הביניים.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שברך על היוזמה במיוחד על רקע הפיכתה של אילת לעיר חכמה בתחומים רבים וכחלק ממהפיכת התקשוב במערכת החינוך, הודה למנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", ליו"ר ומייסד המיזם – אודי אנג'ל וכמובן לשר סילבן שלום, ואמר לתלמידים: "אתם תהיו חלק מהיסטוריה פורצת דרך". גם מנכ"לית המיזם ציינה, כי על אף שהם עוסקים בטכנולוגיה, בסופו של דבר אנשים הם אלה המובילים שינוי ולא הטכנולוגיה. בפנייה לתלמידים ציינה: "אתם אלה שמחזקים אותי להאמין שהפיילוט יצליח" והתכוונה בדבריה לשאיפה שכל ציודו של התלמיד יסתכם בילקוט דיגיטלי.

 

השר לפיתוח הנגב והגליל, שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, סילבן שלום, שכאמור נבצר ממנו להשתתף בטקס עקב תנאי מזג האוויר, ביקש למסור למשתתפים כי: ""חינוך הוא המפתח להצלחה וליצירת שינוי אמיתי. המשרד לפיתוח הנגב והגליל רואה בהעצמת דור העתיד חלק בלתי-נפרד מפעילותו. "סיסמה לכל תלמיד" הוא פרויקט חשוב המעשיר את כלל התלמידים במרחבי הנגב הגליל באמצעי החינוך הטכנולוגיים העדכניים ביותר. פעילויות מעין אלה תורמות לצמצום הפערים ומעניקות הזדמנות שווה לילדי הנגב והגליל, תוך שימוש באמצעי הוראה חווייתיים וחדשניים". מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל הלוי מסרה שהמשרד ימשיך להוביל את הפרויקט ברחבי הנגב והגליל מתוך ההכרה בצורך לתת עדיפות בתחום החינוך לילדים באזורים אלה.

 

מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מגי אסייג הוסיפה: "שיתוף הפעולה עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל מאפשר להרחיב את המיזם לעשרות בתי ספר ברחבי הארץ, ולהגיע למהפכה החינוכית והתקשובית שאנו עדים לה".

 

"סיסמה לכל תלמיד" מהווה רשת לימודית חברתית, המחברת בין שלושת גורמי ההוראה המרכזיים: מורים, תלמידים והורים. המיזם פועל על בסיס פלטפורמה (רשת ענן) המאפשרת תקשורת עדכנית, מידית, ונוחה בין המורים לתלמידים, ומעודדת ביטוי עצמי ויצירתיות הן בקרב המורים והן בקרב התלמידים. המיזם פועל ב-207 בתי ספר ברחבי הארץ וממומן במלואו על-ידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל ומתרומות של החברה לישראל בשיתוף קבוצת XT, בזן ובנק הפועלים.

 

אל פורטל "סיסמה לכל תלמיד" ניתן לגשת מכל מחשב המחובר לאינטרנט. ייחודיות המיזם, נמצאת בתהליכי ההטמעה האישיים שמוענקים לכל בית ספר, ולצוות ההוראה המשתתף בפרויקט: המורים

לומדים לבנות שיעורים מתוקשבים ולהשתמש בכלי המחשב הבסיסיים, כשיפור הקשר עם התלמיד, ויכולים ללמד את התוכן בצורה עדכנית, אינטראקטיבית וחווייתית הרבה יותר. ההטמעה, ושעות החניכה הפרטניות לכל בית ספר, הם אלו שסייעו להצלחת הפרויקט, והובילו את הביקוש העצום להשתתפות בו.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד