עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חופי אילת הכי נקיים בארץ

1/08/2016
חופי אילת הכי נקיים בארץ (הגדל)

המשרד להגנת הסביבה: חופי אילת הכי נקיים בארץ

בעיצומו של הקיץ במהלכו פוקדים את אילת עשרות אלפי נופשים, קבע המשרד להגנת הסביבה, כי חופי אילת נקיים מאוד, והכי נקיים בארץ, כך עלה במדד חוף נקי לחודש יולי 2016 (שני מדדים) לצד פעולות הניקיון, הפיקוח והאכיפה, מעודדת העירייה את ציבור הרוחצים באמצעות המצילים לאסוף בדלי סיגריות מהחוף, מחלקת קונוסים מקרטון כמאפרות ומבצעת הסברה בחופים באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה, מינהל שירות לתושב ותנועת הנוער הייחודית לאילת "שומרי המפרץ" המבצעת גם צלילות ניקיון במהלך כל השנה. בחופים הלא מוכרזים, פועלת העירייה לנקות את החוף באמצעות לחץ מים (זרנוק) ומפוח אוויר בשל מאפייני החופים הכוללים חלוקים ואבנים. 

 

משך שנים שומרת העירייה על חופיה נקיים גם בתקופות שיא זאת בזכות ניקיון, פיקוח, אכיפה והסברה, לרבות תגבור אשפתונים לאורך החופים כולל מיכלים למיחזור ואפילו מיכלים לפינוי גחלים ופחמים, חלוקת שקיות אשפה במתחמי אוהלים, קונוסים מקרטון כמאפרות ועוד. על רקע ירידה בחודשים האחרונים במדד החוף הנקי שמבצע המשרד להגנת הסביבה בחופים הלא מוכרזים, שנבעה מפרמטר נוסף של איסוף בדלי סיגריות, פעלה העירייה לשפר את הניקיון גם בפרמטר זה על ידי שטיפה כאמור בזרנוק מים ומפוח וגם ניסוי כלי ייחודי לניפוי האבנים מפסולת קטנה והשבתם לחוף. עוד בשל מאפייניה הייחודיים של רצועת החוף לאורך מפרץ אילת, שכוללת חלוקים ואבנים ולא חול, ראוי לציין, כי עיקר הניקיון נעשה באופן ידני על ידי כוח אדם. 

מדד חוף נקי במסגרת תכנית "חוף נקי" שמקיים המשרד להגנת הסביבה משנת 2005 הוא כלי המשמש להערכה אחידה ואובייקטיבית של מידת ניקיון חופי הארץ הלא מוכרזים, בים התיכון ובמפרץ אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת החורף) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: ימים א-ה: 8:30-16:00 | יום שישי שבת 0900-16:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד