עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מצדיעים לעלייה

16/05/2016
מצדיעים לעלייה (הגדל)

מצדיעים לעלייה – גלריית אמני אילת מציגה תערוכת עולים

מאות תושבים ואורחים, שוחרי תרבות ובכלל, פקדו במוצאי שבת האחרונה את גלריית האמנים שמציגה בימים אלה, תערוכה של אמנים עולים, בשיתוף המשרד לעליה וקליטה. כ – 25 אמנים מאילת ומהארץ, מציגים בתערוכת ציורים וצילום, זיכרונות מבית ואת החיים בארץ בניחוח החיים והתרבות של המדינות מהן עלו. לצד התערוכה נהנו הבאים ממופע כינורות של להקת הביג בנד. ראש               העירייה – מאיר יצחק הלוי ברך על הפעולה החשובה לקירוב לבבות וביחד איתו ברך גם חבר מועצת העיר – ד"ר אולג צ'רנומוריץ. התערוכה תוצג עד לסוף החודש (31.5).

לצד תרומתם של עולים מכל העולם, הביאה איתה העלייה ממדינות חבר העמים השפעה תרבותית רבה על סדר היום האמנותי בארץ. קליטתם של אמנים עולים באילת ובמלאת 25 שנים לעלייה ממדינות חבר העמים הביאו את גלריית האמנים של אילת והערבה להציג את התערוכה האמורה. "ההבדל בין האמנות שבאה ממדינות אלה למסורת המערבית, לה אנו מורגלים הוא שבמדינות אלו עשו מאמץ והקפידו על שמירת הקלאסיקה והכללים של האמנות, בעוד שבאמנות המערבית נעשים כל הזמן ניסיונות לשבור חוקים ולנתץ כללים כדי לייצר פריצה קדימה" ציינה שרית נחשון המנהלת האמנותית של גלריית אמני אילת והוסיפה: "האמנים שהגיעו ממדינות אלו, תורמים תרומה אדירה לאמנות הישראלית, בכך שאינם מוותרים ושומרים על הכללים אותם למדו באקדמיה לאמנות ובכך משפיעים גם עלינו האמנים הישראליים המערביים. אני צופה שככל שניטמע האחד בשני, כך נזכה בזכות אותם אמנים לראות אמנות חדשה ארץ ישראלית פורחת".

שעות פתיחת הגלריה: ימים ב'-ה' 10:00-20:00, שישי 10:00-14:00, שבת 12:00-20:00.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - ה בין השעות 16:00- 09:00 ימי שישי 09:00-15:30 בשבת 08:00-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנם שני חניונים לטווח ארוך, האחד בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני והשני ברחבת העפר מול חוף אלמוג.
המזרקה המוזיקלית
המזרקה המוסיקלית נסגרה לצורך שדרוג פעילותה תחודש בחודש מרץ הקרוב
זרקור למצטיין
רוצים להאיר כוכב מקומי - המליצו עליו כאן. לקישור לטופס המלצה לחץ על הכותרת.
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
עבור לתוכן העמוד