עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מוכנים לאזרחות

17/09/2015
מוכנים לאזרחות (הגדל)

מוכנים לאזרחות

152 חיילים וחיילות בני אילת השתתפו במחזור הקיץ של סדנאות הכנה לקראת שחרור מצה"ל שהתקיים בשבוע שעבר, בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. במהלך הסדנה שנמשכה חמישה ימים, הצטיידו החיילים ב"ארגז כלים" מגוון, שיאפשר להם "נחיתה רכה" באזרחות. לצד נושאים כמו קריירה, תעסוקה, לימודים וזכויות, נחשפו החיילים להאב החדש שהקימה עיריית אילת ואשר מהווה מרכז יזמות עסקית. בסיום הסדנה נהנו החיילים וביחד איתם 200 חיילים נוספים מבסיסי האזור, ממופע סטנדאפ שיוחד עבורם.

 

בסדנא ניתן דגש למספר נושאים עיקריים. בתחום הקריירה דנו בשיקולים בבחירת מקצוע, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיון לעבודה, תלוש משכורת ועוד. דגש נוסף הושם על "שבירת מיתוסים" בנוגע לעולם התעסוקה בכלל ולאפשרויות התעסוקה באילת בפרט. בתחום ההשכלה הגבוהה והלימודים נחשפו החיילים לעולם האקדמי ושמעו על מכינות, פסיכומטרי, השלמת בגרויות, מלגות, מוסדות אקדמיים ומסלולים של הכשרות מקצועיות באילת, ואפילו זכו לשמוע הרצאה אקדמית לדוגמא בתחום הביולוגיה הימית. מספר סטודנטים הוזמנו לפאנל סטודנטים מיוחד שבו הציגו בפני החיילים את התהליך שהם עברו ועל השיקולים שלהם בבחירת מסלול לימודים, איך משלבים לימודים ועבודה, מה היתרונות בלהיות סטודנט באילת ועוד. החיילים קיבלו סקירה מקיפה על זכויות עובדים וזכויות חיילים משוחררים, ועברו תהליך פיתוח אישי בקבלת החלטות, הצבת מטרות ויעדים אישיים. כל חייל זכה לשיחה אישית עם המנחה שלו ועזרה פרטנית בכתיבת קורות חיים.

 

הסדנאות הן פרי שיתוף פעולה של אגף צעירים בעיריית אילת, קרן גרוס לקידום חיילים משוחררים, היוזמת את הסדנאות ותומכת בהן כספית; צה"ל, המאפשר לכל החיילים והחיילות שבוע צ'ופר מחוץ לפעילות הסדירה וליחידות הצבאיות שבהן החיילים משרתים; הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון שנותן את חסותו לסדנא, וחברת אורית תורן, שמנחים את הסדנא. כבכל סדנא, גם הפעם, ארח הקמפוס את החיילים האילתים בשמחה וברוחב לב, ומספר תושבים ועסקים אילתיים תרמו צ'ופרים להנאת החיילים.

 

צוות מרכז הצעירים, אורגל שמואל, יוסי ארז, מורן סולומון ויובל גבע, ליווה את הסדנא מראשיתה ועד סופה, הציג לחיילים את מגוון השירותים והפעילות של מרכז צעירים, והזמין אותם להגיע למרכז צעירים להמשך ליווי אישי באזרחות. באופן ייחודי לאילת, ובמטרה לקרב בין החיילים המשתחררים לענף המלונאות המרכזי בעיר, גם הפעם שולבו בסדנא נציגי רשתות בתי מלון באילת (הפעם - נציגי רשת פתאל), שהציגו לחיילים את ההטבות, התמריצים והתנאים המועדפים שמוענקים לאלה שמשתלבים בעבודה במלון, בעזרת כמה "סיפורי הצלחה" של תושבי אילת בענף המלונאות.

 

 

 

השנה, הוצגו גם מספר חידושים. האחד, האב אילת, מרכז היזמות והעסקים החדש של עיריית אילת והחברה הכלכלית, שהוצג למשתתפי הסדנא. 20  חיילים וחיילות שגילו עניין, רעיון, יוזמה, נפגשו עם צוות ההאב, שמעו יותר פרטים על המיזם ועל התוכניות והשירותים שיינתנו בו, ולמעשה החלו את דרכם היזמית, כאן באילת. ההאב הינו חלל עבודה משותף, בו יינתנו שירותים ליזמים, החל מתשתית עבודה, דרך ליווי והדרכה ועד להצגת רעיון למשקיע.

 

השני, ביום רביעי בערב, קיים מרכז הצעירים הופעת סטנד-אפ מיוחדת לחיילים בלבד של הסטנדאפיסטים דניאל כהן ואיל רוזנברג מת"א. הכניסה למופע, לא היתה כרוכה בתשלום אלא רק בהצגת כרטיס ותעודת חוגר. גם הסתדרות המרחב נתרמה לעניין ותרמה את אולם "פיליפ מוריי" לטובת המופע. מהמופע נהנו 330 חיילים וחיילות, ביניהם 50 לוחמים מגדוד 'איתם' מבסיס חיון, 70 חיילים מהאוגדה, 60 חיילים מבסיס חיל הים, מורות חיילות וחברי גרעין נח"ל, חיילים בודדים מבית החייל, וכמובן 120 מהחיילים המשתתפים בסדנת הכנה לאזרחות. האירוע היה הזדמנות לפרגן ולהודות לחיילי צה"ל ששומרים עלינו כל השנה, בערב ראש השנה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד