עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

נחנך מעון היום השיקומי

25/11/2015
נחנך מעון היום השיקומי (הגדל)

נחנך מעון היום השיקומי

במבנה חדיש שהותאם לעיצוב של המכון להתפתחות הילד, שנחנך לאחרונה בסמטת עופרים, נחנך היום (ד') מעון היום השיקומי "ניצן" הנותן מענה לפעוטות עם צרכים מיוחדים. המעון על שמה של ניצן נזרי ז"ל נבנה על ידי הביטוח הלאומי, מפעל הפיס ועיריית אילת באמצעות החברה הכלכלית לאילת, בעלות של 3.5 מיליון ₪ והוא יופעל על ידי האגף לשירותים חברתיים בעירייה באמצעות עמותת "צעד קדימה".

את חנוכת הטקס כיבדו במעמדם, שר הרווחה והשירותים החברתיים – חיים כץ, מנכ"ל מפעל הפיס – אלי דדון וראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, אשר ברכו את כל העוסקים במלאכת הקודש: "אנו מעריכים, מוקירים ומצדיעים לכם על עבודתכם". עוד ברך ראש העירייה את סגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי, העומד בראש הוועדה העירונית לקידום המענים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים וקידם את בניית המעון כמו את בניית המכון להתפתחות הילד. בין המשתתפים הרבים, היו גם בני משפחתה של ניצן ז"ל, שהיתה מטופלת במעון ועל שמה קרוי המבנה. עוד נכחו בטקס, מנכ"ל עמותת "צעד קדימה" – גיא סלומון ויו"ר העמותה – אנט מוזס. העמותה שהוקמה על ידי קבוצת הורים ואנשי מקצוע ב- 1987 מפעילה מגוון מסגרות ותוכניות בפריסה ארצית לטובת תינוקות, ילדים ובוגרים עם שיתוק מוחי ועיכוב התפתחותי וכאמור מפעילה את המעון באילת.

מעון היום השיקומי החל לפעול באילת לפני 18 שנה, עוד בטרם חוקק חוק המעונות השיקומיים, והופעל על ידי האגף לשירותים חברתיים בעירייה, בניהולה של פרידה בן לולו, שביחד עם מנהלת המכון להתפתחות הילד – ד"ר שושנה קבוט, חלמו על מבנה חדיש ונעים עבור הילדים עם הצרכים המיוחדים והוריהם, חלמו והגשימו. המעון הינו מסגרת המספקת מענים התפתחותיים, רגשיים וטיפוליים לפעוטות בגילאי לידה עד 3 שנים ולהוריהם מאילת, הערבה ומבסיסי צה"ל באזור. עד היום נתן המעון מענה ל-14 פעוטות במבנה יביל הכולל שתי כיתות, מטבחון וחדר שירותים ורחצה. מבנה שהיה צר מלהכיל את הפעילות הנדרשת. במבנה החדש ניתן יהיה לתת מענה ל-20 פעוטות והוא כולל 2 כתות גדולות, חדר טיפולים (ממ"ד), לובי, חדר צוות וחדר מנהל ועו"ס, מטבח מחמם ומחסן, חצר מאובזרת במשחקי חצר מותאמים. בראייה עתידית בוצעה גם הכנה למעלית ולהמשך בנייה בקומה השנייה.

הקרבה של המעון השיקומי למכון להתפתחות הילד, אשר פעלו בסמיכות גם במבנים הישנים בשכונת יעלים אינה רק פיזית. הפעוטות במעון השיקומי מופנים מהמכון להתפתחות הילד הצמוד כאמור למעון ומלווה מקצועית את הגננת והמטפלות, כאשר לכל פעוט נבנית תכנית טיפולית אישית. 

בטרם הטקס, נפגש שר הרווחה והשירותים החברתיים – חיים כץ ביחד עם צוות מחוז דרום של המשרד עם ראש העירייה וצוות האגף לשירותים חברתיים בעירייה.

 

בין הנושאים שעלו בישיבה והוגשו לבחינת השר במסמך מסודר: מיוחדותה של העיר אילת, מרכז התעסוקה השיקומי, בית אבות, דיור מוגן, מרכז לטיפול באלימות במשפחה ועוד.

שר הרווחה והשירותים החברתיים: "במסגרת הסיורים ביישובי הארץ הגעתי לאילת כדי לבדוק מקרוב את הצרכים הייחודים של העיר. אילת היא נכס אסטרטגי חשוב למדינת ישראל ומשרד הרווחה בראשותי מחויב לדאוג לרווחתם של תושבי העיר ולחזק את האוכלוסיות המוחלשות היושבות בה. אני מברך את ידידי ראש העיר מאיר יצחק הלוי על העשייה הנמרצת לפיתוח העיר, דלתי תמיד פתוחה ואוזני קשובות לצרכיך".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד