עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שר החינוך בביקור באילת

8/03/2016
שר החינוך בביקור באילת (הגדל)

שר החינוך בביקור באילת: "החינוך באילת מעורר השראה"
שר החינוך – נפתלי בנט, הגיע היום (ג') לאילת כאורח הכבוד של כנס מנהלי מחלקות חינוך ברשויות המקומיות המתקיים לראשונה באילת. בכנס משתתפים למעלה מ – 400 אנשי חינוך מכל הארץ והוא מהווה במה איכותית לעשייה החינוכית באילת. במסגרת ביקורו, סייר השר ביחד עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, צוות מחוז דרום של משרד החינוך בניהולה של עמירה חיים וההנהגה החינוכית בהובלת ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק ומירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך בעירייה, בבית הספר התיכון ע"ש רבין ובישיבה התיכונית, שם התרשם מאוד מהעשייה החינוכית באילת. "החינוך באילת מעורר השראה" סיכם השר ושיבח את הצוותים החינוכיים, את ההנהגה החינוכית ואת ראש העירייה.

בסיור שנפתח בבית הספר התיכון ע"ש רבין בניהולה של שמחה הראל, התרשם השר מהעשייה החינוכית שזיכתה את בית הספר בתואר ה"תיכון הירוק" באילת ובארץ. במסגרת זו התרשם השר מהגינה האקולוגית שמגדלים ומטפחים תלמידי בית הספר, שתה תה צמחים מגינת הירק ונפעם מעבודות היצירה שמבצעים תלמידי המגמה לאמנות, בהובלת המורה אנה פונדיק המתבססות כולן על טהרת המיחזור. בוגרי המגמה ניגשים לבחינת בגרות 5 יחידות באמנות (3 יחידות בתולדות האמנות ו-2 יחידות באמנות מעשית). עוד שוחח השר עם תלמידי המגמה העירונית לעבודות גמר בביולוגיה בהובלת המורה פרופ' ראובן יוסף, ששיתפו את השר בעבודות הגמר שהם מבצעים ואשר זיכו את חלקם בפרסים ארציים. לאחר מכן נפגש השר לשיח עם התלמידים באולם בית הספר. לדברי הפתיחה של השר: "בוקר טוב אחים ואחיות שלי" נעמדו כולם על הרגליים והריעו לשר.

התרגשות גדולה נרשמה כששי לוי, תלמיד כיתה י"ב בבית הספר בעל צרכים מיוחדים, הודה בשם כל התלמידים לבית הספר ולראש העירייה על הליווי המתמיד, ההנגשה המרבית וההתאמה המלאה לצרכיו, באופן שמאפשרים לו ללמוד כתלמיד מן המניין, להשתתף בפעילויות בית הספר ואפילו לצאת למסע לפולין. עוד התרשם השר מיישום התכנית של משרד החינוך ללמידה משמעותית, במסגרתה מוטמעים בבתי הספר תהליכי הוראה, למידה והערכה מגוונים יותר, וכן דגש על לימודי המתמטיקה.

לאחר מכן סייר השר עם הצוות בישיבה התיכונית "צביה" בניהולו של הרב שמואל שפירא. השר התפעל מהעשייה החינוכית ובעיקר מהדרך בה מחנכים בישיבה. בישיבה לומדים כיום 110 תלמידים מכיתות ט'-י"ב, כאשר השנה החל ללמוד המחזור השלישי של בית הספר. גם כאן התרשם השר מהלימודים המבוססים על חקלאות ימית וסייר בגינה האקולוגית בה מגדלים התלמידים צמחים רק באמצעות מים וכן נפגש לשיח תלמידים בבית המדרש של הישיבה. עוד עודכן השר לגבי התכניות לבנות מבני קבע לישיבה כחלק מקריית חינוך דתי, שתאפשר רצף לימודי של החינוך הדתי. השר ציין, כי המשרד יפעל לסייע בבניה על רקע התקנה המאפשרת תוספת תקציב לבניה באילת על רקע מאפייניה הייחודיים. כאמור, לאחר הסיורים המשיך השר לכנס, שם ינאם במושב הפתיחה החגיגי. במהלך הכנס ייהנו כל באי הכנס ממופעים של תלמידי מערכת החינוך באילת, ביניהם מופע של "צלילי המדבר" המקהלה העירונית של אילת ומופע של תזמורת הביג בנד של מרכז המוסיקה העירוני.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד