עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ג'אז באילת

25/08/2015
ג'אז באילת (הגדל)

ג'אז באילת

פסטיבל הג'אז, שנערך באילת זו השנה ה – 29 ומתקיים בימים אלה (23-26.8) במתחם נמל אילת, הביא איתו השנה לא מעט חידושים. מתחם הג'אז בנמל אילת שינה את פניו וכלל מכולות בשלל צבעים וכתובות גרפיטי, חלקם נצבעו במקום, הרכבי ג'אז צעירים, ג'אז במסעדות העיר וברחבי העיר, כל זאת לצד מוסיקת ג'אז משובחת של אמני ג'אז מובילים מהארץ ומהעולם וג'אם סשן המתקיים מידי לילה.

 

בעקבות ההצלחה והביקוש הגדול התקיימה זו השנה השנייה, סדנת ג'אז צעיר בשבוע שקדם לפסטיבל (19-23.8), בה השתתפו 42 מוסיקאים צעירים המצטיינים בתחום הג'אז (גילאי 14-19) מכל הארץ. את הסדנה ליוו 7 נגני ג'אז מתוך אמני הפסטיבל.  מדי יום נפגשו התלמידים עם האומנים לשיעורי נגינה בהרכב, סדנאות כלי, כיתות אמן וג'אם סשן לילי. לצד סדנת הצעירים, מוקמה הבמה הפתוחה של הפסטיבל ברחבת הפסטיבל והוקדשה להרכבים צעירים ישראלים נבחרים, אשר פותחים את מופעי הפסטיבל בכל ערב ומופיעים במהלך לילות הפסטיבל בזמן הפוגות המופעים המרכזיים. כמיטב המסורת של הפסטיבל, מתוך הרכבי הג'אז הצעירים המגישים את מועמדותם לתחרות, נבחרים עשרה הרכבים אשר מתחרים על מקום בבימת הפסטיבל הפתוחה. ההרכבים הטובים ביותר זכו כאמור להתארח בפסטיבל, להופיע על הבמה הפתוחה וברחבי העיר אילת ומסומנים כדור הבא של סצנת הג'אז המקומית. בהקשר זה ציין יוסי חן – מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני המלווה את הפסטיבל, כי אנו מקווים שמאילת ייצא האומן הבינלאומי הבא.

 

חידוש נוסף הוא כאמור הג'אז שיצא ממתחם הנמל אל תוך העיר. במסגרת זו, מארחים עשרה בתי עסק אמני ג'אז אילתים. מופעים דומים מתקיימים מידי ערב באמפי טיילת הרודס, בשדרות התמרים ובמזרקה המוסיקלית החדשה. מופעים במזרקה מתקיימים בימים שני ושלישי (24-25.8) בין השעות 19:30-22:00), בשדרות התמרים בימים שלישי ורביעי (25-26.8) בין השעות 10:00-11:00, באמפי הרודס ביום ראשון (23.8) וביום רביעי (26.8) בין השעות 19:00-21:00 וכאמור במסעדות שונות ברחבי העיר. "שיתוף הפעולה נועד להביא את באי הפסטיבל לטעום את טעם העיר ואת באי העיר לטעום את טעם הג'אז" ציין יוסי חן – מנכ"ל תאגיד התיירות.

 

זאב אלקין, שר העלייה והקליטה והשר לעניינים אסטרטגיים, שהגיע לפסטיבל והביא את ברכתה של ממשלת ישראל, באירוע הפתיחה ציין: "פסטיבל הג'אז שמתקיים כבר כמעט שלושה עשורים, שם לא רק את אילת אלא גם את מדינת ישראל על מפת הג'אז העולמית. אילת היא היהלום שבכתר ובזכות אופייה והפעילות המתקיימת בה היא ראויה שנעשה הכל על מנת להפוך אותה למרכז התרבות של ישראל". ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ברך על החידושים שהביא עמו הפסטיבל השנה וציין, כי הוא מייחל לרגע שהפסטיבל יהפוך לפסטיבל אזורי ושמוסיקת  הג'אז תחצה גבולות.

 

 

יו"ר אגודת ידידי הפסטיבל – עו"ד יורי גיא רון ציין, כי כבר עכשיו חושבים ומתכננים את הפסטיבל ה – 30. בהתייחס לדברי ראש העירייה ציין יורי, כי ייחוליו צפויים כבר להתממש, מאחר שבפסטיבל הבא מתוכנים לפחות מופע אחד משותף.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד