עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת בכנס ערים חכמות

16/02/2015
אילת בכנס ערים חכמות (הגדל)

אילת בכנס ערים חכמות

העיר אילת, שנבחרה להיות אחת מארבע ערים בעולם שישתתפו בתכנית דגל באמצעות טכנולוגית FIWARE של האיחוד האירופי, כחלק מהפיכתה לעיר חכמה, זכתה לחשיפה מחמיאה במהלך כנס "ערים חכמות" של איגוד התאגידים העירוניים שנערך בשבוע שעבר באילת. העיר אילת ופרויקט "אילת - עיר חכמה" הוצגו במספר מצגות ופאנלים שהובלו על ידי היועץ האסטרטגי לערים חכמות, אורי בן ארי שמלווה את העיר אילת בפרויקט. בנוסף ביקר באילת אורח רם דרג, בכיר מהאיחוד האירופי - ג'סוס ווילהסנטה, שהיה אורח העיר אילת והרצה במהלך הכנס על תשתית לערים חכמות.

בפתח הכנס הציג ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי את משנתו לגבי עיר חכמה באילת ואמר, כי הסיבות שהובילו לקידום תכנית עיר חכמה באילת היה מרחקה של העיר אילת ממרכז הארץ והצורך לתת שירות טוב יותר לתושבים ולמבקרים בעיר ביחד עם איכות חיים ואיכות סביבה טובות יותר.

כידוע, אילת כעיר המקדמת את תכנית "עיר חכמה", נבחרה להיות אחת מארבע ערים בעולם שישתתפו בתכנית דגל טכנולוגית FIWARE של האיחוד האירופי המשותף, ביחד עם שלוש ערים מחצי האי האיברי, סאנטאנדר וקורוניה מספרד ופורטו מפורטוגל. כך סוכם בכנס ערים חכמות שהתקיים בחודש נובמבר האחרון בברצלונה שבספרד, בהשתתפות ראשי ערים מהארץ והעולם, מנכ"לים וראשי חברות. את העיר אילת ייצג בכנס, סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי. טכנולוגיית ה Fiware היא פלטפורמת תוכנה פתוחה לתשתיות מידע שמנהיג האיחוד האירופי, מתוך מטרה ליצור תשתית אחודה להעברת נתוני מידע אינטרנטיים ממקורות רבים. במחקר ובפיתוח שלה הושקעו עד כה 80 מיליון יורו. בכנס ערים חכמות שנערך בברצלונה נפגש אלי לנקרי עם ראשי הערים הזוכות האחרות ועם המנהל הכללי לתקשורת רשתות, תוכן וטכנולוגיה ומנהל היחידה לחדשנות ברשת של האיחוד האירופי. הם קיימו פגישת הכנה לשיתוף פעולה ביחד עם האיחוד האירופי המשותף שפועל להקמת פלטפורמה משותפת של שימוש בנתוני מידע באמצעות רשת אינטרנט אלחוטית, כחלק ממגמת האינטרנט של הדברים.

המשך הפגישה לגיבוש דרכי פעולה התקיים כאמור בכנס שהתקיים בשבוע שעבר באילת עם נציג האיחוד האירופי - ג'סוס ווילהסנטה שהיה אורח העיר אילת והכנס, ומנהל את פרויקט FIWARE של האיחוד האירופי שמטרתו ליצור תשתית אחידה למידע מערים חכמות. ראש העיר סאנטאנדר, מצפון ספרד - איניו דה לה סרנה, הוזמן גם הוא לכנס, ולמרות שנבצר ממנו להגיע, שלח סרטון וידיאו ומצגת בו בירך את העיר אילת והביע את רצונו בשיתוף פעולה עם העיר אילת כעיר חכמה.

עיר חכמה היא עיר המשתמשת בטכנולוגיות מידע ותקשורת (ICT) במטרה להיות אינטליגנטית יותר ולהשתמש יותר ביעילות במשאבים שלה, כדי ליצור חסכון בהוצאות ובאנרגיה, שיפור בשירותים לאזרח, שיפור באיכות חיים ושיפור איכות הסביבה. 

תכנית הפעולה להפיכת אילת לעיר חכמה מבוססת על פרמטרים בינלאומיים מוכרים. בשלב הראשון, הוקם "צוות עיר חכמה" בהובלת סגן וממלא מקום ראש העירייה ובוצעו תהליכי הערכה וסקרים מקיפים. כחלק מהצטרפות אילת לפרויקט האיחוד האירופי, זכתה העיר אילת למענק של כ - 580,000 יורו לצורך הקמת מודל "שכונה חכמה" אשר יכלול את כל ההיבטים של עיר חכמה. עוד בתכנית לצד פעולות לחיסכון במשאבים כמו צריכת חשמל ומים, תוכננה גם מערכת עסקית חכמה (BI) אשר תפקח ותאסוף מידע, בעזרת חיישנים בעיר, כל זה לתוך מערכת אחת שתאפשר קבלת תמונת מצב עדכנית בכל רגע נתון, בכל תחום מוניציפלי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד