עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

היערכות על רקע המצב הביטחוני

18/10/2015
היערכות על רקע המצב הביטחוני (הגדל)

היערכות על רקע המצב הביטחוני

החל מהבוקר יסיירו כל רכבי הפיקוח של העירייה מידי בוקר וצהריים סמוך למוסדות החינוך בגני הילדים ,רועננו ההנחיות לשימוש בלחצני המצוקה, האגף לשירותים חברתיים הקצה קו מיוחד לפניות תושבים.  

על רקע המצב הביטחוני ובהתאם להערכת מצב שקיים ביום חמישי האחרון, סגן וממלא מקום ראש העירייה - אלי לנקרי, החל מהבוקר (א') יתפנו כל רכבי הפיקוח והאכיפה בעירייה מכל עיסוקיהם ויסיירו סמוך למוסדות החינוך - גני ילדים ובתי ספר וכך גם בשעת סיום הלימודים. מדובר בשמונה רכבים של הפיקוח, שיטור עירוני, פקחי חניה וסיירת תיירות. זאת כמובן בנוסף לניידות משטרה המסיירות גם הן.

 

ביום חמישי האחרון, כינס סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי במקום ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ששוהה עם בני הנוער במסע לפולין את כל גורמי האכיפה, החינוך והרווחה להערכת מצב. במסגרת הערכת המצב נקבע, כי מידי בוקר וצהריים יתפנו כל רכבי הפיקוח והאכיפה של העירייה מעיסוקיהם ויסיירו סמוך למוסדות החינוך. מדובר כאמור, בשמונה רכבים של הפיקוח, שיטור עירוני, פקחי חניה וסיירת תיירות.

 

עוד הוחלט, כי האגף לשירותים חברתיים בעירייה יקצה קו מיוחד לפניות תושבים על רקע המצב. הקו יפעל מידי יום בין השעות 8:00-16:00 ובמידת הצורך דרך המוקד העירוני, שיפנה לכונן רווחה. מספר הטלפון הוא: 6367876.

 

עוד רועננו ההנחיות לשימוש בלחצני המצוקה החדשים בגני הילדים. כידוע, בחופשת הקיץ לקראת שנת הלימודים תשע"ו וכחלק מתכנית "עיר ללא אלימות" במסגרתה קיים מערך מצלמות במקומות ציבוריים ובמוסדות חינוך, הותקנה מערכת מיוחדת בגני הילדים המקושרת ללחצן מצוקה. בעת לחיצה על הלחצן, יתבצעו שלוש פעולות מידיות: יישלח מסרון SMS למוקד, תתבצע שיחת טלפון למשל''ט (מרכז שליטה ובקרה במוקד העירוני) לשם שיחה והאזנה לסביבה וצפייה בתמונת וידאו וכן יישלח אות מצוקה עם המיקום המדויק של האירוע למערכת המיפוי כולל פרטים על אותו מוסד.

 

עוד בשבוע שעבר, בהתאם להערכת מצב שקיים ראש מינהל שח"ק בעירייה – ד"ר דרורי גניאל, קיבלו כל מאבטחי מוסדות החינוך, תדרוך מהמשטרה ומקב"ט מוסדות חינוך לגבי תגבור ערנות וסריקות.

 

במקרים בהם זה נדרש, דוגמת אתר בנייה סמוך לבית ספר "גלים" בו נבנה בימים אלה אולם ספורט, תוגברה האבטחה. בנוסף, לצד תגבור כוחות משטרה ומג"ב, מגביר גם השיטור העירוני נוכחות סביב מוסדות חינוך. באשר לפעילויות בית ספריות, אלה נבחנות לגופה של פעילות מול חדר המצב/הוועדה לתיאום טיולים של משרד החינוך ופועלים רק על פי הנחיותיהם. עוד בהתאם להנחיית ראש מינהל שח"ק, מתקיימות במוסדות החינוך, שיחות מותאמות גיל על מנת לאפשר לתלמידים להביע חששות, כעסים וכיו"ב ובמידת הצורך הונחו המחנכים להתייעץ עם היועצות ו/או פסיכולוג של בתי הספר.

 

עוד ביום חמישי האחרון התקיימה סדנת "הגנה מתקיפות סכין", בהיכל הספורט הסמוך לבית הספר התיכון ע"ש "בגין". הסדנה הייתה ללא תשלום ויועדה לגברים ונשים מגיל 15. את הסדנה הדריך, תושב העיר - יובל ז׳אן מדריך קרב מגע מוסמך, רמ״ד קרב מגע בצה"ל, בעל חגורה שחורה באקידו וקרב מגע. את היוזמה הובילו שלמה זקס, יובל ז'אן ואגף הספורט בעירייה. לסדנה הגיעו עשרות תושבים.

 

פעולות אלה מתווספות להיערכות מוגברת של משטרת מרחב אילת. עשרות קצינים, שוטרים, לוחמים ומתנדבים פרוסים סביב השעון ברחבי העיר למען חיזוק תחושת הביטחון בקרב התושבים ולמתן מענה מהיר, מקצועי ויעיל לכל תרחיש ואירוע.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד