עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ביקור המבקר

15/03/2016
ביקור המבקר (הגדל)

ביקור המבקר

מבקר המדינה - יוסף שפירא התארח אתמול (ב') בעיר אילת. ביקורו החל בסיור בבית החולים יוספטל, שם קיבל סקירה מהצוות והמשיך בדיון עם ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי והנהלת העיר על ענייני אילת. לאחר הדיון, התקיים סיור עם המבקר ברחבי העיר בדגש על רצועת החוף ושטחים התפוסים על ידי גורמי מדינה. בערב היה המבקר אורח הכבוד בכנס מבקרים ברשויות המקומיות. היום (ג') סייר המבקר ביחד עם שר התחבורה - ישראל כ"ץ ובליווי ראש העירייה בשדה התעופה החדש ע"ש רמון הנבנה בימים אלה צפונית לאילת.

בדיון עם הנהלת העירייה בו לקחו חלק גם חברי מועצת העיר, ביניהם יו"ר ועדת הביקורת, חבר המועצה דובי כהן, קיבל המבקר סקירה מראש העירייה וסגנו וממלא מקומו על מאפייניה הייחודיים של העיר אילת ועל האתגרים עמם היא מתמודדת. בפתח דבריו ציין ראש העירייה, כי במהלך השנים היוו דו"חות ביקורת המדינה כלי סיוע לקידום ענייני העיר אילת, ביניהם הדו"ח בענייני תיירות, דוכנים בטיילת, עיר ללא אלימות, מסתננים, בית החולים וגם זה האחרון העוסק בעניין שדה דב. בהקשר זה ציין המבקר את עמדתו, כפי שהשמיעה גם לשר התחבורה, לפיה לא ניתן לסגור שדה תעופה לפני שמוצאים חלופות והדגיש את חשיבות שדה דב עבור העיר אילת הן מבחינת הנגישות והן מבחינת צורכי האוכלוסייה בדגש על חולים הנזקקים לטיפול רפואי במרכז. עוד דיווח ראש העירייה למבקר על תמיכת הממשלה באמצעות צוות שרים מיוחד בראשות ראש הממשלה, שהוקם לענייני אילת באמצעותו קודמו עניינים רבים, ביניהם שדרוג כביש הערבה, בניית שדה התעופה, שמירה על הפטור ממע"מ ובעת הזו גם גיבוש תכנית אסטרטגית לעיר אילת בהובלה של מנכ"ל משרד האוצר ובשיתוף מנכ"לי  משרדים ממשלתיים.

עוד עדכן ראש העירייה את המבקר באתגרים עמם מתמודדת העיר אילת, בראשם קידום וביסוס האקדמיה וגיוון תעסוקתי כמרכיבים חשובים למשתנה הדמוגרפי. נושא נוסף שעלה לדיון הוא עניין השטחים התפוסים על ידי גורמי מדינה ואחרים, בתוכם משרד הביטחון, חברת נמלי ישראל, חברת חשמל, קצא"א ועוד, ואשר מעכבים את התפתחות העיר אילת. לבקשת המבקר, סוכם כי יועבר אליו המידע לטובת בדיקה מעמיקה של העניין.

בדברי הסיכום, ציינו חברי צוות ביקורת המדינה לשבח את שיתוף הפעולה עם העירייה. מבקר המדינה ציין, כי הוא וצוות משרדו ישתדלו למען העיר אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד