עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ביקור השרה מירי רגב

29/08/2016
ביקור השרה מירי רגב (הגדל)

שרת התרבות והספורט – מירי רגב: "התרבות באילת מחוללת תיירות"

שרת התרבות והספורט – חה"כ מירי רגב ביקרה אתמול (א') באילת ביחד עם צוות משרדה. הביקור נפתח בדיון מקצועי עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וצוותו והסתיים בברכות בפסטיבל הג'אז ולאחריו בפסטיבל התימניאדה המתקיימים זו השנה ה – 30 באילת.

 

בפתח הדיון סקר ראש העירייה בפני השרה את הנושאים המשיקים לעבודת המשרד בדגש על תחילת העבודות לבניית קריית הספורט הבינלאומית, אירועי תרבות וספורט והצורך בהכרה רשמית של המשרד ומתן סיוע לקידום וביסוס תיאטרון אלעד של אילת וחבל אילות. עוד סקר ראש העירייה בפני השרה את עשרות אירועי הספורט ביניהם אליפויות אירופה ועולם שמארחת העיר אילת במגוון ענפים וכן את פעילות מרכז השייט שמצמיח אלופים. בעניין זה ביקש ראש העירייה את תמיכת המשרד בהגדלת המבנה של מרכז השיט, שכבר צר מלהכיל את הפעילות הענפה ואת סיוע המשרד בקידום כל השלבים לבניית קריית הספורט הבינלאומית באמצעות הצעת מחליטים לגבי אילת כעיר ספורט בינלאומית. עוד פנה ראש העירייה לשרה בבקשה ליצור תקנה מרחק לפעילות ספורטיבית באילת, זאת במטרה לסייע לקבוצות אילתיות הנדרשות להתחרות במשחקים מחוץ לבית וכן לקדם באמצעות המשרד פרחי ספורט בתחום השייט ואקדמיה לכדורסל. השרה ברכה על הפעילות הענפה וציינה, כי המשרד ייבחן בחיוב את הבקשות. "אין ספק שהמיקום של אילת מחייב את הממשלה להסתכל אחרת על העיר אילת" ציינה השרה והציע לעירייה ולגורמי הספורט לקדם ולבסס את תחום כדורעף החופים. "אין סיבה שאילת לא תהיה חלק מהמוקדים המובילים לאימונים לקראת אולימפיאדת טוקיו" קבעה השרה.

 

עוד במסגרת הדיון נפגשה השרה עם מקימי תיאטרון אלעד של אילת וחבל אילות, בועז דן, דנה יצחקי וניר גורדון, אשר הציגו בפני השרה את התיאטרון, שהקימו לפני שנתיים באילת מטעמים אידיאולוגיים ואת הקשיים האובייקטיבים עמם הם מתמודדים למרות התמיכה שמעניקות לו עיריית אילת והמועצה האזורית חבל אילות. ביחד עם מקימי התיאטרון סיפר המנהל האומנותי של התיאטרון – שי פיטובסקי לשרה על בחירתו בעיר אילת אליה עבר עם משפחתו, גם כן מרצון כנה של פיתוח וטיפוח תיאטרון בפריפריה כולל הקמת כפר אמנים באילת. החברים הדגישו את הצורך בבניית תיאטרון על רקע הביקוש האדיר של תושבי אילת והערבה וכן כעיר תיירות המארחת מידי שנה כ – 2.5 מיליון נופשים באילת. עוד סיפרו החברים על הצלחתו של המיזם תיאטרון בים האדום, המונה כבר 400 מנויים הפוקדים את מיטב ההצגות שמעלה התיאטרון לחופי הים האדום. ראש העירייה שיבח גם הוא את התיאטרון והדגיש בפני השרה, כי תמיכת המשרד, ללא ספק תצמיח עוד את התיאטרון הפורץ". השרה התרשמה מאוד מהרצון העז של החברים מתיאטרון אלעד והביעה תמיכה בלתי מסויגת לסייע תוך שהנחתה את מנכ"ל משרדה לקיים פגישה מקצועית עם הנציגים ולסייע להם בכל דרך.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד