עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ממשיכים ללמוד וליהנות גם בחופשת הקיץ

18/07/2016
ממשיכים ללמוד וליהנות גם בחופשת הקיץ (הגדל)

ממשיכים ללמוד וליהנות גם בחופשת הקיץ

לצד מגוון קייטנות, מחנות קיץ ו"בית ספר של החופש הגדול" לתלמידי כיתות א'-ב', בהם משתתפים מאות מילדי אילת, משתתפים 135 תלמידים מכיתות ד'-ו' בקורס קיץ ייחודי, שמפעיל מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ביחד עם אגף החינוך בעירייה ובשיתוף המשרד לפיתוח הנגב והגליל. הקורס בנושא "ממציאים והמצאות" מתקיים במספר מחזורים לאורך חופשת הקיץ, על מנת לאפשר למספר רב ככל האפשר של תלמידים להשתתף. העלות לכל תלמיד סמלית - 50 ₪. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי המסייר במהלך הקיץ בקייטנות הגיע לבקר גם את תלמידי קורס הקיץ והתרשם מדרכי העברת התוכן, מהידע אליו נחשפו התלמידים ואף השתתף איתם בחידון ידע אינטראקטיבי אותו כתבו התלמידים.

קורס הקיץ, אשר מועבר על ידי מדריכי המיזם, מזמן לתלמידים שלל פעילויות דיגיטליות מתוקשבות וחברתיות בשילוב ערכים: חדשנות, סקרנות, ביטוי עצמי, הגשמה, הובלה, הישגיות, חשיבה, שאפתנות ועוד. במהלך הקורס נחשפים התלמידים לעולמם של ממציאים בארץ ובעולם ולהמצאות חשובות, ששינו את פני ההיסטוריה. במקביל, הם לוקחים חלק גם בלמידה אקטיבית חוץ כיתתית משולבת מחשב. כמו כן מתנסים התלמידים במבחר סדנאות טכנולוגיות ועושים את צעדיהם הראשונים בתחום ההמצאות. לצד לימוד יישומי Office חשובים, משתתפים הילדים בשיעורים דוגמת בניית אתרים, בניית משחקים, יצירת סקרים, פיתוח יזמות דיגיטלית ופיתוח חשיבה יצירתית, חדשנית ושיווקית.

מגי אסייג מנכ"לית מיזם סיסמה לכל תלמיד: "כחלק מהתפיסה של מתן מענה הוליסטי לתלמידים מעבר לשעות הפעילות בבית הספר, אנו שמחים להמשיך את הפעילות שלנו גם בחופשת הקיץ, ולאפשר לתלמידים להיחשף לעולם החדשנות בשילוב מיומנויות טכנולוגיות לצד פיתוח אישי, ובכך להוציא אל הפועל את החזון של יו"ר המיזם, מר אודי אנג'ל וכלל השותפים, להכין את התלמידים לאתגרי המאה ה-21 ולהעניק להם כלים ויישומים דיגיטליים מתקדמים."

אל פורטל "סיסמה לכל תלמיד" הפועל בכל בתי הספר היסודיים, ניתן לגשת מכל מחשב המחובר לאינטרנט. ייחודיות המיזם, נמצאת בתהליכי ההדרכה האישיים שמוענקים לכל בית ספר ולצוות ההוראה המשתתף בפרויקט: המורים לומדים לבנות שיעורים מתוקשבים ולהשתמש בכלי המחשב הבסיסיים, כשיפור הקשר עם התלמיד, ויכולים ללמד את התוכן בצורה עדכנית, אינטראקטיבית וחווייתית הרבה יותר. ההדרכה, ושעות החניכה הפרטניות לכל בית ספר, הן אלה שסייעו להצלחת הפרויקט, והובילו את הביקוש העצום להשתתפות בו. מיזם ״סיסמה לכל תלמיד״ ממומן במלואו מתרומות של החברה לישראל בשיתוף קבוצת XT, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, המשרד לשוויון חברתי, בזן ובנק הפועלים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד