עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

תיכון "גולדווטר" ו"רבין" בין 277 בתי הספר הערכיים בארץ

22/08/2016
תיכון "גולדווטר" ו"רבין" בין 277 בתי הספר הערכיים בארץ (הגדל)

תיכון "גולדווטר" ו"רבין" בין 277 בתי הספר הערכיים בארץ

זו הפעם השנייה בה זוכים בתי הספר התיכוניים "גולדווטר" בניהולה של אפרת זקס ו"רבין" בניהולה של שמחה הראל, בהכרה של משרד החינוך, אשר בוחר מידי שנה בארבע השנים האחרונות את החטיבות העליונות שהצטיינו במדדים חברתיים, ערכיים ולימודיים. בשנת 2013 זכו באותה הכרה, שני בתי הספר ובשנה שעברה היה זה תיכון "בגין" בניהולה של טליה ז'אן, שזכה בהכרה ובתגמול בהתאם. המורים בבתי הספר הללו יקבלו במשכורת הקרובה תוספת של 3,000 עד כ- 4,000 שקל, בהתאם לדירוג שקיבל המוסד החינוכי שבו הם מלמדים. בהתאם לתפיסה זו, לראשונה השנה, בהתאם למדיניות משרד החינוך, ישקפו הישגי בתי הספר ערכים חברתיים ולימודיים ולא רק על פי הזכאות לבגרות. התמונה החינוכית מתייחסת לבתי הספר התיכוניים ומציגה מבט רחב ומקיף על העשייה החינוכית וכוללת ארבעה אשכולות: ערכים ואקלים חינוכי, נשירה והתמדה, הצוות החינוכי ולמידה והישגים.

 

ברשימה שפרסם השבוע משרד החינוך בהתייחס לשנת הלימודים תשע"ו, נבחרו שני התיכונים באילת מבין 277 בתי ספר ומתוך כ-700 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, בתוכם: הישגים חברתיים שכוללים מניעת נשירה ורמות שונות של קרבה לזכאות לתעודת בגרות, הישגים ערכיים שמתייחסים לקליטת תלמידי חינוך מיוחד, שיעור גיוס לשירות צבאי, אזרחי או לאומי גבוה, הישגים לימודיים שמודדים זכאות לתעודת בגרות, הצטיינות במבחני בגרות, זכאות לתעודת בגרות איכותית, וכן קידום התלמיד על פי יכולותיו ולא רק בממד של זכאות לבגרות. פרט לאלה נמדדים בתי הספר גם על היחס של צוות ההוראה למצוינות במקצועות הומניים, בנוסף להצטיינות במקצועות מדעיים ומתמטיים, ועל השמירה על טוהר הבחינות ואיכות תהליכי ההערכה בבתי הספר.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ברך את הצוותים וציין, כי זו התמורה הגדולה להשקעות בחינוך, במסגרתן דורגה העיר אילת במקום הראשון בארץ בהשקעה בחינוך פר תושב. עוד ברך ראש העירייה את החלטת משרד החינוך להציג תמונה חינוכית כוללת, לפיה הזכאות לבגרות אינה חזות הכל והערכת בתי הספר תימדד גם על פי פרמטרים ערכיים.

 

ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק הצטרף גם הוא לברכות וציין: "כהרגלנו נמשיך להשקיע בשיפור ההישגים, באקלים הבית ספרי, בגיוס משמעותי לצה"ל ובאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד