עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הסייברים מבית-ספר "אלמוג" בדרך לגמר

16/02/2016
הסייברים מבית-ספר "אלמוג" בדרך לגמר (הגדל)

הסייברים מבית-ספר "אלמוג" בדרך לגמר באולימפיאדת התכנות הארצית

בית-הספר היסודי "אלמוג" בניהולה של בטי סימלמיץ הגיע למקום החמישי בארץ, מקום ראשון במחוז דרום ומקום ראשון בעיר, ויתמודדו בגמר אולימפיאדת התכנות הארצית בתחום הסייבר, שיזם משרד החינוך במטרה לקרב את התלמידים אל תחומי המתמטיקה, מדעי המחשב וטכנולוגיה ולהכשיר את הדור הבא של תעשיית ההייטק הישראלית. בתחרות השתתפו 1,744 בתי ספר ובתוכם 257,817 תלמידים מכל המגזרים בכל הארץ. מדובר בתכנית ייחודית המשותפת למשרד החינוך, לקרן רש"י ולחברות ההי-טק ואשר במסגרתה לומדים התלמידים באמצעות משחק את יסודות התכנות והמחשבים כבר בגילאים הצעירים.

תלמידי שכבות ג'-ו' בבית-ספר "אלמוג", בהובלה של דני קן-לי, מחנך ומורה למתמטיקה וריטה מרסמן רכזת התקשוב, לקחו חלק בתחרות הארצית, שהחלה בחודש ינואר השנה ויתמודדו כאמור בתחרות הגמר שתתקיים ב – 11.4.2016. במהלך החודש, תלמידים ומורים כאחד, נערכו והתגייסו להתקדמות בתחרות הלאומית Code Monkey. התלמידים למדו את שפת התכנות והתקדמו לאורך שלבי התחרות. התלמידים שגילו יכולות גבוהות הפכו להיות מדריכים וחונכים ובכך סייעו לכל התלמידים לקחת חלק בתחרות.

לדברי מנהלת בית-הספר, בטי סימלמיץ: "ההישג האדיר הוא תוצאה של עבודה מאומצת של המורה למתמטיקה ורכזת התקשוב, שיתוף פעולה מדהים בין תלמידי בית הספר, ארגון צוות מוביל של תלמידים שהפכו להיות מדריכים של תלמידים אחרים והפיכת ההשתתפות בתחרות לחגיגה וחוויה מלמדת עבור התלמידים. התהליך היה מלמד ומהנה ומבחינתו להיות בין חמשת בתי הספר המובילים בארץ – זה כבוד גדול והישג מרשים".

בסמוך למועד ההכרזה וכחלק משבוע האינטרנט הבטוח, התקיים בבית הספר, יום שיא מסכם, במסגרתו נהנו התלמידים מפעילויות חוויתיות הקשורות למשחק. במהלך החודש הבא, ייצאו תלמידים נבחרים למחנה אימונים ארצי וייצגו את בית הספר בתחרות הארצית.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד