עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הירדנים הראשונים החלו לעבוד באילת

5/11/2015
הירדנים הראשונים החלו לעבוד באילת (הגדל)

הירדנים הראשונים החלו לעבוד באילת

172 עובדים ירדנים עברו הבוקר את הגבול מירדן לישראל לתחילת יום עבודה ראשון בענף המלונאות באילת. את פניהם קיבלו ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי

ושר הפנים – סילבן שלום שיזם העסקת 1,500 עובדים ירדנים באילת שיחליפו את המסתננים הבלתי חוקיים המועסקים בענף.

 

"זהו יום חג לשיתוף הפעולה בין ישראל לירדן, יום חג לשני העמים, יום חג לאילת" אמר המשנה לראש הממשלה ושר הפנים – סילבן שלום עם הגעת 172 עובדים ירדנים ראשונים היום (ה' 5.11) ליום העבודה הראשון שלהם במלונות אילת והוסיף: "מדובר במהלך, אשר יוביל לחיזוק היחסים בין ישראל וירדן, חיזוק ושיפור השירות במלונות באילת ומניעת עבודה ממסתננים לא חוקיים לישראל״. בכך למעשה נכנסה לתוקפה, יוזמת השר להעסקת 1,500 עובדים ירדנים באילת שיחליפו את המסתננים הבלתי חוקיים המועסקים בענף. ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ציין את שיתופי הפעולה הפורים בין אילת לעקבה בתחומים רבים כמו איכות סביבה, ביקורים הדדיים וכעת גם בתחום התעסוקה והדגיש: "ככל שירבו שיתופי הפעולה, כך ישגשג האזור ויפרח וזה יביא טוב לכולנו".

 

כזכור, השר שלום אישר לאחרונה את המתווה שגיבשה רשות האוכלוסין וההגירה ולפיו, יועסקו עובדים ירדנים בענף המלונאות באילת. ביוני אשתקד, אישרה הממשלה את ההסדר, שיאפשר העסקת הירדנים בבתי המלון באילת בלבד למקצועות שאינם עבודה מועדפת. ההסדר אמור לספק פתרון יציב וזמין של כוח-אדם לבתי המלון. על פי המתווה, יקבלו העובדים אשרת עבודה יומית ובכל סוף יום עבודה ישובו לבתיהם בירדן. העובדים יועסקו במגוון עבודות מלונאות, לרבות חדרנות, שטיפת כלים וניקיון. 

 

אמנון בן עמי – מנהל רשות האוכלוסין וההגירה ציין, כי חלקם הגדול מיומנים, עבדו בענף בעמאן ובעקבה, וברובם דוברי אנגלית. עוד הדגיש, כי המתווה מעוגן בהסכם בין ממשלות ובהידברות קבועה עם הממשל הירדני וכי תיעשה בקרה הדוקה ומעקב ישיר ואישי אחר כל עובד. העובדים מצדם דיווחו על מעבר נעים, יעיל ונוח וציינו, כי זה גורם להם להרגיש בבית.


בהתאם להסכם, יוכלו להגיע כאמור עד 1,500 עובדים וגיוסם ייעשה בשלוש פעימות- 500 עובדים בכל פעימה, כאשר חלק מהפעימה הראשונה החל היום (ה') עם הגעת 172 עובדים. בימים הקרובים תושלם הפעימה הראשונה ובשבועות הקרובים, יושלמו שלוש הפעימות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד