עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בשורה לגמלאי אילת

1/03/2016
בשורה לגמלאי אילת (הגדל)

בשורה לגמלאי אילת

לאחר שנים של עבודה מאומצת בהובלת ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי הן מול רשות המסים והן מול חברי הכנסת, אישרה אתמול (ב') מליאת הכנסת פה אחד (67-0), בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק אזור סחר חופשי באילת (פטורים והנחות ממסים) (תיקון מס' 8), התשע"ו-2016 שהוצמדה להצעת חוק פרטית שהוביל יו"ר ועדת הכספים – חה"כ משה גפני, לפיה מעתה יזכו גם גמלאי אילת להטבת המס. בכך ציין ראש העירייה, שפעל והצליח להשיב את הטבת המס לכל תושבי אילת, לאחר שזו נלקחה מהם בשנת 2003, תוקן העיוות. "אין שמח ממני להיות שותף לתיקון העוולה ואין שמח ממני להעניק את המתנה הזו לגמלאי אילת, שתשביח ללא ספק את איכות חייהם" אמר ראש העירייה והודה באותה נשימה ליו"ר ועדת הכספים – חה"כ משה גפני, לחברי הכנסת וכן להנהלת רשות המיסים בהובלת מנכ"ל הרשות – משה אשר והמשנה למנכ"ל ערן יעקב. 

 

בדברי ההסבר לחוק, שתחולתו בהתאם לבקשת ראש העירייה תהיה רטרואקטיבית מה – 1.1.16 נכתב: "מוצע להשוות את ההכנסה החייבת שבחוק אזור סחר חופשי באילת, שלגביה ניתן הזיכוי, לזו שבסעיף 11 לפקודת מס הכנסה ולקבוע כאמור שהזיכוי יינתן לתושבי אילת לגבי כל הכנסה מיגיעה אישית כהגדרתה בפקודה. באופן זה, גם תושב אילת שמקבל הכנסה מקצבה יהיה זכאי לזיכוי מהמס החל על הכנסתו". כך, בתיקון סעיף 11 לחוק אזור סחר חופשי באילת נקבע, כי הזיכוי ממס הניתן מכוחו, יינתן מכלל ההכנסה החייבת מיגיעה אישית של התושבים ולא רק מהכנסתם מעבודה, מעסק או ממשלח יד.

 

בזכות הבשורה המשמחת, מאז אמש (ב') קיבל ראש העירייה עשרות רבות של טלפונים מגמלאי אילת, אשר הודו לו על המאמצים שנשאו כאמור פרי ועל הדרך הארוכה שביצע למימוש הבטחתו, לטובת גמלאי אילת.

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד