משלחת תלמידים למאיץ החלקיקים ב- CERN

27/06/2016
משלחת תלמידים למאיץ החלקיקים ב- CERN (הגדל)
משלחת תלמידים למאיץ החלקיקים ב- CERN
בסוף מאי יצאה משלחת בת 17 תלמידים למאיץ החלקיקים ב- CERN .  כ- 14 מהתלמידים היו תושבי העיר אילת, תלמיד אחד מקיבוץ אילות ועוד שני תלמידים משדרות.
 
משלחת זו היא המשלחת ה-12 , היוצאת בניהול מרכז אילן רמון ובית יציב, במסגרת תכנית הSTEM  באילת-אילות ובשדרות. התכנית הינה פרי יוזמה של מגבית קנדה, פדרציית טורונטו, הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית אילת, מועצה אזורית אילות, קרן רש"י , והיא מופעלת על ידי בית יציב. במסגרת המשלחות יצאו עד עתה ל- CERN כ- 200 תלמידים ו- 25 מורים ומלווים. משתתפי המשלחת לא מוינו או סוננו באף תהליך פרט להמלצת בית הספר והדרישה לבצע פעילות במרכז אילן רמון כמו עבודת גמר או פרויקט.
 
לפני יציאת המשלחת ל- CERN נעשתה הכנה של המשלחת על ידי ד"ר אמנון יוסף, המנהל הפדגוגי של מרכז אילן רמון. ההכנה נעשתה במשך כ- 20 שעות בבית ספר גולדווטר באילת, וכללה לימודי פיזיקה ופן חברתי לגיבוש המשלחת. מוליכות על, פיזיקה מודרנית, מאיצי חלקיקים וגלאים, חלקיקים אלמנטריים ועוד, הם חלק מהנושאים שנלמדו כהכנה למשלחת.
 
המשלחת הגיעה לשוויץ ביום ראשון בשעות הבוקר והגיעה למלון הנמצא על גבול צרפת-שוויץ כבר בשעות הבוקר המאוחרות. לאחר ארוחת צהריים יצאה המשלחת ליום סיור בעיר ג'נבה במסגרת משחק חפש את המטמון העובר באתרים חשובים ומפורסמים בעיר. שלושת הימים הבאים הוקדשו ללימודים והרצאות שניתנו על ידי חוקרים ועובדים שלCERN ועסקו בפיסיקה של חלקיקים, ניתוח סטטיסטי של נתונים ועקרון פעולה של גלאים ומאיצי החלקיקים. משך כל הרצאה היה כשעה וחצי והיא ניתנה עבור המשלחת שלנו בלבד, חלק מההרצאות העביר ד"ר מיק סטור מ- CERN.
 
המשלחת ביקרה באתרים ומעבדות שונות ונעשו פעילויות שנועדו לגוון את הלימוד ולהוסיף לימוד חוויתי. הפעילויות כללו ביקור בגלאי ה-ATLAS וה- CMS, פעילות תא ערפל וגילוי קרינה קוסמית וביקור במאיץ להאצת יונים. המשלחת התנהלה היטב, והתלמידים חוו חוויה מיוחדת, מרגשת ומעצימה.
 

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה יפעלו סוכות ההצלה בין הימים א - ש בין השעות 16:00- 09:00
כל אילת - ירחון מידע לתושב
כנסו לגיליון כל אילת - ירחון המידע לתושב. כי מגיע לכם לדעת!
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
תשלומי הורים
שירות ארנונה במייל לאפליקציה העירונית אילת
פנייה למוקד 106
פניות ותלונות הציבור
ערוץ היוטיוב של עיריית אילת
פייסבוק עיריית אילת
טוויטר עיריית אילת
אינסטגרם עיריית אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר החברה הכלכלית אילת
לאתר תאגיד המים עין נטפים
למרכז צעירים אילת
אילת - אין עוד מקום כזה!לאתר האב אילת 
עבור לתוכן העמוד