עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מצדיעים לעלייה

16/05/2016
מצדיעים לעלייה (הגדל)

מצדיעים לעלייה – גלריית אמני אילת מציגה תערוכת עולים

מאות תושבים ואורחים, שוחרי תרבות ובכלל, פקדו במוצאי שבת האחרונה את גלריית האמנים שמציגה בימים אלה, תערוכה של אמנים עולים, בשיתוף המשרד לעליה וקליטה. כ – 25 אמנים מאילת ומהארץ, מציגים בתערוכת ציורים וצילום, זיכרונות מבית ואת החיים בארץ בניחוח החיים והתרבות של המדינות מהן עלו. לצד התערוכה נהנו הבאים ממופע כינורות של להקת הביג בנד. ראש               העירייה – מאיר יצחק הלוי ברך על הפעולה החשובה לקירוב לבבות וביחד איתו ברך גם חבר מועצת העיר – ד"ר אולג צ'רנומוריץ. התערוכה תוצג עד לסוף החודש (31.5).

לצד תרומתם של עולים מכל העולם, הביאה איתה העלייה ממדינות חבר העמים השפעה תרבותית רבה על סדר היום האמנותי בארץ. קליטתם של אמנים עולים באילת ובמלאת 25 שנים לעלייה ממדינות חבר העמים הביאו את גלריית האמנים של אילת והערבה להציג את התערוכה האמורה. "ההבדל בין האמנות שבאה ממדינות אלה למסורת המערבית, לה אנו מורגלים הוא שבמדינות אלו עשו מאמץ והקפידו על שמירת הקלאסיקה והכללים של האמנות, בעוד שבאמנות המערבית נעשים כל הזמן ניסיונות לשבור חוקים ולנתץ כללים כדי לייצר פריצה קדימה" ציינה שרית נחשון המנהלת האמנותית של גלריית אמני אילת והוסיפה: "האמנים שהגיעו ממדינות אלו, תורמים תרומה אדירה לאמנות הישראלית, בכך שאינם מוותרים ושומרים על הכללים אותם למדו באקדמיה לאמנות ובכך משפיעים גם עלינו האמנים הישראליים המערביים. אני צופה שככל שניטמע האחד בשני, כך נזכה בזכות אותם אמנים לראות אמנות חדשה ארץ ישראלית פורחת".

שעות פתיחת הגלריה: ימים ב'-ה' 10:00-20:00, שישי 10:00-14:00, שבת 12:00-20:00.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד