עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חנוכת כיכר אנטיב

30/08/2016
חנוכת כיכר אנטיב (הגדל)

חנוכת כיכר אנטיב

במסגרת הידוק יחסי ערים תאומות בין העיר אילת לבין העיר אנטיב שבצרפת, נחנכה אתמול (ב') כיכר אנטיב הממוקמת בצומת הרחובות תרשיש ודרבן, במרכזה הוצב מונומנט אומנותי שהוענק לעיר אילת מהעיר אנטיב אותו יצר הפסל ז'אק גארדיולה. חנוכת הכיכר מצטרפת לשורת פעולות להידוק היחסים בין אילת לאנטיב, בדגש על תיירות ותרבות. לצד חנוכת הכיכר היו נציגי משלחת אנטיב אורחי כבוד בפסטיבל הג'אז המתקיים גם בעיר אנטיב.

בטקס חנוכת הכיכר לקחו חלק נציגי המשלחת מאנטיב שכללה שני  סגני ראש העיר - אדואן רמבו ואריק פוג'ה, חברת מועצת העיר - אלקסיה מיסאנה, פיליפ בוט'ה – הממונה על התיירות, קונגרסים, פסטיבלים וג'אז, וז'אק גארדיולה – הפסל, אליהם הצטרפו  סגן שגריר צרפת בישראל -  גילס פקאסו ונספחת התרבות בשגרירות צרפת – טילה רודל. את נציגי אנטיב ליוו במהלך ביקורם, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, סגן ומ"מ ראש העירייה – אלי לנקרי וחברי ועדת ערים תאומות, ד"ר אבי ברנס, אילן אסטהרזי ושמוליק תגר.

"הפסל ממחיש את הידוק הקשר והיחסים בין הערים, אשר הולך ומתחזק בעיקר בתחומי התרבות" ציין אריק פוג'ה -  סגן ראש עיריית אנטיב לענייני תיירות והוסיף: "הפסל מסמל את העיר אנטיב ואת משמעות החיים, הוא מונח על מסגרת אבנים וצבוע בצבע כחול המסמל את הים של אנטיב ואילת. הפסל חלול כך שהאוויר יכול לעבור דרכו ובתוכו יש כדור זכוכית שמסמל את האש ובכך ישנם את כל ארבעת יסודות החיים שהם הכוח המסמל את הקשר בין אנטיב לאילת".

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי אשר ארח את המשלחת במהלך ביקורם  הדגיש את החשיבות שהוא רואה בקשר התרבותי עם העיר אנטיב ואת קווי הדמיון ביניהן "האירוע הוא עוד נדבך בקשר עם העיר אנטיב,  אני מייחס חשיבות עליונה לקשרי ערים תאומות ואני חייב לציין שמתוך 12 הערים איתם נמצאת אילת ביחסי ערים תאומות, הקשר עם אנטיב הוא מהחמים, הטובים והיעילים ביותר" ציין ראש העירייה.

סגן שגריר צרפת בישראל- גילס פקאסו התייחס אף הוא לקשר המיוחד של אילת ואנטיב והדגיש את חשיבות קליטת גל העלייה הצפוי מצרפת לעיר אילת "אני שמח על האירוח והביקור בעיר אילת ועוד יותר שמח לראות את הנוכחות של התיירות מצרפת. במסגרת הקשר המיוחד בין אילת לצרפת, אני שמח לפגוש את הקהילה הצרפתית שחיה באילת ואשר גדלה משנה לשנה". ראש העירייה חיזק את דברי סגן השגריר והדגיש כי הוא רואה חשיבות גדולה לקליטת העולים מצרפת לעיר אילת. 

כאמור, לצד חנוכת הכיכר נהנו נציגי אנטיב במהלך ביקורם בעיר אילת מפסטיבל הג'אז אותו קידמו בעירם ובו השתתפו גם נציגים והרכבים צעירים מהעיר אנטיב. עוד במסגרת הביקור, סיירו חברי המשלחת בעיר אילת וביקרו באטרקציות המקומיות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד