עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מנהיגי בריאות במקומות העבודה

16/02/2016
מנהיגי בריאות במקומות העבודה (הגדל)

מנהיגי בריאות במקומות העבודה

23 נציגי ארגונים סיימו קורס מנהיגי בריאות במקומות עבודה ביוזמה משותפת של ועדת הבריאות העירונית בראשותה של חברת מועצת העיר – עו"ד סימה נמיר ובהובלה של התכנית העירונית "אילת, ים של בריאות" בשיתוף הכללית, עמותת "מהיום", נעמ"ת והסתדרות העובדים. הנאמנים בוגרי הקורס ישמשו מנהיגי בריאות במקום עבודתם וכפועל יוצא מכך, למחוללי שינוי כמנוף כלל עירוני להפיכת אילת לעיר בריאה. במסגרת טקס סיום הקורס הציגו הנאמנים את תכנית העבודה אותה הם מיישמים כל אחד במקום עבודתו החל מהרצאות, סדנאות, ימי ספורט, תזונה, קבוצות ספורט ועוד. בכל מקומות העבודה הוחלט על שינוי אופי הכיבוד בישיבות ממגשי פחמימות ומיצים לאוכל קל ובריא, פירות ומים, בעיריית אילת נוהגים כך כבר שנתיים. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "הובלת התכנית העירונית לאורח חיים בריא תייצר איכות חיים ואריכות ימים באיכות טובה יותר".

14 ארגונים הצטרפו לקורס, ביניהם: עיריית אילת, מועצה אזורית חבל אילות, תאגיד "עין נטפים", רשת המתנ"סים, נעמ"ת, שירותי בריאות כללית, רשות שדות התעופה, נמל, חברת המלח, רשת ישרוטל, רשת פתאל, כיבוי אש, קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, ארקיע ובסך הכל סיימו כאמור 23 נציגים את הקורס. לאור ההצלחה, נערכים כבר לסבב נוסף.

בטקס סיום הקורס שנערך אתמול (א') בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, כחלק מחסותו לפרויקט, ציין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, כי המטרה להפוך את העיר אילת למקום שבריא לחיות, לעבוד ולהתארח בו ולשם כך משקיעה העירייה ותמשיך להשקיע משאבים לשיפור ופיתוח תשתיות, חינוך והסברה. כמידי יום אילת, מכריז ראש העירייה על נושא שנתי. בשנה שעברה הכריז ראש העירייה על שנת הבריאות במסגרתה פועלת התכנית העירונית "אילת, ים של בריאות" זו השנה השנייה בניהולו של ליאור מנצ'ר. במעמד הטקס הצהיר ראש העירייה, כי גם השנה תימשך שנת הבריאות ולצדה איכות סביבה. "כר הפעילות בתחום הוא אינסופי החל מעידוד לתזונה נכונה שמתחיל כבר בגני הילדים עבור דרך פעילות ספורט עם עשרות מתקני ספורט לשימוש חופשי ברחבי העיר, ועד לתיירות ספורט עם אירוח של כ – 50 אירועי ספורט בינלאומיים בשנה. תקוותי היא שכל בית באילת יעסוק בספורט ויקיים אורח חיים בריא".

עו"ד סימה נמיר, חברת מועצת העיר, יו"ר וועדת הבריאות העירונית ויו"ר ארגון נעמ"ת ציינה, כי היא רואה במקומות העבודה בעיר חלק חשוב ממובילי התהליך העירוני מאחר שאת רוב שעות היום אנו מבלים במקום העבודה. "אנו מאמינים, כי עובד בריא תורם למקום העבודה, לחברה ולמשפחתו ובכך תורם לשיפור איכות החיים והסביבה בכללותה".

 

 גם יו"ר הסתדרות העובדים באילת – אבי אזולאי הצטרף לברכות והודה למנהלי הארגונים שבזכות שיתוף הפעולה שלהם משמשת אילת פיילוט בהכשרת מנהיגי בריאות במקומות העבודה.

ד"ר אלדר ברקוביץ מנהל בית חולים יוספטל ומרחב אילת ציין: "הכללית ממשיכה להוביל לא רק בתחום הטיפול הרפואי, בחדשנות ובביצועים מרשימים בתחום מדדי הרפואה, היא מובילה גם בקידום הבריאות. הכללית הארגון הגדול במדינה שותף פעיל בפעילות המעודדת חיים בריאים מתוך אמונה שעובדים בריאים תורמים יותר למשפחתם, לחברה ולמקום עבודתם. מכאן רק טבעי שהכללית תרתם לפעילות שמטרתה שמירה על בריאות הציבור".

כאמור, קורס המנהיגות כלל שישה מפגשים ושילב הרצאות ידע בתחום הבריאות, פיתוח יכולות אישיות ליצירת שינוי (coaching) וכלים בהובלת תהליכים ארגוניים. לאחר הקורס ימשיכו מנהיגי הבריאות להיפגש ויזכו לליווי וסיוע בקידום תכניותיהם במקום העבודה ובהרחבת מגוון הכלים שלהם כמנהיגי בריאות. גם לאחר תקופת הליווי ימשיכו מנהיגי הבריאות להיפגש במהלך השנה, לשם למידת עמיתים, סיוע הדדי, קידום שיתופי פעולה והעשרה בהרצאות והתנסויות. עוד כחלק מהתכנית, יעודדו מקומות העבודה, פעילויות לקידום התרבות הבריאה, בהובלה של מנהיגי הבריאות, בכללן: הרצאות וסדנאות, הקמת קבוצות ספורט, בדיקות, שילוט מעודד בריאות, ימי ספורט לעובדים ובני משפחותיהם ועוד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד