עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שני דגלים כחולים נוספים הונפו באילת

29/06/2015
מניפים את הדגל הכחול במרינה העירונית (הגדל)

שני דגלים כחולים נוספים הונפו באילת

הדגל הכחול שהינו תו איכות חובק עולם הניתן לחופים ומרינות העומדים בסטנדרטים בינלאומיים בנושאי ניהול סביבתי, חינוך והסברה, איכות המים, בטיחות ושירותים, הוענק השנה למרינה העירונית של אילת ע"ש פיליפ עירון ז"ל ולחוף הרחצה המופרד בחוף מפרץ השמש. דגלים אלה מצטרפים לדגל הכחול שהונף בחוף השחפים בשנת 2014 וחודש גם לשנת 2015. בכך זוכה המרינה של אילת למקום של כבוד לצד מרינה תל אביב ומרינה הרצליה שגם בהן מונף דגל כחול, והחוף המופרד מצטרף לעוד 24 חופים בארץ בהם מונף הדגל הכחול. הדגלים הונפו בטקס רב משתתפים במסגרת אירועי שבוע כדור הארץ המצוין בכל העולם, במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מנכ"ל עמותת ECO OCEAN  - אריק רוזנבלום וחיה עירון – רעייתו של רב החובל פיליפ עירון ז"ל על שמו קרויה המרינה. "אני לא יכול לחשוב על מתנה יותר טובה להעניק לסביבה שלנו ולנו בשבוע כדור הארץ, מאשר העלאה על נס של שני דגלים כחולים בעיר אילת" ציין מנכ"ל ECO.  

 

"הדגל הכחול" הינו תו איכות סביבתי, הניתן לרשויות העושות מאמץ מיוחד לנהל את החופים שלהן, את סביבת החוף ומי הים, תוך מתן כבוד לסביבה המקומית ולטבע. לקבלת תו "דגל כחול", תנאים וקריטריונים מחמירים על פי דרישות ה- FEE ארגון גג לחינוך סביבתי של עמותות ומלכ"רים מרחבי העולם, המיוצג בארץ ע"י עמותת ECO OCEAN. "הדגל הכחול" מהווה סימן למצוינות המוכר על ידי תיירים ואנשי מקצוע בתחום והוא תורם לקידום התיירות מהארץ ומחו"ל תוך חיזוק תדמיתה של ישראל כמדינת תיירות חופים. את התהליך לקבלת התו הסביבתי והשמירה עליו מבצעת היחידה לאיכות הסביבה בעירייה לצד פעילות סביבתית ענפה ברחבי העיר ובמפרץ אילת.

 

"מאמציכם נשאו פרי ואתם עומדים כעת בשורה ראשונה עם החופים והמרינות המובילים בעולם" ציין מנכ"ל ECO והוסיף: "בהנפת הדגל אתם מצהירים על נכונותכם להטמיע ניהול מקיים ועל רצונכם להסביר ולצרף אליכם את משתמשי המרינה והחוף כחלק מתוכנית כוללת של שמירה על הסביבה". עו"ד שירלי חכם יפרח, נציגת היחידה האזורית לאיכות הסביבה שמלווה את תוכנית הדגל הכחול באילת ציינה, כי בהמשך מתכננת היחידה הסביבתית לקיים השתלמות לבעלי ומפעילי היאכטות במרינה, במהלכה יוצג בפניהם קוד להתנהגות סביבתית, שיחייב אותם לנהוג על פיו. לאחר חתימה על  אמנה – יקבלו המשתתפים בהשתלמות דגל כחול לספינה שלהם, וכל ספינה שקיבלה דגל כחול תהיה רשומה בתכנית הדגל הכחול הבינלאומית.

 

ראש העירייה ציין: "ההכרה הבינלאומית היא פרי עמלנו על השקעות אדירות בתשתיות, בחינוך הסביבתי ובשמירה על הסביבה בכלל ומפרץ אילת בפרט. ממצב של זרימת ביוב לים הפכנו לחופים העומדים בסטנדרטים בינלאומיים הנושאים בשלושה דגלים כחולים ועל כך גאוותנו. נמשיך להשקיע בניקיון, בפיתוח וטיפוח תוך פיקוח מתמיד לטובת שמירה על הסביבה".

 

 

לתכנית הדגל הכחול יתרונות רבים: הנפת דגל כחול על חוף הים ממתגת את החוף כידידותי לסביבה. מעידה כי החוף עומד בקריטריונים בינלאומיים מתקדמים במתן שירותים לציבור המשתמשים בחוף. מעניקה לו את סימן המצוינות וכך ימשוך אליו יותר מבקרים ותמצב את ישראל כמדינת תיירות חופים. מעל הכל, המשמעות הערכית של תכנית זו היא, כי רשות מקבלת על עצמה, מבלי שנדרשה לעשות כך, קריטריונים מחמירים, משקיעה מאמצים ומפנימה את עקרונות החשיבה הסביבתית במערכת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד