עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לומדים מדעים

23/06/2015
תלמידי הכיתה העירונית לכימיה ופיזיקה במכון וייצמן (הגדל)

לומדים מדעים

במסגרת תכנית לקידום ה STEM ללימוד תחומי המדע והטכנולוגיה, יצאו בשבוע שעבר, תלמידי הכיתה העירונית לכימיה ופיזיקה משלושת בתי הספר התיכוניים למכון דוידסון שבמכון ויצמן, שם נהנו מפעילות מדעית בנושאי זכוכית, יין וצילום מהיר. עוד במסגרת לימודי המדעים, נפתח השבוע באילת מחנה קיץ מדעי בו משתתפים 70 מסיימי כיתות ח' מבתי הספר התיכוניים באילת ומעלה שחרות. המטרה, לחשוף את התלמידים לעולם החוויתי של המדע והטכנולוגיה, כדי להוביל את התלמידים לבחור במגמות המדעים ולהגדיל את מספר התלמידים בעלי תעודת בגרות               מדעית-טכנולוגית.

 

לסיור במכון דוידסון, יצאו שתי קבוצות במקצוע הכימיה: שכבה י' שקיבלה פעילות בנושא "נפלאות החומר" והרצאה משולבת הדגמות של נפח מדעי בנושא זכוכית. ושכבה יא' שביצעה מעבדת חקר ברמה מתקדמת בנושא חקר היין. וקבוצה אחת במקצוע הפיסיקה, אשר התנסתה בפעילות בנושא צילום מהיר. "אני רואה חשיבות גדולה בחשיפה של תלמידי ה-STEM  לכימיה שבחזית המדע, כיוון שכימיה הוא מקצוע שפותח דלתות רבות ללימודים אקדמיים בהמשך" ציינה דורית טייטלבאום, המפמ"רית לכימיה. תכנית ה STEM -  הינה פרי יוזמה של מגבית קנדה פדרציית טורונטו הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית אילת, מועצה אזורית אילות והוא מופעל על ידי בית יציב.

 

עוד במסגרת לימודי המדעים, נפתח השבוע (21.6) מחנה קיץ מדעי באילת, בו משתתפים 70 מסיימי כיתות ח' נבחרים מבתי הספר התיכוניים באילת ובאילות: רבין, בגין, גולדווטר ומעלה שחרות. המחנה הוא חלק ממיזם משותף של מגבית קנדה, פדרציית טורונטו, הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית אילת , מועצה אזורית אילות וקרן רש"י, המופעל על ידי בית יציב. המחנה הנו ייחודי ומשלב סיפורי הרפתקה כפלטפורמה ללמידה משמעותית באמצעות חקר. את המחנה מלווים שלושה מדריכים ותיקים ומנוסים מבית יציב, המגיעים מתחומי המדעים. מטרת המחנה לחשוף את התלמידים לעולם החוויתי של המדע והטכנולוגיה, כדי להוביל את התלמידים לבחור במגמות המדעים ולהגדיל את מספר התלמידים המסיימים את התיכון כבעלי תעודת בגרות מדעית-טכנולוגית. התלמידים שאכן יעשו זאת וימשיכו לפעילות העמקה, יקבלו תגבור והעשרה במהלך שנת הלימודים.

 

במהלך השבוע ייחשפו התלמידים לתחומי המדע השונים: פיזיקה, ביולוגיה וכימיה, באמצעות פעילויות חווייתיות ומאתגרות, כמו: יום קרח, בו משתמשים התלמידים רק בחומרים שהטמפרטורה שלהם מתחת ל-0 מעלות כגון חנקן נוזלי וקרח יבש, יום חקר בסימן CSI, בו משמשים התלמידים כחוקרים פליליים המנסים לפצח תעלומה, יום תעופה, בו יבנו התלמידים כלי תעופה שונים וכו'. בסוף כל יום ייהנו התלמידים מפעילות מהנה אחרת, כמו בריכה, החלקה על הקרח או סרט.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד