עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ילדי אילת שרו שירי עוזי חיטמן

16/03/2016
ילדי אילת שרו שירי עוזי חיטמן (הגדל)

 ילדי אילת שרו שירי עוזי חיטמן

2,500 ילדי אילת מכיתות ד'-ו' בכל בתי הספר שרו שירת רבים, בבוקר זמר המתקיים זו השנה השמינית. בוקר הזמר יוחד השנה לשיריו של עוזי חיטמן ז"ל, שהיה זמר, יוצר ומלחין מוכשר, חביבם של ילדי ישראל כולם. את האירוע כיבדו בנוכחותם והתרגשו עד דמעות, איה חיטמן – רעייתו של עוזי ז"ל ובנו – עודד חיטמן. את בוקר הזמר חתמו בשירו של עוזי "נולדתי לשלום", מאיר יצחק הלוי - ראש העירייה ואיה חיטמן בליווי אבי וענבל חיים מלהקת המשפחה ואמור עמוסי ניסן – רכזת התכנית המוסיקלית היישובית, שליוו את התלמידים על הבמה לאורך כל בוקר הזמר. בפניה אישית לתלמידים אמרה איה חיטמן: "אתם דור שלישי ששר את שיריו של עוזי ואנו מוצאים נחמה עצומה במה שעוזי השאיר אחריו". לראש העירייה ולמארגנים אמרה איה: "אני מבקרת בהמון בתי ספר, אך מפעל עוצמתי ומרגש כזה לא ראיתי".

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מי שיזם את בוקר הזמר ברך את הילדים: "יקיריי, השירה העברית בצוותא כחלק מההוויה הישראלית מחממת לב. אני שמח להעניק לכל אחת ואחד מכם, ביחד עם הצוות את החוויה הנפלאה הזו במסגרת בוקר הזמר, שמרגש כל פעם מחדש". מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך שמובילה את הפרויקט מראשיתו ומנחה את האירוע מידי שנה, ציינה: "בהנחיית המורים למוסיקה והמחנכים הוסיפו התלמידים שירים נוספים לתרמילם המתמלא בכל שנה, למדו את הסיפור שעומד מאחורי כל שיר, נחשפו לאוצר מילים עבריות וחוו חווית שירה, שהיא ערש תרבות השירה הישראלית".

 

בוקר הזמר, כחלק מעידוד לשירה בצוותא והכרת הזמר העברי מתקיים כאמור, זו השנה השמינית. בכל שנה נבחר נושא מרכזי או יוצר ונבחרים כ- 20 שירים פרי יצירתו, אותם לומדים הילדים לשיר, בהנחיית המורות למוסיקה בבתי הספר. את האירוע מפיקות גם השנה מטעם אגף החינוך במינהל שח"ק, מירל'ה הראל ומירב אפק. בשנים עברו שרו התלמידים משירי נעמי שמר, שירי הלהקות הצבאיות כתפילה לשחרורו של גלעד שליט, "שירים שעשו עליה", משיריו של היוצר חתן פרס ישראל - אהוד מנור ז"ל, שיריו של יהורם גאון שאף כיבד בנוכחותו ושר את שיריו ביחד עם הילדים, שירי אהבה לארץ ישראל על רקע מבצע "צוק איתן" והשנה כאמור משיריו של עוזי חיטמן ז"ל, שהיה מהיוצרים הבולטים של הזמר העברי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד