עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

35 שנים לברית ערים תאומות אילת-קאמן

26/05/2015
35 שנים לברית ערים תאומות אילת-קאמן (הגדל)

35 שנים לברית ערים תאומות אילת-קאמן

35 שנות ברית ערים תאומות בין העיר אילת לבין העיר קאמן שבגרמניה, צוינו בשבוע שעבר בטקס מרשים, שנערך בעיר קאמן, במעמד שני ראשי הערים, ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי וראש עיריית קאמן – הרמן הופה ובקונצרט רשמי משותף של להקת הזמר של אילת – "רוח דרומית" ומקהלת העיר של קאמן. ראש העירייה: "קשרי התאומות עם העיר קאמן מהווים את התמצית הטובה של ברית ערים תאומות, במפגש בין תרבויות".

 

35 שנות ברית ערים תאומות, מתוכן עשור פעיל מאוד של ביקורים הדדיים וחילופי משלחות בתחומים רבים, דוגמת מוסיקה, ספורט, אומנות ועוד, צוינו בשלושה אירועים מכובדים. האחד קונצרט משותף של להקת "רוח דרומית" עם להקת הזמר של העיר קאמן, שמשך אליו מאות מתושבי המקום. השני, טקס מכובד במעמד שני ראשי הערים ונציגת הקהילה היהודית בקאמן,  במהלכו נאמרו דברים לזכרו של ג'קי פריגל ז"ל, ששימש משך 55 שנים כחבר ועדת ערים תאומות, בה כיהן גם כיו"ר בשנים האחרונות והוביל לחתימה על ברית 12 ערים תאומות עם אילת, ביניהן העיר קאמן. מפגש שלישי היה עם חברי מועדון "שלום אילת", שהוקם לפני כמעט 20 שנים ביוזמה של מזכיר ההסתדרות דאז בעיריית קאמן והמכהן כיום כיו"ר מועדון הידידים. בין חברי המשלחת מאילת היו גם בני גמליאל – מ"מ יו"ר ועדת ערים תאומות, שמוליק תגר – מזכיר הוועדה, משה בלומנטל – חבר הוועדה ויורם שני – נציג ההסתדרות.

 

ראש העירייה, שב אתמול (ב') בלילה מהביקור המרגש וציין, כי קשרי התאומות עם העיר קאמן מהווים דוגמא ומופת לברית ערים תאומות. "קשרי התאומות עם העיר קאמן מהווים את התמצית הטובה של ברית ערים תאומות, במפגש בין תרבויות". במהלך השנים ביקרו משלחות רבות מאילת בקאמן וההיפך, ובהן משלחות של נוער ותלמידים, אחמ"ים ומכובדים, קבוצות ספורט, קבוצות אומנים ועוד. יצוין שבאילת קרוי רחוב באזור התיירות ע"ש העיר קאמן ובקאמן קרוי רחוב ואזור משחקים על שם העיר אילת.

 

לעיר אילת ישנן 12 ערים תאומות: לוס אנג'לס (ארה"ב) חוזה ברית נחתם בשנת 1959, דרבן (דרום אפריקה) חוזה ברית נחתם בשנת 1976, אנטיב (צרפת) חוזה נחתם בשנת 1979, קאמן (גרמניה) חוזה ברית נחתם בשנת 1979,קאמפן (הולנד) חוזה ברית נחתם בשנת 1983, סמולין (בולגריה) חוזה ברית נחתם בשנת 1985, אריקה (צ'ילי) חוזה ברית נחתם בשנת 1997, שופרון (הונגריה) חוזה ברית נחתם בשנת 2005, פיסטאני (סלובקיה) חוזה ברית נחתם בשנת 2006, יאלטה (אוקראינה) חוזה ברית נחתם בשנת 2011, קרלובי-וארי (צ'כיה) חוזה ברית נחתם בשנת 2012, יינצ'ואן (סין) חוזה ברית נחתם בשנת 2012. קשרי הערים התאומות לאילת הולכים ומתהדקים בתחומים רבים, ביניהם: מוסיקה, תיירות, חינוך, אומנות ועוד וכוללים חילופי משלחות, ביקורים, מופעים ותערוכות משותפים ועוד.

 

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד