עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

טקס מצטיינים בבית ספר "אלמוג"

22/03/2016
טקס מצטיינים בבית ספר "אלמוג" (הגדל)

 טקס מצטיינים בבית ספר "אלמוג"

כמידי שנה גם השנה התקיים בבית הספר היסודי "אלמוג" בניהולה של בטי סימלמיץ, טקס המצטיינים השנתי ע"ש אמונה ריצ'מן ז"ל שעמד השנה בסימן ה"אור" וערך הנתינה. במעמד הטקס, ציינו תלמידי בית הספר את יום הולדתה ה – 102 של רות ריצ'מן אימה של אמונה ז"ל, אשר בחרה להנציח את שם ביתה, בבית הספר הראשון של אילת על ידי העשרת ספריית בית הספר, כבר שנים רבות, בתרומה שנתית של 1,000 דולרים בשנה, באמצעותם נרכשים גם ספרים המוענקים מידי שנה למצטייני בית הספר. התרגשות גדולה אופפת מידי שנה את בית הספר, בזכות נוכחותה של הגברת ריצ'מן, שנה אחר שנה, למרות ועל אף גילה, שחצה כאמור את 100 השנים.

 

בטקס מרגש שהתקיים בשבוע שעבר (ד') בבית הספר, במעמד ראש העירייה - מאיר יצחק-הלוי, גב' רות ריצ'מן ובנה יואל ריצ'מן, גמלאיות בית הספר ובהשתתפות כלל תלמידי בית הספר והורי התלמידים המצטיינים, הציגו התלמידים קווים לדמותה של אמונה ז"ל. כחלק מתהליך הפיכת בית הספר לבית-ספר מוסיקלי, היו קשורים כלל השירים והריקודים לנושא ה"אור". מקהלת בית הספר בניצוחה של המורה למוסיקה עינת לוי, הנעימה בשירים ולהקת המחול בהדרכתן של ויקה כהן וטל אוחנה ריגשה את הקהל בריקודים מרגשים. בטקס, הוענקו פרסים ל-12 תלמידים מצטיינים, אחד מכל כיתה. הפרס לתלמידים המצטיינים הוא ספר שנבחר על ידי מחנכת הכיתה ובו הקדשה אישית על תחום המצוינות. ראש העירייה ציין את חשיבות קיום טקס ריצ'מן המסמל מסורת בת שנים והמאחד בתוכו את ערכי ההצטיינות, האהבה לארץ, לתרבות ולמורשת, האהבה לספר וערך ההנצחה והזיכרון. כל ערכים אלה מתחברים לאני המאמין החינוכי אותו מוביל צוות בית-ספר "אלמוג".

 

אמונה שנולדה בארה"ב בשם ורה, הגיעה לארץ לאחר מלחמת ששת הימים, כשהיא סטודנטית לחינוך. ורה הרגישה כיצד היא נקשרת בעבותות של אהבה לארץ ישראל, וכך החליטה לשנות את שמה לאמונה, לחזור לארה"ב, לסיים את לימודה ולחזור לארץ, לעיר אילת שכה אהבה ולעסוק בהוראה. תפילה עלתה בליבה, מי ייתן שהחול, הים, השקיעות והזריחות לא ייתמו לעולם. חדורת תקווה ואמונה חזרה אמונה לארה"ב. חלום זה לא התממש. אמונה נהרגה בתאונת דרכים כשהיא בת 25. לזכרה של בתם החליטו הוריה להקים "בית תלמיד" בבית הספר הראשון בעיר, בית-ספר "אלמוג". לימים הפך "בית התלמיד" לספריית בית הספר הקרויה של שם אמונה ריצ'מן ז"ל. באדיבותה של משפחת ריצ'מן מוענקת, כאמור כל שנה תרומה כספית על סך 1,000 דולרים, שהינם קודש לרכישת ספרים לבית-הספר.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד