עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בשורה לגמלאי אילת

11/01/2016
בשורה לגמלאי אילת (הגדל)

בשורה לגמלאי אילת

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הרחבת ההקלה במס לתושבי אילת גם על הכנסה מפנסיה. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "אין נרגש ממני להעניק את המתנה הזו לגמלאי אילת"

לאחר מאבק עיקש וצודק שהוביל ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בשלוש השנים האחרונות, אישרה אתמול (א') ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת שר האוצר ורשות המיסים לתקן את סעיף 11 לחוק אזור סחר חופשי אילת, כך שהזיכוי הניתן מכוחו יינתן כנגד ההכנסה החייבת מיגיעה אישית של התושבים, ולא רק מהכנסתם מעבודה, מעסק או ממשלח יד; כך, גם מי שיקבל הכנסה מקצבה יהיה זכאי לזיכוי מהמס החל על הכנסתו.

 

כיום, הסעיף קובע כי מי שהיה במשך כל שנת המס תושב אילת, זכאי באותה שנה לזיכוי ממס בשיעור 10% מהכנסתו החייבת מיגיעה אישית, עד לסכום של 241,080 שקלים חדשים, שנצמחה או שהופקה באזור אילת או באזור חבל אילות. בתיקון לחוק מוצע להשוות הטבה זו להטבה שמקבלים תושבי יישובים מוטבים אחרים, ולקבוע כי הזיכוי יינתן לתושבי אילת גם לגבי הכנסה מקצבה המשולמת על ידי מעביד לשעבר או על ידי קופת גמל לקצבה. תוקף ההטבה בהתאם לתיקון הסעיף לחוק אסח"א לאחר שיעבור בקריאה שלישית, יהיה מה – 1.1.2016.

 

"לקחתי את העניין כאחת המשימות החשובות למען גמלאי אילת כדי לייצר סימטריה ביניהם לבין שאר תושבי העיר אילת" ציין ראש העירייה והוסיף: "אין נרגש ממני להעניק את המתנה הזו לגמלאי אילת, שהתאפשרה הודות לשיתוף פעולה עם הנהלת רשות המסים, משרד האוצר וחה"כ גפני כיו"ר ועדת הכספים, שראו עמנו עין בעין את צדקתו של המאבק".

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד