עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ראש הממשלה שם את אילת במרכז המפה

24/07/2016
ראש הממשלה שם את אילת במרכז המפה (הגדל)

ראש הממשלה שם את אילת במרכז המפה

לצד תמיכה של 81 מחברי הכנסת ושרי ממשלה, הביע גם ראש ממשלת ישראל – בנימין נתניהו תמיכה במאבק על שדה דב. בפגישה משבוע שעבר (ד') בין ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וראש הממשלה בלשכתו, הודיע ראש הממשלה, כי הוא מאשר ותומך בחלופה המיידית לכניסת הטרמינל האזרחי למתחם הצבאי ובעיקר הציג את חשיבות חלופת הקמת שדה תעופה על אי בסמוך לחופי העיר תל אביב. עוד בישיבה נדונו התכנית האסטרטגית לאילת בהובלת משרד האוצר וענייני התיירות לאילת כבירת הנופש של ישראל.

בתחילת הפגישה הציג ראש העירייה בפני ראש הממשלה את משמעויות סגירת שדה דב והשלכותיה ההרסניות לעיר אילת. כאמור הביע ראש הממשלה את תמיכתו בחלופה שתותיר את פעילות השדה לרווחת תושבי העיר ולטובת התיירות לעיר אילת. עוד בפגישה, הציג ראש העירייה בפני ראש הממשלה את התוכנית האסטרטגית לאילת בהובלת מנכ"ל משרד האוצר ובהשתתפות מנכ"לי המשרדים הממשלתיים, עיריית אילת וחברת PWC, שמלווה מקצועית את התהליך. התכנית מתמקדת בשלושה נושאים מרכזיים: תעסוקה וגיוון תעסוקתי, חינוך ואקדמיה, תיירות. ראש העירייה ביקש את תמיכת ראש הממשלה במהלך שמובילים השר ומנכ"ל משרד האוצר. ראש הממשלה, שברך על התכנית הדגיש גם הוא את החשיבות בהגדלת הגיוון התעסוקתי באילת, כאשר הנושא המרכזי שעלה הוא הקמת פארק לתעשיית מזון מהים.

נושא נוסף שנדון בין השניים הוא תחום התיירות, כענף העיקרי עליו נשענת העיר אילת. ראש הממשלה הרואה גם הוא חשיבות בקידום ופיתוח התיירות ציין, כי יש לפעול בכל דרך ששדה התעופה החדש יהיה שדה פעיל מאוד בטיסות מהארץ ובעיקר מחו"ל והוסיף, כי הקמת בתי מלון, מרכז קונגרסים, ירידים ותערוכות, קריית ספורט בינלאומית ועוד, יסייעו בקידום התיירות לאילת כאינטרס לאומי.

כאמור הביע ראש הממשלה תמיכה בעיר אילת וציין, כי במהלך השנים השקיעו ממשלות ישראל משאבים לפיתוח העיר ולמען תושביה והמאמץ הזה הפך את אילת לעיר נופש פופולרית ביותר בישראל. עוד ציין ראש הממשלה, כי בשנים האחרונות הוא פועל לקידום וביצוע כמה פרויקטים לאומיים, שיוסיפו לקדם את אילת, ביניהם בניית מסילת רכבת ממרכז הארץ ועד אילת, שדרוג כביש הערבה, בניית שדה התעופה הבינלאומי החדש צפונית לאילת, בניית הגדר לאורך הגבול ועוד.

כידוע זוכה העיר אילת, לתמיכה מרבית מכנסת וממשלת ישראל הודות למאמצים שמוביל ראש העירייה וצוות ההנהלה. כך במסגרת תמיכה במאבקי העיר ובתחומים שעניינם קידום העיר אילת, התכנס בחודש נובמבר האחרון, פורום מנכ"לי משרדי הממשלה ביוזמה ובהובלה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה – אלי גרונר. בסיום הדיון הוחלט פה אחד על ידי הפורום ובגיבוי של מנכ"ל משרד ראש הממשלה ומנכ"ל משרד האוצר – שי באבד, לקדם תכנית אסטרטגית כוללת לעיר אילת, הנשענת על תכניות הנהגת העיר.

 

 עוד בין הנושאים שנדונו בפורום וקיבלו התייחסות מהמנכ"לים: תחבורה (רכבת לאילת, כביש הערבה, כביש דרומי, כבישים עוקפים ופינוי שדה דב), תרבות וספורט (פסטיבלים ואירועי תרבות, מיצוב אילת כעיר ספורט בינלאומית, אישור שלב ב' של בניית קריית הספורט), חינוך ואקדמיה (תקנה מיוחדת לעיר אילת, פערי עלויות הבניה), כלכלה (גיוון מקורות תעסוקה ויישום הצעת המחליטים), אוצר (הרחבת חוק אזור סחר חופשי לאילת, מענקי איזון, פיתוח תשתיות ותכנית אסטרטגית לאילת), תיירות (תשתיות תיירותיות, שיווק, בנייה מלונאית), פנים (מענקי איזון, תקציבי פיתוח), המשרד להגנת הסביבה (הקמת מתקן קצה לפסולת, שיטפונות), תשתיות (אנרגיה מתחדשת).

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד