עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

העיר אילת חוזרת לשגרה

13/04/2015
העיר אילת חוזרת לשגרה (הגדל)

העיר אילת חוזרת לשגרה

לאור התארגנות יעילה של עיריית אילת לקראת חג הפסח, עבר החג בסדר מופתי בזכות תגבור הפיקוח, האכיפה והניקיון. לא נרשמו אירועים חריגים ובתום החג, שב הסדר על כנו. על פי הערכת המשטרה שהו באילת כ – 150 אלף נופשים, במלונות נרשמה תפוסה ממוצעת של מעל 90% ברוב ימי החג, מאות אוהלים נפרסו במקומות המותרים: מחוף המגדלור דרומה ובחוף המזרחי מרוקסא מזרחה, לרבות הרצועה שהוכשרה לאחרונה על ידי העירייה (חוף ערדג לשעבר) וכן מעבר לקו הבולדרים לאורך חוף מפרץ השמש. בחופים הללו הוצבו 15 תאי שירותים כימיים לרשות הנופשים, שלושה עוקבי מים ושתי ברזיות. יממה לאחר החג שבו החופים לקדמותם. אלפי נופשים ביקרו באטרקציות ובמרכזי הקניות. שיא מבקרים נרשם גם באטרקציות העירוניות: כ 2,000 מבקרים ביקרו בפארק הצפרות ונהנו מסיורים מודרכים ומתצפיות על ציפורים וכ – 400 מבקרים ביקרו במוזיאון "אילת עירי". לצד כל אלה, נהנו תושבי העיר ונופשיה ממזג אוויר חמים ונעים ביחס לשאר חלקי הארץ.

 

מחלקת פינוי אשפה באגף לשירותים עירוניים בעירייה עבדו בכוחות מתוגברים בשבוע שקדם לחג ובמהלכו כולל בימי שבת. במהלך התקופה נאספו כ – 2,500 טון אשפה. בשבוע שקדם לחג נאספו 1,100 טון אשפה ובמהלך החג נאספו 1,400 טון אשפה. בשבוע ממוצע נאספים באילת כ – 900 טון אשפה. עוד במסגרת הניקיון, פעלו גם קבלני הניקיון העובדים בשירות העירייה בשטחים הציבוריים בכוחות מתוגברים. בעניין זה יצוין, כי החל מה – 1.4 חולקה העיר לארבעה אזורי ניקיון בהם פועלים שלושה קבלני ניקיון, שזכו במכרז העירייה: חברת "פרח השקד" באזור התיירות ובאזור התעשייה כולל שכונה א' והדקל, חברת י.ס.ד אחזקות מרחוב ירושלים השלמה עד ואדי שחמון וחברת "שירותי נוי המנוף" בשכונת השחמון.

 

גורמי האכיפה בעירייה עבדו גם הם במשמרות מתוגברות: סיירת עירונית (פיקוח עירוני) פעלה בימי חול המועד עד השעה 23:00 בלילה, השיטור העירוני וסיירת התיירות פעלו 22 שעות ביממה עד השעה 5 לפנות בבוקר, מידי לילה. במהלך החג לא נרשמו אירועים חריגים והושם דגש על סדר ציבורי והקמות רעש. במהלך החג ניתנו על ידי סיירת התיירות 20 ברירות קנס בגין כניסה עם רכב לשטחי החוף, רוכלות על הטיילת בתוכה גם רוכלות לטובת הימורים, פגיעה ברכוש ציבורי ועוד. עוד פעלה הסיירת בשיתוף משטרת התיירות לאכוף הקמות רעש בחופים המוכרזים. גם צוותי השיטור העירוני אכפו הקמות רעש מתוך בתים פרטיים וניתנו כ – 30 ברירות קנס בגין עברה זו של הקמת רעש.  

 

עוד במהלך החג פעלה סיירת התיירות בשיתוף היחידה האזורית לאיכות הסביבה לחלק בחופים, שקיות אשפה ומאפרות אישיות. עוד בענייני איכות סביבה, עליה משמעותית נרשמה במיחזור טקסטיל לצד עליה בכל מתקני המיחזור. מבדיקה של 22 מיכלי מיחזור הטקסטיל הפזורים בעיר עולה, כי מטון טקסטיל בממוצע לחודש, עלתה כמות המיחזור לכ – 7 טון.

 

בעניין זה ראוי לציין, כי ישנו שיתוף פעולה עם חנות יד שניה של האגף לשירותים חברתיים בעירייה, ויצ"ו ובית רפאל שמקבלים ביגוד יד שניה מתושבים רבים בקהילה. הביגוד עובר מיון ומה שאינו ראוי עובר למיחזור טקסטיל.

 

כאמור יממה לאחר החג שב הסדר על כנו. רוב האוהלים והקרוואנים פונו מהחופים. השאר יפונו במהלך הימים הקרובים ופינוי מוחלט ייעשה מיד לאחר חג העצמאות. גם חגיגות המימונה התקיימו כסדרן, בזמן שבשאר חלקי הארץ נרשמו ביטולי אירועים על רקע מזג האוויר החורפי. עשרות רבות של תושבים ואורחים נהנו מחגיגת מימונה מסורתית שהתקיימה ביום ראשון האחרון בחוף הדקל. על הבמה הופיעו הזמר אליאל ולהקת "אורות הכרך" וזמרים אורחים: משה אזולאי וחיים אדרי וממופע סטנדאפ מרוקאי של ציון הדרי. לרשות הבאים הוצבו בחוף מנגלים ופחמים לשימוש חופשי.

 

בימים אלה, נערכת העירייה לקיום הטקסים העירוניים של יום הזיכרון לשואה ולגבורה ולאחריו יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ומיד אחריהם בחג העצמאות, נשוב לקלוט את אלפי האורחים והנופשים, כיאה לעיר התיירות המובילה בישראל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד