עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הטקס הממלכתי לציון 67 שנים לציון שחרור אילת

17/03/2016
הטקס הממלכתי לציון 67 שנים לציון שחרור אילת (הגדל)

הטקס הממלכתי לציון 67 שנים לציון שחרור אילת

מאות רבות מתושבי העיר אילת השתתפו בטקס הממלכתי לציון 67 שנים לשחרור אילת והנפת דגל הדיו, שהתקיים היום (ה') במעמד יושב ראש הכנסת – חה"כ יולי-יואל אדלשטיין, שר המדע הטכנולוגיה         והחלל – חה"כ אופיר אקוניס, נשיא בתי משפט השלום במחוז הצפון - השופט דורון פורת, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ובהשתתפות חה"כ מירב בן ארי, ראש המועצה השכנה חבל אילות, שני ראשי ערים תאומות לאילת (קרלובי וארי שבצ'כיה ופיאסטני שבסלובקיה), ראש עיריית פאפא שבהונגריה, מייסדי העיר, ותיקיה, מפקדי כוחות הביטחון, קונסולים, ומאות בני נוער הפעילים בתנועות הנוער באילת. לרגל יום חגה של העיר אילת שלח גם ראש הממשלה – בנימין נתניהו, ברכה מצולמת לעיר אילת.

 

כמידי שנה, נפתח הטקס בתהלוכה מרשימה של כל תנועות הנוער העירוניות, ביניהן: מועצת נוער עירונית, מרכז נוער בראשית: "נוער אילת אומר לא לסמים ולאלכוהול" ונוער תנופה, מרכז נוער קולייר, תכנית נט"ע, מרכז הנוער והמוסיקה ווליום, מד"צים שחמון, תנועת הנוער בני עקיבא, נוער "אל עמי", תנועת הנוער "המחנות העולים", מד"צים 360 יעלים, נוער "אחריי", נוער "סיכויים", תנועת הנוער צופים, נוער "אילטבע", תוכנית יוניסטרים, נוער "שומרי המפרץ", נוער דילר, ונוער משמר אזרחי.

 

במהלך הטקס הופיעה הזמרת רוני דלומי ואמנים אילתים: להקת "המסכות", להקת "קחונים", בית הספר לריקוד של ענבר כהן, מקהלת ילדי בית הספר תל"י הרי אילת בניצוחו של אופיר ברקוביץ, ולהקת חיל החינוך. עוד במהלך הטקס הוקרנו סרטונים, בהם צולמו תושבי אילת שהביעו את אהבתם לעיר וסרטון המתאר את תהליך אילת כעיר חכמה. עוד בטקס נהנו תושבי העיר ממופע אקרובטיקה אווירית של "קרקס y" וממופע זיקוקים מרהיב. את הטקס הנחתה: אניה בוקשטיין. הטקס הופק על ידי אגף האירועים בעירייה ומרכז ההסברה הממשלתי. כחלק מהנגשת האירועים על ידי העירייה, לווה הטקס בשפת הסימנים וחולקו אזניות שמע לאנשים עם מוגבלויות.

 

בדברי הברכה לאילת אמר יו"ר הכנסת – חה"כ יולי אדלשטיין, כי אילת היא עורק חיים חשוב על גבולה של מדינת ישראל. "אילת היא קסם בקצה המדבר, היא עיר עם פוטנציאל מדהים, מיקום מרהיב ואקלים נדיר ואטרקטיבי. עלינו להעמיד את אילת בשורה הראשונה עם ערי הנמל והתיירות בעולם, שכן היא נכס אסטרטגי של ממש עבור מדינת ישראל" אמר היו"ר והוסיף: "ראוי שמקבלי ההחלטות ישכילו לפעול באופן ממשי, מתוכנן, מתוקצב ונחוש, שההבנה והנכונות יתורגמו למעשים, כדי שאילת לא רק תישאר היהלום שבכתר אלא גם תשדרג את מעמדה, כפי שראוי לה".

 

השר אופיר אקוניס התייחס להנפת דגל הדיו ואמר: "בעיני זהו מעמד שמסמל יותר מכל את התושייה, האומץ, הנחישות ואהבת המולדת של חיילי צבא ההגנה לישראל. אין מחזה מרגש יותר מלראות את חיילינו בסופו של מבצע מצדיעים לדגל ישראל מאולתר ושרים בגאווה את ההמנון הלאומי".

 

בהתייחס לאילת ציין השר את פועלו למען אילת לאורך השנים גם בתפקידיו הקודמים ואמר: "הממשלה ממשיכה לפעול ולקרב את אילת ללב הארץ. השנה עתיד להיפתח נמל תעופה בינלאומי ע"ש אילן רמון ז"ל. הממשלה הקודמת כבר אישרה את תוואי מסילת הברזל של קו רכבת מהיר של רכבת לאילת. תחילת פעילותו של נמל התעופה וקו הרכבת יגשרו על המרחק הגיאוגרפי של אילת ממרכז הארץ וינגישו אותה עוד יותר לאזרחי ישראל ולתיירים המבקרים בה". בעניין זה, ביקש השר לחזור על עמדתו: "אני מתנגד לסגירת שדה דב בתל אביב. אחת המטרות בהקמת נמל התעופה וקו הרכבת היא בין היתר, הגדלת מספר התיירים והמבקרים הנופשים בבתי המלון המפוארים בעיר. אני מאמין שצעדים אלו של הממשלה יביאו להגדלת ההכנסות של העסקים בעיר ויסייעו בפיתוחה ושגשוגה הכלכלי. אני מאחל שהעיר האהובה עליי תמשיך להתקדם, להתפתח ושאזרחי ישראל ימשיכו לפקוד אותה וליהנות ממנה כמו שהם עשו עד היום".

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, פתח את נאומו בדברי ברכה למייסדים שבנו עיר לתפארת ולבני הנוער, דור העתיד, שמביאים גאווה לעירנו בתחומים רבים. עוד ציין ראש העירייה את העשייה הרבה והאיכותית עליה מלמדים האותות והפרסים בהם זוכה העיר אילת ולצד זה ציין את האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת ובראשם המאבק נגד סגירת שדה דב, המשך פיתוח האקדמיה בעיר אילת והפיכתה לחממה לחקר הים והמדבר. "סיימנו שנה מרתקת ופנינו לקדם שנה חדשה בה נעשה ונפעל כדי להראות לכל העולם, שהעיר אילת היא קריית הפלאים של היום ובעיקר של המחר הקרוב". כבכל שנה, הכריז ראש העירייה על נושא מרכזי, אשר פעילותו תחל מיום ההכרזה ותפעל כתוכנית רב שנתית. בשנה זו הכריז ראש העירייה על שני נושאים, האחד שימשיך משנה קודמת: אורח חיים בריא והשני, איכות סביבה. שמירה על שני הנושאים גם יחד ישביחו את איכות החיים.

 

גם ראש ממשלת ישראל ברך את העיר אילת בסרטון שהוקרן על מסך ענק. בדבריו התייחס ראש הממשלה להשקעה של ממשלת ישראל בעיר אילת בבניית הגדר, כביש הערבה, שדה התעופה החדש והרכבת המתוכננת לאילת. "יש לי עוד הרבה תכניות למען העיר אילת, כך נמשיך להוכיח שהנפת דגל הדיו היתה תחילתו של מאמץ לאומי לטובת אילת".

 

את הדגל הניפו: יושב ראש הכנסת – חה"כ יולי-יואל אדלשטיין, שר המדע הטכנולוגיה והחלל – חה"כ אופיר אקוניס, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי,  ומנהלת בית ספר "עציון גבר" בית ספר ירוק מתמיד הראשון באילת – עינת חרמוני. את מברק ההודעה על שחרור אילת הקריא סמ"ר ברק אשכנזי, תושב אילת, חייל מצטיין בחיל הים.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד