עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ראש העירייה מקדם את ענייני העיר מחו"ל

24/03/2015
ראש העירייה מקדם את ענייני העיר מחו"ל (הגדל)

ראש העירייה מקדם את ענייני העיר מחו"ל

בימים אלה שוהה ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בחו"ל כחלק מקידום ענייני העיר אילת בתחומי התיירות וקליטת עלייה. בימים אלה שוהה ראש העירייה בצרפת ומשתתף ביריד קליטה ועלייה. בשבוע שעבר שהה ראש העירייה במוסקבה, שם השתתף ביחד עם בכירי משרד התיירות ונציגי התאחדות המלונות, ביריד התיירות MITT, בו השתתפו כ – 3,000 מציגים מכ – 200 מדינות, ביניהן ישראל.  לנסיעה זו התלווה לראש העירייה, חבר מועצת העיר ד"ר אולג צ'רנומוריץ. לצד הנציגות של אילת ביריד התיירות במוסקבה, נפגשו השניים גם עם בכירים בתחומי התרבות והספורט.

  

השבוע המשיך כאמור, ראש העירייה לעיר פריז שבצרפת, לטובת ייצוג אילת ביריד עלייה, שמארגנת הסוכנות היהודית, במסגרת הפעילות לעידוד עליה מצרפת לישראל. נורה ביטון – רכזת אילת לעידוד עליה לעולים דוברי צרפתית ואנגלית, שמייצגת את אילת זה היריד השני ומאיישת את ביתן אילת ביריד, דיווחה על התעניינות ערה בעיר אילת. לצד היריד, התקיים מפגש אישי בבית כנסת מקומי עם     כ – 40 משפחות מצרפת שסימנו את אילת כיעד ישיר לעלייה. בביתן אילת, הוצעו לבאים חוברות שהוכנו מבעוד מועד ומכילות מידע על כל תחומי החיים בעיר אילת, בשפה הצרפתית וכן סרטון תדמית בצרפתית.

 

באילת ישנם כ – 16,500 עולים המהווים 25% מכלל האוכלוסייה בעיר. בשנים האחרונות קולטת העיר, מידי שנה כ – 400 עולים. בשנת 2014 עלו לאילת כ – 500 עולים, מתוכם 65 דוברי צרפתית, 35 דוברי ספרדית, 380 דוברי רוסית ו - 20 דוברי אנגלית, הונגרית ועוד. כחלק מעידוד קליטת עליה באילת, מפעילה העירייה כבר מספר שנים את הפרויקט "עלייה קהילתית", פרויקט ייחודי של משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית והקרן לידידות, בשיתוף הרשויות המקומיות המעודד עלייתן ארצה של קבוצות עולים ומסייע בקליטתן הקבוצתית באמצעות חבילת סיוע מיוחדת. גיבוש הקבוצה נערך בחו"ל עוד בטרם העלייה ועד לשילובה של הקבוצה בארץ. המטרה המרכזית של הפרויקט, להקל על קליטתם של העולים והשתלבותם בחברה באמצעות תמיכה מוגברת בתחומי הדיור, התעסוקה וחינוך הילדים. המשפחות משתלבות בקהילה באמצעות רכזים מיוחדים דוברי שפתם המלווים אותם אישית ובזכות תמיכת העולים הוותיקים מארץ מוצאם. ההנחה היא שהמסגרת הקהילתית מקלה על חבלי הקליטה ומאיצה את תהליך ההשתלבות בתעסוקה ובחברה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד