עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

קמפוסלון

6/06/2016
קמפוסלון (הגדל)

קמפוסלון

לאחר התחנה הוורודה ברחוב אילות בה התבקשו העוברים והשבים לבטא מחשבות חיוביות על גבי לוחות התחנה, מציגים הסטודנטים את "קמפוסלון" - סלון שהוקם במרחב קמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון מתוך מחשבה ליצור אווירה ביתית וחמימה שתזמין את הסטודנטים ליצור, להתערב, להגיב, לחייך, להתחבר ולהרגיש שייכים למקום. גם ב"קמפוסלון" כמו בתחנה הוורודה מוזמנים הבאים לבטא את המחשבות שלהם על גבי הלוחות, בשיחה בסלון ולהעלות תמונה מחויכת בעמוד הפייסבוק - פלייסמייקינג אילת.

"קמפוסלון" הוא תוצר של סטודנטים שהשתתפו בקורס ה"קיימנים", פרי שיתוף פעולה של המחלקה לחינוך ועיצוב סביבתי בעיריית אילת, אוניברסיטת בן גוריון – קמפוס אילת, מכון הערבה בקטורה, פדרציית צפון אמריקה והוא בא לבטא את רוח הקהילתיות ואת חוויות הסטודנטים מהלמידה ומהעיר אילת במטרה להעמיק את הקשר והחיבור שלהם לעיר, לקמפוס, לתושבים ולמרחב העירוני.

"מדובר בשפה בינלאומית שבה תושבים לוקחים חלק בעיצוב המרחב העירוני, מספרים את סיפורו של המקום דרך העיניים שלהם, גורמים לאנשים לחייך, להגיב ולהיות חלק ממה שקורה בעיר"  מציינת רונה שפירא – מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי המובילה את התהליך בשיתוף מרכז פסג"ה ובעידוד ותמיכה של העירייה ומוסיפה: "הרעיון הוא לייצר כמה שיותר פינות חמד כאלה ברחבי העיר בכל מיני נושאים ובכל מיני דרכים".

כחלק מתהליך של שינוי בחשיבה לטובת קידום החינוך והעיצוב הסביבתי, שהחל לפני כשנה, ומובילה אותו היחידה לאיכות הסביבה בעירייה, נבחרו שלושה פרויקטים המבוססים על גישה בינלאומית שנקראת Place Making ועוסקת ביצירת מקומות המספרים את סיפור המקומיות, משרים אווירה נעימה, ייחודית ומחויכת על המבקרים בהם. אחד מהם הוא תחנת האוטובוס הוורודה, שהוצבה רחוב אילות ותנדוד ברחבי העיר. פרויקט שני הוא ה"קמפוסלון" שבוצע על ידי סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון באילת ומכון קטורה, הלומדים בקורס ראשון וייחודי באילת המבוסס גם הוא על גישת ה place making. במסגרת הקורס, בו לומדים 40 סטודנטים, קיבלו הסטודנטים כלים, כיצד להביא את קולות הציבור מהשטח בנושאים של עירוניות, קיימות, חזון עירוני וכיו"ב ובעזרתם להתערב במרחב הציבורי לטובת העיר אילת ותושביה. קבוצה שלישית, היא קבוצת קדם עתידים מבית הספר התיכון ע"ש רבין המונה 20 תלמידים, אשר יתערבו במרחב הבית ספרי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר בסמוך לגן הבוטוני
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד