עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

האב אילת

1/11/2015
האב אילת (הגדל)

האב אילת - מסלול ההמראה לרעיון שלך

במתחם חדש בעיצוב מודרני, פועלים כבר 20 יזמים שחולקים ביחד מתחם עבודה משותף ונהנים מאינטרנט חינם, ליווי, ייעוץ והדרכה של אנשי מקצוע וקהילת יזמים תומכת. אם המיזם יצליח, יש בסוף הדרך גם משקיע. האב אילת – מרכז לפיתוח יזמות הוא המתחם החם החדש שפתחה עיריית אילת לטובת עידוד יזמות וכחלק מפעולות לגיוון מקורות התעסוקה.

 

ההאב הממוקם בפארק התעשייה אמת"ל ומנוהל על ידי החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) מהווה מרחב עסקי מודרני המציע סביבת עבודה משותפת, קהילת יזמים תומכת, הדרכה וליווי. בהאב ניתנת הדרכה פרטנית כיצד להפוך את הרעיון למיזם עד הצגתו למשקיע על ידי עזרה בבניית תוכנית שיווק, תוכנית עסקית, מודל או אב טיפוס. בין הצוות המקצועי של ההאב, ישנם מקימי חברת ההיי טק הראשונה באילת ומנטורים מקצועיים המלווים את היזמים משלב בדיקת ההיתכנות של הרעיון ועד למציאת משקיע ושותפים אסטרטגיים. ההאב, אשר פועל בימים א'-ה' בשעות הבוקר ואחר הצהריים, מעניק ליזמים את התשתית ללא תשלום בחצי השנה הראשונה ולאחריה, הפעילות בהאב תהיה כרוכה בעלות חודשית סמלית. ארן עידן – מנהל ההאב מציין, כי ההאב העירוני פועל ללא מטרות רווח וכל תכליתו לסייע לבני ובנות אילת להמריא עם הרעיון שלהם ומוסיף, כי בהאב שמים דגש על פיתוח וקידום יוזמות הנוגעות לנקודות החוזק של אילת, ביניהם: חקלאות ימית וביוטכנולוגיה, תיירות, אנרגיה ירוקה וכן בתחומים כמו תוכנה, אפליקציות, וכל מיזם בעל אופק עסקי. לצד פיתוח רעיונות ויזמות פועל ההאב גם לחנך ליזמות. בהנחיית אור חביב איש חינוך, יזמות והיי טק, מציע ההאב הרצאות בנושאים שונים הקשורים ליזמות, במטרה לגבש קבוצה של צעירים יוזמים שיהפכו ליזמים.

 

השותפה העיקרית ליוזמה ולהקמת ההאב היא חברת EilatTech חברה אילתית לפיתוח עסקי בבעלות אריאל בנטוב ועודד הראל. החברה שמיקמה את משרדיה בקומה השנייה של ההאב היא חלק מקבוצה בינלאומית מהטובות בתחומה שבסיסה בארה״ב ואשר שמה לעצמה את פיתוח היזמות העסקית והטכנולוגית באילת בסדר עדיפות עליון. לשם כך גייסה החברה קרנות וגופים פיננסיים בינלאומיים, מנטורים ואנשי שיווק מהטובים בתחומם, במטרה לסייע להצלחת ההאב והיזמים האילתיים, משלב הרעיון העסקי דרך פיתוחו והבאתו למצב של עסק פעיל ואף להנפקה או מכירה. גם בתחום החקלאות הימית והביוטכנולוגיה, גויסו משקיעים מקרן אקווה פארק אילת בבעלותם של ירון גונדא ואופיר פינס.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שיזם ביחד עם סגנו וממלא מקומו את הקמת ההאב, ציין בפתיחתו הרשמית, שהתקיימה בשבוע שעבר (ד'): "גיוון מקורות התעסוקה הוא אתגר גדול שהצבנו כתפיסה עירונית ופתיחת ההאב הוא עליית מדרגה ביישומו. האב אילת יהווה את התשתית להקמת מפעלים באילת ומכאן חשיבותו, בדיוק כמו חשיבותו של קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון בהכשרת התשתית האנושית".

 

אגף הצעירים בעירייה, שהוקם לפני כשנתיים מלווה את צעירי אילת גם בתחום היזמות באמצעות ההאב. לצד גיוון מקורות התעסוקה עבור בני ובנות אילת, הנחה ראש העירייה את צוות האגף, לאתר את בני אילת שעזבו את העיר ולנסות להחזירם הביתה. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי הוסיף, כי ההאב הוא חלק חשוב בתוך תהליך גדול של גיוון והרחבת מקורות התעסוקה באילת. "דרך הפעולות הללו אנו רוצים לראות עוד עסקים קטנים באילת ולא רק בתחום התיירות, בתקווה שעסקים קטנים יהפכו בעתיד למפעלים גדולים". בעניין זה ציין לנקרי את תכנית "השער הדרומי" שתהווה את המנוף לצמיחה הגדולה של אילת בדרך להפוך למטרופולין החמישי של מדינת ישראל. תכנית שתייצר עוגני תעסוקה משמעותיים, אלפי מקומות עבודה נוספים ותגדיל את אוכלוסייתה של העיר אילת. במסגרת תכנית "השער הדרומי" ייבנה צפונית לאילת: נמל ימי חדש, שיחובר לקו רכבת מטענים ויהפוך את אילת לגשר יבשתי בין אירופה, אסיה ואפריקה. נמל תעופה בינלאומי הנבנה בימים אלה צפונית לאילת ויוכל להמריא ולהנחית מטוסים מכל ולכל יעד בעולם וכן קו רכבת מהיר לנוסעים בין אילת לתל אביב, אשר יקרב את אילת למרכז. עוד ציין לנקרי את הצעת המחליטים שמקדמת העירייה, אשר תוסיף הטבות ותמריצים לאלה שמציעה העיר אילת כחלק מחוק אזור סחר חופשי, נמל חופשי ואזור עדיפות לאומית א'.

 

מי שעוד כיבד בנוכחותו את הפתיחה הרשמית של ההאב הוא חבר הכנסת – אלי כהן, יו"ר ועדת הרפורמות וחבר בוועדת הכספים. כהן ציין, כי העיר אילת נמצאת בלב העשייה של מדינת ישראל ורואים זאת בפרויקטים הלאומיים, דוגמת בניית שדה התעופה החדש, שדרוג כביש הערבה ועוד. "אילת היא נכס אסטרטגי למדינת ישראל והיא אחת משלוש הערים הבינלאומיות לצד תל אביב וירושלים, בהן משקיעה מדינת ישראל בזכות חשיבותן". בפניה ליזמים קרא להם כהן לצאת ולהיות עצמאים וציין את פועלו לטובת העצמאים, דוגמת חוק הפנסיה אותו הוא מקדם.

 

את המתחם החדש עיצבה האדריכלית יסמין שושני, שציינה: "החלל מיועד לאנשים יוצרים, ולכן היה לי ברור שיש לצאת מהקופסה, ולייצר חלל לא שיגרתי, מפתיע, מעניין וכייפי, שייתן השראה למבקרים בו". המתחם מעוצב בסגנון ניו יורקי. חלל הכניסה לבן ונקי ומתוכו יוצאים במסדרון מעוצב אל תוך שולחנות העבודה. עוד כחלק מהעיצוב מוקמו ספות ומטבח מודרני מאובזר. לצד העיצוב גויסה גם האמנית עינת שטקלר שהוסיפה פריטי אומנות במקום, הבולט שביניהם תמונה של להקת הביטלס העשויה מפקקי מתכת של בקבוקים.

 

פרטים נוספים כנסו לאתר ההאב או פשוט התקשרו,

טלפון : 08-9162143 | פקס: 08-9151399

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד