עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת העיר הכי ידידותית לעסקים קטנים ובינוניים

1/09/2015
אילת העיר הכי ידידותית לעסקים קטנים ובינוניים (הגדל)

אילת העיר הכי ידידותית לעסקים קטנים ובינוניים

סקר של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, שבדק את שביעות הרצון של 1,500 בעלי עסקים ב – 50 רשויות מקומיות, דרג את העיר אילת כעיר הכי ידידותית בארץ לעסקים קטנים ובינוניים. בציון משוקלל של המדדים ובזכות פעילות העירייה למען העסקים בפרט ופיתוחה של אילת בכלל, הגיעה העיר אילת למקום הראשון בארץ, כעיר בה הכי קל להפעיל עסק קטן או בינוני. 

 

בסקר מקיף שקיימה כאמור הסוכנות ופורסם בחודש אוגוסט 2015, נבדקו שלושה מדדים: שביעות רצון של העסקים מהתנהלות הרשות, נגישות המידע וקלות השימוש לעסקים באתר האינטרנט של הרשות, סבסוד ארנונה (יחס תעריף הארנונה לעסקים מול ארנונה למגורים). עוד מתוך הסקר, דורגה העיר אילת במקום השני במדד שביעות הרצון מהרשות, וכאמור במקום הראשון בארץ בציון המשוקלל.

 

באילת ישנם כ – 5,000 עסקים, רובם מוגדרים כעסקים קטנים ובינוניים. אלה מהווים חלק משמעותי בפעילות הכלכלית של העיר. זו הסיבה שהעירייה משקיעה מאמצים רבים ופועלת באופן שיטתי ורצוף לסייע ולקדם עסקים. כחלק מעידוד עסקים, פועלת העירייה כל הזמן ובכל דרך, על מנת להגביר את הפעילות הכלכלית באילת, וכפועל יוצא מכך, אחראית באופן ישיר ועקיף ליצירת מאות אלפי לינות של תיירים ונופשים כל שנה. אלה לנים בבתי המלון, מבלים באטרקציות, סועדים במסעדות, פוקדים את מקומות הבילוי וקונים במרכזי הקניות.

 

פעילות זו באה לידי ביטוי הן במישור המדיני, עם הצבת אילת על מפת העדיפות הלאומית בתיירות, בספורט, בבינוי ובקידום פרויקטים לאומיים, דוגמת בניית שדה התעופה החדש, שדרוג כביש 90, רכבת לאילת, הקמת קריית ספורט בינלאומית, הקמת מרכז קונגרסים ועוד. פעילות נוספת באה לידי ביטוי עם ההכרזה על אילת כעיר ספורט בינלאומית, שהובילה לאירוח עשרות אירועי ספורט לאומיים ובינלאומיים שיוזמת העירייה. אלה מייצרים מאות אלפי לינות של תיירים בשנה המוציאים מאות מיליוני ₪ בעיר ובעסקיה ומעודדים מאד את כלכלת העיר. זאת ועוד פועלת העירייה לקידום, לעידוד ולפיתוח התיירות הן בשיפור התשתיות והן בשיפור המוצר התיירותי. עוד משקיעה העירייה תקציבים רבים בשיווק העיר אילת ובקיום אירועים ופסטיבלים המושכים לעיר תיירים ונופשים רבים הפוקדים את בתי העסק באילת. עוד בין פעולות העירייה, המאבק העיקש והמתמשך לשמירה על הפטור ממע"מ, שמסייע לבעלי העסקים והתושבים כאחד. זאת ועוד, מזה מספר שנים, שעיריית אילת לא העלתה את תעריף הארנונה, למעט התוספת המחויבת בחוק ההסדרים. תעריף הארנונה באילת נמוך בכ – 15% מהתעריף בערי תיירות בארץ, דוגמת טבריה, אשקלון ונהריה.

 

כאמור תמשיך העירייה בעידוד התיירות לאילת לרווחת תושבי העיר ובעלי העסקים וכן בסיוע מתמיד במסגרת החוק לבעלי העסקים ולקידום ופיתוח העיר אילת בכל האפיקים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד