עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילטמון – חידון חמיצר לאילת

23/02/2015
אילטמון – חידון חמיצר לאילת (הגדל)

אילטמון – חידון חמיצר לאילת

כ-700 תלמידי כיתות ו' מכל בתי הספר היסודיים השתתפו השנה בחידון אילת שכלל 66 חרוזי חידה כמניין שנותיה של העיר אילת, אותם יצר החידונאי, דן חמיצר. ביום רביעי האחרון, נערך גמר החידון באתר אום רשרש. שלושת בתי הספר שצברו את מירב הנקודות על 66 חרוזי החידה, זכו בגביע "דגל הדיו" ובתעודה "כיתת חכמי אילת" ואלה הם: במקום הראשון, בית ספר "תל"י הרי אילת", במקום השני בית ספר "היובל" ובמקום השלישי בית ספר "צאלים".

 

זו השנה השלישית, בה מתקיים חידון חמיצר - "האילטמון" שהחליף את חידון אילת המסורתי. את חוברת הלמידה עבת הכרס החליף אתר אינטרנט אינטראקטיבי "בעקבות אוצרות אילת", את פאנל המתמודדים באולם החליף אתר אום רשרש, את השאלות החליפו חידות ועל הכל ניצח החידונאי, דן חמיצר.

 

משך חודשיים התמודדו תלמידי כיתות ו' עם שתי חידות שבועיות בנושא אילת והוכיחו את יכולתם בחידון המסכם, שנערך כאמור בשבוע שעבר. החידות הזמינו "חשיבה מחוץ לקופסה" ואתגרו את כלל ילדי בתי הספר. לצורך החידון הוקם האתר "אוצרות אילת" המאפשר גלישה חופשית אל שלל מקורות הידע בנושא אילת. ביום השיא (ד') קיבלו התלמידים את ערכת חידות האילטמון המכילה 66 חרוזי חידה, כמניין שנות שחרורה של אילת. את יריית הפתיחה נתן ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בבית ספר "צאלים", אז הוסרה חותמת השעווה ששמרה על הערכה סגורה והתלמידים החלו לפתור את החידות. לתלמידים היתה אפשרות לגלוש באתרים השונים, לקבל עזרה של חבר טלפוני, הורים, חברים, ותיקי אילת. לבית הספר שזכה במירב הנקודות הוענק גביע "דגל הדיו". התלמידים המשתתפים בחידון יקבלו את "תעודת חכמי אילת". 

אתגר נוסף שהוצב השנה, היה חידה שנדרש כל בית ספר להכין ואשר עברה את אישורו של חמיצר.  בטקס הסיום, עלו נציגים מכל בתי הספר, אשר נדרשו לפתור את החידה של עמיתיהם. ההתרגשות בקרב התלמידים שהיו בקהל היתה גדולה וכך גם המתח. בטרם הכריזו על הזוכים, פתר דן חמיצר מעל הבמה את 66 החידות. במהלך הטקס, נהנו התלמידים ממחרוזת שירי אילת, בביצוע להקת "רוח דרומית". את החידון, כחלק מאירועי חודש החינוך הפיקו גם השנה, מירה'לה הראל ומירב אפק.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד