עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת ממריאה

19/04/2015
אילת ממריאה (הגדל)

אילת ממריאה

19 ק"מ צפונית לאילת נבנה בימים אלה שדה התעופה הבינלאומי החדש ע"ש רמון שיועתק מטבורה של העיר אילת ויוכל להמריא ולהנחית מטוסים מכל ולכל יעד בעולם. מי שנוסע בכביש הערבה בואך אילת כבר יכול לראות את העבודות האינטנסיביות המתבצעות בעת הזו לקראת פתיחת השדה בחודש אפריל 2017. ארבע חברות קבלניות עובדות במקביל בתשתיות עפר, בסלילה, בהכשרת רחבות המטוסים והחניות, בבניית מגדל הפיקוח ובבניית בית הנתיבות. עיקר הבנייה הינה ירוקה וברובה מחומרים אקולוגיים, חלקם חומרים בשימוש חוזר.

 

לטובת ביצוע העבודות הקימה רשות שדות התעופה שאחראית על בניית השדה, מינהלת הפעלה ומעבר. בשבוע שעבר (ד') נפגש צוות המינהלת עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והנהלת העירייה, לדיווח על העבודות ולתיאום ציפיות. חנן מוסקוביץ – מנהל שדה התעופה באילת פרס בפני הנוכחים את אופי העבודות המתבצעות בעת הזו. "אורך המסלול של השדה החדש יהיה 3.6 ק"מ והשדה בנוי לקלוט 1.8 מיליון נוסעים ומתוכנן לגדול במידת הצורך" ציין מוסקוביץ והוסיף, כי בעת הזו פועלות ארבע חברות קבלניות, ביניהן: חברת "ברד" המבצעת עבודות עפר ותשתיות, חברת הדרכים של "אשטרום" המבצעת עבודות סלילה ורחבות מטוסים, חניות ופיתוח, חברת "דניה סיבוס" שזכתה במכרז לבניית מגדל הפיקוח, מרכז האנרגיה, תחנת שידור ומנהרת תשתיות ועבודות נוספות לבניית בית הנתיבות וכן חברות קצ.א.א ומקורות הפועלות להעתקת קווים כל אחת בתחומה.

 

שרון בן עזרא העומד בראש המינהלת ציין, כי השדה נבנה בבנייה ירוקה וכי נבחנת אפשרות להקים חווה סולארית בסמוך לשדה. לדבריו, העבודות להקמת שדה התעופה מתבססות על תהליכי עבודה אקולוגיים ורוב החומרים בהם משתמשים להקמתו הם חומרים אשר הוצאו מהקרקע במקום. באתר הוקמה מחצבה המסננת את החול והסלעים כאשר הסלעים משמשים להקמת סכרים למניעת שיטפונות ואילו העפר משמש לסלילת הדרכים. עוד צוין, כי מסלול הנחיתה וההמראה מורכב מ- 7 שכבות אספלט בעובי של 50 ס"מ והוא מסוגל לשאת כל מטוס, מכל גודל. עוד בנושא ההתייעלות האנרגטית, במקום הוקמה בריכת מים שיוקפאו לצורך קירור הטרמינל העתידי. אורך הגדר שנסללה סביב השדה עומדת על 11 ק"מ היקפי, ובמקום הוקמו תשתיות חנייה לכ- 700 רכבים, והתשתית לכניסתה של הרכבת העתידית. מגדל הפיקוח שהקמתו בעיצומה יעלה לגובה של 42 מטרים.

 

בעניין זה ביקש ראש העירייה, כי יש להביא בחשבון הנגשה מרבית לתושבי העיר אילת שעבורם מהווה השדה מרכז היציאה העיקרי המהווה עורק חיים מרכזי לצרכי בריאות, חינוך, פרנסה, איחוד משפחות ועוד, וכי יש לתת תיעדוף בחנייה לתושבי אילת. בדבריו, נתן כדוגמה ראש העירייה, כי מידי שנה נרשמות כ – 50,000 טיסות של תושבי אילת לטיפולים רפואיים.

 

עוד ציין ראש העירייה את עניין חשיבות הניקוז ונענה על ידי הגורמים, כי מתבצעות עבודות לבניית סוללות הגנה כולל גשר בכביש 90. עוד ביקש ראש העירייה, כי בעבודות תינתן עדיפות לתושבי אילת, במקומות שניתן לעשות כן.

 

ראש העירייה שברך על אופי וקצב העבודות עדכן, כי גם בעיר אילת נערכים במרץ לקידום תכנון העבודות בשטח שדה התעופה המתפנה, בהתאם לאישור המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, שאישרה  בנובמבר 2014 קידום הקמת מתחם מלונאות, נופש, אטרקציות תיירותיות, מסחר ומגורים  במקום שדה התעופה באילת , אשר עתיד להתפנות בהתאם להחלטת הממשלה בנושא. האישור ניתן במסגרת קידום תכנית המתאר הארצית לשדות תעופה (תמ"א 15).

 

בסיום הישיבה יצאו הצוותים לסיור בשטח שדה התעופה ועמדו מקרוב אחר אופי וקצב ביצוע העבודות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד