עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

נבחרת הרובוטיקה של אילת זכתה בפרס החדשנות

22/03/2016
נבחרת הרובוטיקה של אילת זכתה בפרס החדשנות (הגדל)

נבחרת הרובוטיקה של אילת זכתה בפרס החדשנות

לאחר שזכתה בשנת 2014 בתואר העולמי כנבחרת הרובוטיקה הצעירה הטובה ביותר בעולם, זוכה שוב נבחרת הרובוטיקה הבוגרת של בית הספר התיכון ע"ש גולדווטר - אימפריוס 5291, בפרס נוסף – פרס החדשנות בתחרות הארצית בה השתתפו 65 קבוצות מכל הארץ. את הרובוט החדשני הציגה הנבחרת גם ליו"ר הכנסת – חה"כ יולי אדלשטיין שהיה אורח העיר לרגל חגיגות אילת ה – 67.

 

הקבוצה הבוגרת - אימפריוס 5291 מבית הספר התיכון ע"ש גולדווטר בניהולה של אפרת זקס, מונה 33 תלמידי י'-י"ב, וכאמור גורפת פרסים. בכתב השופטים בתחרות הארצית, נאמר שהקבוצה בנתה רובוט חדשני, בעל מערכות שליטה מתוחכמות ותכונות ייחודיות, שניכר שהושקעה בו חשיבה רבה ועבודה מאומצת. חברי הקבוצה הפגינו יצירתיות במבנה ובארכיטקטורה של הרובוט, המבוסס על מערכת הנעה שמורכבת מזחל, בעל מייצבים פנאומטיים נגד התהפכות ומערכת הרמה מיוחדת, ובכך נתנו מענה לכל מכשול. גם ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, הגיע להיכל מנורה, שם התקיימה התחרות הארצית והתרשם מהתחרות ומעשיית הקבוצה במסגרתה. גם נבחרת הרובוטיקה הצעירה מכיתות ז'-ט' זכו במקום השני בתחרות הארצית.

 

הצלחת התכנית היוקרתית נזקפת גם לזכות השותפים למימון התכנית, ביניהם: בית יציב, קרן רש"י, קרן טורונטו והסוכנות היהודית וגם בזכות שותפים אילתים, ביניהם חברת מקורות ונמל אילת, שמקצים הון אנושי מקרב עובדים בכירים בחברה המלווים בהתנדבות את התלמידים בהליך בניית הרובוטים. את הקבוצה מובילים חיה עידן, מובילת התכנית בבית הספר והמנטורים אלי תרנין ושלום אדרי מנמל אילת, גיל מיסטריאל וניר בן משה מחברת מקורות.

 

כאמור בביקורו של יו"ר הכנסת – חה"כ יולי אדלשטיין באילת, ביום חמישי שעבר (17.3) נפגש היו"ר עם נבחרת הרובוטיקה שהציגה בפניו את הרובוט ואת תהליך בנייתו. לאחר מכן נפגש היו"ר עם תלמידי כיתות י"ב של בית הספר, לשיח במסגרתו שאלו התלמידים את היו"ר שאלות בעניין דמוקרטיה, כנסת ישראל, חופש הביטוי, יוקר המחיה, חוק עונש מוות למחבלים וגם בעניין קזינו באילת, שם ציין היו"ר, כי לא בטוח שיתמוך.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד