עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שר התיירות חנך את קו התעופה החדש לאילת

9/11/2015
שר התיירות חנך את קו התעופה החדש לאילת (הגדל)

שר התיירות חנך את קו התעופה החדש לאילת של חברת "ריינאייר" שתטיס בחורף הקרוב 6 טיסות שבועיות

שר התיירות – יריב לוין וצוות משרדו ביקרו אתמול (א') באילת. במסגרת הביקור נפגשו הצוותים עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, סגנו וממלא ומקומו – אלי לנקרי המשמש כיו"ר התאגיד העירוני לתיירות והנהלת העירייה ותאגיד התיירות. לאחר פגישת עבודה, סיירו בעיר, בין היתר במרכז התיירות שמותח פניו בימים אלה, במזרקה המוזיקלית ובלגונה המזרחית וסיימו את הביקור בטקס חנוכת קו התעופה של "ריינאייר" לאילת.

 

בפתח הדיון, העלו ראש העירייה וסגנו בפני השר את האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת כעיר תיירות בינלאומית וכן את התכנית הרב שנתית לשיפור התשתיות התיירותיות, שיפור המוצר התיירותי ומיצוב העיר כעיר תיירות בינלאומית עם בניית מרכז כנסים, ירידים וקונגרסים לצד קזינו, קריית ספורט בינלאומית, מתחם קמפינג תיירותי, מתחם גולף, בניית 6,000 חדרי מלון נוספים עד שנת 2030, אטרקציות נוספות בכללן פארק מים ענק וטיילת ימית ראשונה מסוגה, פיתוח רצועת שטח שדה התעופה המתפנה לטובת מלונאות, נופש ומגורים, שדרוג דרכי הגישה לעיר עם בניית שדה התעופה הבינלאומי צפונית לאילת, שדרוג כביש הערבה, קו רכבת מהיר לאילת ומימוש תכנית "השער הדרומי" הכוללת העתקת הנמל הימי צפונית לאילת שתפנה רצועת חוף בת 9 ק"מ ותהפוך את האזור למרכז תחבורה לוגיסטי הכולל שדה תעופה, נמל ימי, רכבת מטענים ורכבת נוסעים מהירה.

 

ראש העירייה לשר: "אלו אינם חלומות אלא צרכים, בבואנו לממש את הפוטנציאל העצום של העיר אילת. צרכים שיש לעגן בתכנית רב שנתית עם תעדוף שיוגדר בזמנים". סגן וממלא מקום ראש העירייה הדגיש, כי הדבר מקבל משנה תוקף על רקע ההשקעה הגדולה של משרד התיירות בהבאת תיירים לאילת ובוודאי על רקע הפיתוח המואץ בעיר עקבה השכנה.

 

השר שהתרשם מהתכניות שהציגה העירייה ציין, כי תקציב השיווק של משרדו העומד על 340 מיליון ₪ הוא התקציב הגבוה שהיה אי פעם וכי אילת מקבלת ותמשיך לקבל עדיפות בשיווק. "לאילת פוטנציאל תיירותי אדיר ומשרד התיירות הציב את העיר בעדיפות עליונה בפעילותו. יש למשרד מחויבות גדולה לעיר אילת ורצון להחזירה למקומה הראוי במפת התיירות". ציין השר והוסיף, כי הוא מברך על שיתופי הפעולה עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וכל גורמי התיירות בעיר, הפועלים ביחד על מנת לקדם את העיר בכל דרך אפשרית.

 

מנכ"ל תאגיד התיירות – יוסי חן, עדכן את השר על הפעולות הנעשות בחורף הקרוב לטובת התיירות מאירופה דוגמת חלוקת ערכת הסברה על העיר הכוללת את לוח אירועי החורף, אטרקציות, חופים, מקומות בילוי, מלונות ועוד, הנחות בבתי עסק, happy hour מידי יום ועוד, הסעות ציבוריות מהשדה לאילת ועוד.

 

כאמור ציין השר, כי המשרד ימשיך לעשות כל מאמץ מול סוכני הנסיעות, לתמוך בכנסים באילת וכן בקיום אירועים זאת לצד תמיכה בלתי מסויגת בהקמת תשתיות תיירותיות כמרכיב חיוני בשיווק העיר ועוד. גם בעניין שדה התעופה נענה השר לבקשת ראש העירייה, האחת בנוגע לנגישות של שדה התעופה החדש לעיר אילת על ידי שאטלים והשנייה הנוגעת לפינוי שדה דב. בעניין זה ציין השר, כי הוא תומך בעמדת העיר אילת וכי הוא יבקש דיון ממשלה בעניין.

 

כאמור, לאחר פגישת עבודה וסיור באזור התיירות, חנכו השר וראש העירייה את קו התעופה החדש של חברת "ריינאייר" לאילת. כידוע, בזכות מענק של משרד התיירות נחתה ביום חמישי האחרון (5.11) לראשונה בישראל טיסה של חברת הלואוקוסט הגדולה באירופה "ריינאייר". החברה שתקבל ממשרד התיירות מענק של 45 אירו על כל תייר שתטיס לאילת תפעיל החורף 6 טיסות שבועיות לעובדה. יריב לוין, שר התיירות: "אני מברך את חברת ריינאייר עם תחילת פעילותם בישראל ושמח על ההיענות החיובית של תיירים להגיע הנה, ועל התפוסה המצוינת שאנו רואים בטיסות הללו. זוהי הבעת אמון של החברה בישראל בכלל ובעיר אילת בפרט, ואני מאמין שבעזרת הנוהל שיזמנו וההיענות המצוינת שקיבלנו מחברות התעופה, נהיה יעד מצוין לתיירים מאירופה".

 

ראוי לציין, כי מלבד "ריינאייר" צפויים לנחות לראשונה בעיר אילת חברות בינלאומיות נוספות דוגמת מונרך ופגסוס.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד