עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ממשיכים להתחדש בגני המשחקים

10/03/2015
ממשיכים להתחדש בגני המשחקים (הגדל)

ממשיכים להתחדש בגני המשחקים

כ – 10 מיליון ₪ הושקעו בשנים האחרונות ב – 120 גני משחקים הממוקמים במוסדות החינוך ובפארקים הציבוריים ברחבי העיר. המהפכה בגני המשחקים מגיעה לשיאה עם הקמת למעלה מעשרה גני משחקים חדשים בשכונות ברחבי העיר לצד שדרוג עשרות רבות. כמעט בכולם הוחלפו ארגזי החול במשטחי סמארט פליי (smart play) הפרוסים על כל שטח הגן וכוללים מתחם גומי רך ונעים המונע חבלות כתוצאה מנפילה ומעליו דשא סינתטי. שדרוג ניכר הושקע בגני משחקים אזוריים החולשים על שטח גדול, שם הוצבו מתקנים חדישים במיוחד הכוללים מתקני סולמות וחבלים, קירות טיפוס, נדנדות וקרוסלות, מתקנים מאתגרים כולל מתקן אומגה ומתחמי לפעוטות, שכמעט ולא היו קיימים בגני משחקים בעיר. לצד אלה, הושם דגש על הצללה בגנים החדשים והשלמתם בגנים ישנים. מנכ"ל העיריה – פיליפ אזרד, שמוביל את המהפכה: "אנחנו בעיצומו של שדרוג המהווה חלק מרכזי בתוכנית העבודה של העירייה לביצוע עד לשנת 2020". לצד ההתחדשות שתימשך כאמור, מבשר מנכ"ל העירייה, כי בקרוב ייבנה פארק בשחמון עם מתקנים חדישים המותאמים גם לילדים עם צרכים מיוחדים.

 

התהליך שהחל לפני כשלוש שנים כלל מיפוי של כל גני המשחקים בעיר, עד אז דאגה העירייה בעיקר לתחזק מתקנים ולהסיר כאלה שלא עמדו בתקן. לטובת העניין התקשרה העירייה עם חברה קבלנית חיצונית "מתקני פסגות בע"מ" לשדרוג,  תחזוקה והקמה של גני משחקים בעיר.

 

"כל המתקנים בגני המשחקים הינם בהתאם לתקן הישראלי 1498 וכל הגנים החדשים עומדים בסטנדרטים בטיחותיים גבוהים במיוחד" ציין מנכ"ל העירייה והוסיף: "לא התפשרנו על איכות ולפי מדיניות ראש העירייה השקענו הרבה במעט ולא מעט בהרבה". כאמור, השקעה יתרה הושמה בגני משחקים אזוריים, דוגמת שכונת צופית עלית (ליד מרכז מור), הגן המדברי, שכונת צאלים, שכונת אורים, שכונת הדקל, מערב 7 (פארק קנדה) שכונות בשחמון ועוד, אלה נותנים מענה למספר רב של בנייני מגורים המקיפים את הגן והילדים כמו המבוגרים מצביעים ברגליים. החידוש המשמעותי הוא במתחמי הפעוטות שכמעט ולא היו קיימים בגנים ברחבי העיר. עתה יכולים גם הפעוטות ליהנות ממשטח יצוק גומי רך ונעים, שהחליף את ארגז החול, מתקנים חדישים ומותאמים המעצימים את חווית ההנאה ולא פחות חשוב, צל. חידוש נוסף הוצב בגן האנפה ובשכונת אורים, מתקן רצפה עם בליטות שהוצב סביב שטח הנדנדה ומתריע בפני עיוורים על סכנת מעבר.

 

עוד כחלק משדרוג הגנים, הוצבו בחלקם ובמידת הצורך, גדרות בטיחות, שופרה התאורה סביב הגן והוסדרו דרכי הגישה לגן. בכל גני המשחקים הוצב שילוט בהתאם לו, קוראת העירייה לציבור לשמור על הגן ועל סביבתו לרווחת כל באי הגן.

  

"לצד ההתחדשות וההתרגשות, אנו נתקלים לא אחת בתופעות וונדליזם וכתובות גרפיטי במתקנים ונזקים במשטחי הגומי כתוצאה מבערות נרגילה או סיגריות" ציין מנכ"ל העירייה והוסיף, כי בעקבות האמור הונחו פקחי העירייה והשיטור העירוני להגביר נוכחות בפארקים הציבוריים כדי למנוע וונדליזם. לא מיותר לציין, כי הקנס הקבוע בחוק בגין גרימת נזק לפי חוק שימור רחובות הינו 730 ₪!

 

כאמור, השדרוג בעיצומו והוא יימשך במסגרת תוכנית העבודה הרב שנתית של העירייה, לרווחת תושבי העיר אילת.

 

מצורפות תמונות של גן האנפה סמוך למרכז מור, שכונת אורים, שכונת צאלים מאחורי בניין 7016 ופארק קנדה עליון. צילום: יהודה בן יתח.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד