עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סדנת ההכנה לאזרחות באילת

29/02/2016
סדנת ההכנה לאזרחות באילת (הגדל)

מחזור נוסף של חיילים לקראת שחרור סיים את סדנת ההכנה לאזרחות באילת

150 חיילים וחיילות בני ובנות אילת השתתפו במחזור החורף של סדנאות הכנה לקראת שחרור מצה"ל שהתקיים בשבוע שעבר (21-25.2) בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון. במהלך חמישה ימים מרתקים וגדושים בפעילות, קיבלו החיילים העתידים להשתחרר במהלך חצי השנה הקרובה, מנה מרוכזת של מידע לקראת החיים באזרחות והצטיידו ב"ארגז כלים" מגוון, שיאפשר להם "נחיתה רכה" באזרחות. בסיום הסדנא הזמין מרכז הצעירים בעירייה את החיילים וכן את החיילים המשרתים ביחידות צה"ל בגזרה, להופעה של הסטנדאפיסט יוחאי ספונדר במלון קלאב הוטל. 350 חיילים וחיילות נהנו מהפוגה קומית משחררת שיוחדה להם.

 

הסדנאות פרי שיתוף פעולה של אגף צעירים בעירייה וגורמים נוספים, בראשם קרן גרוס לקידום חיילים משוחררים, שיזמה את הסדנאות ותומכת בהן כספית; צה"ל, שמאפשר לכל החיילים והחיילות שבוע צ'ופר מחוץ לשירות הסדיר; הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון שנותן חסות לסדנא, וחברת אורית תורן, שמנחים מטעמה את הסדנא. כבכל סדנא, גם הפעם, ארח הקמפוס את החיילים האילתים בשמחה ובחום. 

 

צוות מרכז הצעירים, אורי טרבולוס – מ"מ רכזת השכלה גבוהה וחיילים משוחררים, מורן       סולומון – רכזת פיתוח קריירה ותעסוקה, יוסי ארז – רכז חיילים וסטודנטים, קרין מויאל – רכזת חברה קהילה ותרבות, ויובל גבע – מתנדבת שירות לאומי ואחראית תפעול הסדנא, ליווה את הסדנא מראשיתה ועד סופה, הציג לחיילים את מגוון השירותים והפעילות של מרכז צעירים, והזמין אותם להגיע למרכז צעירים להמשך ליווי אישי באזרחות.  

 

בסדנא ניתן דגש למספר נושאים עיקריים, ביניהם: תחום הקריירה, במסגרתודנו בשיקולים בבחירת מקצוע, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיון לעבודה ולמרכז הערכה, קריאת תלוש משכורת, זכויות עובדים באילת מפי עו"ד משה קריספין ועוד. דגש נוסף בסדנא הושם על "שבירת מיתוסים" בנוגע לעולם התעסוקה בכלל ולאפשרויות התעסוקה באילת בפרט. באופן ייחודי לאילת, ובמטרה לקרב בין החיילים המשתחררים לענף המלונאות המרכזי בעיר, גם הפעם שולבו בסדנא נציגי רשתות בתי מלון באילת (הפעם - נציגי רשת ישרוטל), שהציגו לחיילים את ההטבות, התמריצים והתנאים המועדפים שמוענקים לאלה שמשתלבים בעבודה במלון. עוד בהקשר התעסוקה, נחשפו כל החיילים להאב אילת, מרכז היזמות והעסקים של עיריית אילת והחברה הכלכלית, שהוקם לפני כחצי שנה. חיילים וחיילות שגילו עניין, רעיון, יוזמה, נפגשו למפגש אינטימי עם מנהל ההאב, קיבלו יותר מידע על המיזם ועל התוכניות והשירותים שניתנים בו, והוזמנו להצטרף לקבוצת היזמים הצעירים הפועלת בהאב אילת.

 

בתחום ההשכלה הגבוהה והלימודים נחשפו החיילים לעולם האקדמי ושמעו על מכינות, פסיכומטרי, השלמת בגרויות, מלגות, מוסדות אקדמיים ומסלולים של הכשרות מקצועיות באילת, ואפילו זכו לשמוע הרצאה אקדמית לדוגמא בתחום הביולוגיה הימית. מספר סטודנטים הוזמנו לפאנל סטודנטים מיוחד שבו הציגו בפני החיילים את התהליך שהם עברו ועל השיקולים שלהם בבחירת מסלול לימודים, איך משלבים לימודים ועבודה, מה היתרונות בלהיות סטודנט באילת ועוד.

 

עוד קיבלו החיילים סקירה מקיפה של זכויות עובדים וזכויות חיילים משוחררים, ועברו תהליך פיתוח אישי בקבלת החלטות, הצבת מטרות ויעדים אישיים. כל חייל זכה לשיחה אישית עם המנחה שלו ועזרה פרטנית בכתיבת קורות חיים. חיילים בודדים שהשתתפו בסדנא נפגשו לפגישת היכרות עם נציגות ארגון רוטרי אילת המאמץ חיילים בודדים אילתים לאחר שחרורם מהצבא, במטרה ללוותם ולהקל עליהם בהתאקלמות באזרחות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד