עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ערים תאומות בחינוך ובאמנות

3/11/2015
ערים תאומות בחינוך ובאמנות (הגדל)

ערים תאומות בחינוך ובאמנות

קשרי הערים התאומות שהולכים ומתחזקים עם מרבית הערים, בא לידי ביטוי החודש בחילופי משלחות נוער מהעיר קאמפן שבהולנד וקאמן שבגרמניה, ובקונצרט משותף של להקת "רוח דרומית" עם להקת "דילן" מהעיר קרלובי וארי שבצ'כיה.

לאחר הפסקה בת חמש שנים בהן לא התקיימה פעילות חילופי משלחות נוער בשל חשש ההורים לשלוח את ילדיהם לארץ, פנה ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי לראשי הערים התאומות קאמן שבגרמניה, קאמפן שבהולנד וקרלובי וארי שבצ'כיה, בבקשה לחדש את הפעילות וזו נענתה בחיוב. ראש העירייה ציין את החשיבות בטיפוח היחסים הבינלאומיים בין בני הנוער שהם העתיד של החברה וביחד עם חבריו ראשי הערים התאומות ומנהלות בתי הספר התיכונים של אילת: "בגין", "רבין" ו"גולדווטר", התוו תכנית משלחות לשנת 2015. כבר החודש ארחו תלמידי בית הספר התיכון ע"ש "בגין" בני נוער מהעיר קאמפן שבהולנד ותלמידים מבית הספר התיכון ע"ש "רבין" ארחו בני נוער מהעיר קאמן שבגרמניה.

"החזרנו עטרה ליושנה" אמרה בהתרגשות סגנית מנהלת בית הספר התיכון ע"ש "רבין" - מזל קציר, לאחר שאירחו 20 תלמידים משני בתי ספר בקאמן שבגרמניה, 3 מורים, מנהל בית הספר וראש העיר קאמן. כהרגלו בקודש, ארח ראש העירייה את ראש העיר לארוחת שישי בביתו. גם בית הספר התיכון ע"ש "בגין" אירח השנה לראשונה לפני שבועיים בני נוער מבית הספר המקצועי בקאמפן שבהולנד, אשר התארחו בבתי תלמידי כיתות י'-י"א שבבית הספר. גלית כהן, מורה בתיכון "בגין" שהיתה אחראית לביקור ציינה: "החיבור בין התלמידים היה פורה. תלמידי בגין הצטרפו לכל הסיורים בעיר, במצפה התת ימי ובריף הדולפינים דבר שתרם רבות לגיבוש הקבוצה. תוכנית הגיבוש הייתה עשירה ומגוונת וכללה הפעלות שהכינו התלמידים בעצמם, ואפשר היה לראות את שביעות הרצון של האורחים והמארחים כאחד. המשפחות המארחות עשו כל שביכולתן להנעים את זמנם של האורחים וזה היה נפלא".

שמוליק תגר, מזכיר ועדת ערים תאומות ציין, כי כל תלמידי בתי הספר שאירחו את התלמידים מהערים התאומות ייצאו במהלך שנת 2016 לביקור גומלין ויתארחו אצל התלמידים שאירחו, דבר שיחזק את הקשר שנוצר בביקור באילת.

במסגרת זו יצאה מאילת בחודש יולי משלחת המונה 14 תלמידים ושני מורים מבי"ס "רבין" וביקרה באנטיב שבצרפת, עיר תאומה של אילת. התלמידים הכירו תרבות חדשה, נימוסים והליכות של התרבות הצרפתית. כמו כן,  התוודעו בביקורם בבית הספר "ארטיקול"  לפן נוסף של בית ספר תיכון ירוק.

בימים אלה מגבש בי"ס "גולדווטר" קבוצה מקומית לקראת ביקור תלמידי התיכון מהעיר קרלובי וארי שבצ'כיה, מערכת קשרים זו אכן יוצרת תקווה רבה לעתיד טוב יותר בין הערים והמדינות.

 

לצד חילופי משלחות הנוער, ארחה בשבוע שעבר להקת "רוח דרומית", הלהקה הייצוגית של אילת את חברי להקת "דילן" מהעיר התאומה קרלובי וארי שבצ'כיה וביחד העלו מופע משותף. המופע התקיים בבית פיליפ מוריי שהיה מלא מפה לפה בתושבי העיר אילת, אשר טעמו מהתרבות הצ'כית ונהנו מהופעתה של הלהקה האילתית.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד