עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

המכון להתפתחות הילד עבר למשכנו החדש

2/11/2015
המכון להתפתחות הילד עבר למשכנו החדש (הגדל)

המכון להתפתחות הילד עבר למשכנו החדש

בפאתי מרכז העיר נבנה מבנה חדיש, מעוצב וצבעוני בו יפעל המכון להתפתחות הילד הפועל כבר עשרות שנים בעיר ונותן מענה ל – 1,200 מטופלים. 10 מיליון ₪ הושקעו בבנייתו של המכון שפעל עד כה במבנה קטן סמוך לבית ספר "יעלים" והוקם בסמטת עופרים, במקום בו פעלה בעבר האגודה למען הקשיש.

המבנה החדש, שנבנה במימון החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) בהסכם משותף בין עיריית אילת לשירותי בריאות כללית, הינו דו קומתי, שטח כל קומה כ- 650 מ"ר. הקומה התחתונה משמשת כמכון להתפתחות הילד המופעל על ידי קופת חולים כללית. בחלק העיקרי של הקומה העליונה תמוקם המחלקה הפסיכולוגית של עיריית אילת וחלקה הנותר של הקומה מיועד להשכרה. מול המבנה החדש נבנה בימים אלה מעון היום השיקומי "ניצן" שייחנך גם הוא בסוף החודש. במכון 15 חדרי טיפול המותאמים לצרכים המיוחדים של מטופלי המכון. לצד חדרי הטיפולים נבנו חדרי תצפית, חדרי רופאים, חדר טיפול תקשורת, חדרי טיפול באומנות, משחקיה, חדר טיפולים פיזיוטרפים וחדר "סנוזלן" (חדר גרייה רב חושית המאפשר לעורר אצל המטופל גרייה  חושית, שמיעה, ראיה, ריח, ומגע באווירה נעימה). את המבנה עיצב האדריכל חמי צוקר. במסגרת העיצוב הושם דגש על צבעוניות שתתאים לאופי המקום כולל חיפויHLP  צבעוני בחלק מהקירות החיצוניים של המבנה.

בטקס מרגש שנערך בשבוע שעבר (ה') נחנך המכון במעמד מנהל הכללית - אלי דפס, ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ומנהלת המכון באילת – ד"ר שושנה קבוט. עוד נכחו מנהלי בית החולים "יוספטל" היוצא, ד"ר אבי גולדלברג והנכנס, ד"ר אלדר ברקוביץ ומנכ"ל אגודת "אילן" -  אילן צוריאל המלווה את המכון כבר שנים רבות.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי עמד נרגש וברך על המוגמר. "אוכלוסיית העיר בעלת הצרכים המיוחדים היא הלב של הקהילה והם ראויים למבנה הזה יותר מכל" באמירה אישית למנכ"ל הכללית הודה לו ראש העירייה על פועלו הרב למען העיר אילת. "מיום כניסתך לתפקיד כמנכ"ל הכללית מתחולל שינוי משמעותי בשדרוג השירות הרפואי למען תושבי העיר אילת ואנו מודים לך על כך". עוד בדבריו ציין ראש העירייה, כי לצד בניית המכון ומעון היום השיקומי, תחל בקרוב בניית בית ספר לחינוך מיוחד שייתן מענה מכיתה א' עד גיל 21 ובהמשך פארק לילדים עם צרכים מיוחדים שייבנה ברובע 9.

ד"ר גולדברג, מנהל בית חולים "יוספטל" ב – 7 השנים האחרונות, שסיים לאחרונה את תפקידו תיאר את התמורות הרבות שחוללה הכללית בתחום הבריאות באילת, ביניהם: פתיחת מרפאה בשחמון, שיפוץ יסודי של מחלקות פנימית וילדים בבית החולים, בניית חדר מיון חדש, פתיחת שתי מרפאות נוספות בשער העיר, אחת מהן המרפאה לבריאות הנפש (מיל"ה) שפעלה גם כן שנים רבות במבנה ישן.

 

מנכ"ל הכללית – אלי דפס, מי שהניע את המהלך לבניית המכון לפני שנתיים, פתח בתודה לראש העירייה וציין שמצא שותף אמיתי עם חזון ואמונה, בזכותם נבנה המבנה. "בניית המכון היא מחויבותנו, אך יש משימות שלצד המחויבות מתלווה להן תחושת שליחות אדירה" ציין בסיפוק דפס והוסיף: "אבן וריהוט לא נותנים שירות. יש כאן צוות נפלא בהובלת ד"ר קבוט שעושה עבודה יוצאת דופן". באמירת התודה, ציין המנכ"ל כל אחד ואחת מעובדי המכון.

ראוי לציין, כי על אף שהמכון להתפתחות הילד פעל עד כה במבנה קטן וצפוף, הוא נחשב למכון מעולה וכעת במקומו החדש ימשיך הצוות להעניק שירות מקצועי ואיכותי באכסניה ראויה. ד"ר קבוט שושנה, מי שהקימה את המכון, טיפלה באלפי ילדים משך 30 שנים והכשירה דורות של מטפלים, לא יכלה להסתיר את התרגשותה וציינה: "האמונה מעולם לא עזבה אותנו ועדיין זהו חלום שהתגשם".

לצד המברכים, ברך גם שי לוי, תושב העיר המטופל במכון משחר לידתו. שי תלמיד בית הספר התיכון ע"ש רבין, עושה ופועל כמו שאר התלמידים, יוצא לטיולים, למסע לפולין וגם מנגן על תופים במרכז ווליום שחמון. בזכות נחישותו והתמדתו, נתן השראה לכל המטפלים והתרגש ביחד איתם מהמבנה החדש.

המכון מטפל בכ-1,200 ילדים מגילאי 0-18 ותפקידו לאבחן ולטפל בילדים עם בעיות            נירו- התפתחותיות שונות, כמו: בעיות מוטורית, שיתוק מוחין, הפרעה בהתפתחות שפתית ותקשורת בין אישית, לקות קשב וריכוז, תסמונות נדירות ועוד. המכון מעניק סוגים שונים של טיפולים: נוירולוגיה ילדים, שיקום באמצעות ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה קלינאות  תקשורת, טיפולים פסיכולוגיים ואבחונים וטיפולים פסיכיאטרים עד גיל 6. כאמור, מעתה יוענקו כל השירותים על ידי הצוות המסור במבנה ראוי, נעים ומזמין.

צילום: יהודה בן יתח.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד