עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

פונה שטח הפארק המרכזי

8/03/2016
פונה שטח הפארק המרכזי (הגדל)

פונה שטח הפארק המרכזי שהיה מוחזק משך שנים

בפעולה משולבת של אגף תיירות ואכיפה בעירייה והוצאה לפועל פונה היום (ג') השטח בפארק המרכזי, אשר היה מוחזק במשך שנים וזאת בהתאם להחלטת בית משפט השלום ובית משפט לעניינים מנהליים בבאר שבע ובהתאם למדיניות בלתי מתפשרת של העירייה באשר לשימוש שלא כדין בשטחים ציבוריים, אשר שייכים לציבור, כפי שנעשה בחופי הים. עם פינוי השטח שכלל מבנים ארעיים, סוכות, סככות, כלובי ציפורים, גרוטאות ועוד, יתבצע במקום המשך פיתוח של הפארק עליו נבנו ונחנכו לא מכבר המזרקה המוסיקלית והסקייטפארק אקסטרים.

 

כידוע, ביום 28.12 פסק כבוד השופט ליאור ברינגר בתביעת פינוי שהגישה העירייה כנגד שני תושבי העיר, אשר שהו בפארק משך שנים, כי בהסכמת הצדדים יפונה המקרקעין המהווים חלק משטח הפארק המרכזי, עד לא יאוחר מ – 28.2 ומאותו יום, החזקה תהיה של עיריית אילת, כאשר המקרקעין יימסרו לה נקיים מכל אדם וחפץ.

 

גם בעתירה מינהלית שהגישה התושבת ששהתה בפארק בטענה, כי מדובר בהבטחה שלטונית שניתנה לה לשטח עבור חוות חיות, קבע נשיא בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע, כבוד השופט יוסף אלון, כי לא מצא ממש בטענות העתירה לעניין "הבטחה שלטונית" בכלל וכי לא מצא ממש בעילות הנטענות בעתירה זו לעניין הליכי הפינוי מהשטח בפארק המרכזי. נוכח האמור החליט כבוד השופט לדחות את העתירה ובכך נותרה על כנה, החלטת בית משפט השלום באשר לפינוי השטח, כאמור עד ה – 28.2. את העירייה ייצג עו"ד יוסי דרור ממשרד קרן דרור.

 

היום, כאמור פונה השטח על ידי קבלן מטעם העירייה, בליווי ובפיקוח של אגף תיירות ואכיפה בעירייה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד