עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת במקום ראשון במחוז דרום ומקום שלישי בארץ

2/06/2015
אילת במקום ראשון במחוז דרום ומקום שלישי בארץ (הגדל)

אילת במקום ראשון במחוז דרום ומקום שלישי בארץ

למידה דיגיטלית, כיתות  חכמות, פורטלים חינוכיים, 2,100 מחשבים הפועלים במוסדות החינוך, 600 מחשבים ניידים המופעלים על ידי מורים וגננות, 94.2% מהכיתות במוסדות החינוך מתוקשבות ויחס המחשבים לתלמיד העומד על 6.3, אלה כחלק ממהפכת התקשוב שמוביל אגף החינוך במינהל שח"ק בעירייה, הובילו את אילת לזכות בפרס הרשות המצטיינת בתחום התקשוב מטעם מינהל מדע וטכנולוגיה של משרד החינוך, במקום הראשון במחוז דרום ובמקום השלישי בארץ.

הפרס ניתן לעיר אילת בזכות תקשוב בתי הספר כחלק אינטגרלי מיעדי הרשות, בתוך כך הובלת מהפכת התקשוב עוד לפני התוכנית הלאומית. הטמעת למידה דיגיטלית בבתי הספר באמצעות הפעלת  מיזם "סיסמה לכל תלמיד" בכל בתי הספר היסודיים בעיר מתוך רצון ליצירת פלטפורמה אחידה ומקדמת תקשוב. תמיכה בבתי הספר, כגון: תשתיות, אמצעי קצה, סיוע למורים, הדרכות ועוד, בתוך כך אבזור בתי הספר החדשים ושדרוג הקיימים, הכשרת צוות המורים והמדריכים בשיתוף מרכז פסג"ה. נראות בפורטל הרשות לפרויקטים ויוזמות ייחודים של בתי הספר בתחום התקשוב:                    כחלק מהאחידות והשיתופיות, גם פורטל אגף החינוך מתנהל בפלטפורמה של סיסמה לכל תלמיד. באתר ניתן למצוא מיזמים שיתופיים לכלל בתי הספר בעיר, דוגמת עירי אילת, גלישה בטוחה וכו'. השתתפות פעילה של הרשות באירועים הקשורים לתחום התקשוב בקהילה, דוגמת חניכת הכיתה הדיגיטלית הראשונה בבית ספר "מצפה ים", "ותיקים מספרים", ועוד. מודל הפעלה ייחודי שיכול להוות השראה לרשויות נוספות (הפעלת מיזמים, תכנית מערכתית בכל מוסדות הרשות): כל האמור לעיל מעיד על מודל פעולה ייחודי, המקדם ומוביל את התקשוב ברמה עירונית מערכתית, תוך שימת דגש על למידה שיתופית משמעותית הנעשית בין בתי הספר ובזכות כל אלה, ניתן לאילת הפרס.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שעודד, ומלווה את מהפכת התקשוב מראשיתה ברך את כל העושים במלאכה: "מהפכת התקשוב במערכת החינוך היא חלק מההבנה שלנו את הצורך להציב את אילת כעיר חכמה המבינה את הקידמה של האלף השלישי לטובת, בין היתר שיפור מתמיד בתחומי החינוך וההוראה. בחרנו אסטרטגית להשקיע בנושא התקשוב במערכת החינוך כחלק מהתוכנית האסטרטגית של עיר חכמה. לשמחתי, חברו לפעולה כוחות רבים מקומיים ושאינם מקומיים, הצלחנו לייצר שיתופי פעולה ושיח פורה בין כל הגורמים והתוצאה היא הזכייה במקום הראשון במחוז דרום והמקום השלישי בכל הארץ. נמשיך להשקיע במערכת החינוך בכלל ובתוך כך בתקשוב, לטובת שדרוג מתמיד של מערכת החינוך ואיכות חיי התושבים". ראש מינהל שח"ק בעירייה - ד"ר דרורי גניאל, שיזם והוביל את המהלך בשנים הראשונות כחלק מחזון "עיר חכמה", ברך גם הוא את כל הגורמים השותפים למהפכה ובזכות כך בקבלת הפרס וסיכם: "נעשה ונצליח שהרי ההצלחה היא נחלת המתמידים".

 

"זהו הישג חשוב ומכובד מאוד למהלך רב שנים שמובילה העיר אילת בתחום התקשוב במערכת החינוך" ציינה בהתרגשות מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך.

זה המקום לציין גם את השותפים לדרך ולחזון, המאמינים בעיר אילת כפורצת דרך ומשקיעים בה משאבים: מיזם "סיסמה לכל תלמיד", בניהולה של מגי אסייג, המאפשרים להביא את הקידמה לאילת בהשקעה בציוד רב ובחשיבה פדגוגית חדשנית. מרכז פסג"ה השותף בחשיבה העירונית וההשקעה בהתפתחות המקצועית של צוותי החינוך בתחום התקשוב. קרן "אתנה" בניהולו של אורי בן ארי על התמיכה בניידים לסגלי ההוראה ובחיבור לתפיסה העירונית "אילת עיר חכמה". מפעל הפיס, המקצה ציוד רב לטובת מוסדות החינוך. מנהלי ומנהלות בתי הספר, המדריכים העירוניים ועיריית אילת, המסייעת בהקצאת משאבים יקרים ורבים מתקציבה לטובת המהלך החשוב באמצעות אגף או"ש ומערכות מידע בעירייה, בניהולו של אבינועם נהרי וצוות התקשוב החינוכי בניהולו של שלומי בן לולו. "השותפות הזו של כולנו היא נקודת חוזק שמעידה שכך ניתן להפוך חזון למציאות" סיכמה קופיטו.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד