עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הורים- נשקו וסעו בביטחה

4/09/2016
הורים- נשקו וסעו בביטחה (הגדל)

הורים- נשקו וסעו בביטחה

עם פתיחת שנת הלימודים ביום חמישי האחרון (1.9), הציב כמידי שנה, המטה העירוני לבטיחות בדרכים בעירייה, משמרות בטיחות בצמתים ובמעברי החצייה הסמוכים לבתי הספר. את הצמתים איישו מתנדבים ושוטרים ממשטרת המרחב לצד תלמידי כיתות ו' שאיישו את משמרות הבטיחות בדרכים. בבוקר פתיחת שנת הלימודים, קיבלו כל התלמידים עוגיית מזל ובתוכן מסרים של בטיחות בדרכים, שהפיק במיוחד המטה העירוני. בשבוע שקדם לפתיחת שנת הלימודים, חידשו צוותי התחזוקה בעירייה את כל הסימונים (מעברי חצייה, מעקות בטיחות, אבני שפה ופסי האטה), ברחבי העיר בדגש על הצמתים הסמוכים לבתי הספר. עוד השנה, הצטרפו בתי הספר "תל"י הרי אילת" ו"צאלים" למיזם "נשק וסע בביטחה" הפועל כבר בבתי הספר "אלמוג", "גלים", "אופיר" ו"היובל" על ידי הורים מתנדבים, בשיתוף ועד ההורים המרכזי והמטה העירוני לבטיחות בדרכים.

כמידי שנה, בימים הראשונים ללימודים (1-4.9) סייעו מתנדבים לתלמידים לחצות את מעברי החצייה, ביניהם מתנדבי המטה העירוני לבטיחות בדרכים הפעילים כל השנה, שוטרים, לוחמי מג"ב, ולראשונה גם מתנדבים מקרב גמלאי צה"ל. עוד במהלך הבוקר סיירו ניידות משטרה ושיטור עירוני בין מוסדות החינוך. לצד המתנדבים איישו את משמרות הבטיחות בדרכים, תלמידי כיתות ו' שתרגלו בשבוע האחרון של החופשה את פעילות המשמרות ורעננו בפועל את ההכשרה שעברו כשהיו בכיתה ה' בשנה הקודמת. במהלך החודש הראשון ללימודים, יעברו התלמידים סדנאות לימוד ויחולקו חומרי הסברה להורים ולהם, במטרה לרענן את שלמדו.

עוד במסגרת תכנית פעולה עירונית ליצירת סביבה בטוחה בדרכים, הצטרפו השנה בתי הספר "תל"י הרי אילת" ו"צאלים" למיזם "נשק וסע" שמפעיל המטה העירוני לבטיחות בדרכים בעירייה בניהולה של הדיה סטרוק, בשיתוף עמותת "עיניים בדרכים" וועד ההורים המרכזי בראשות רועי אפלבאום. הפרויקט מיושם כבר בשישה בתי ספר בעיר ומורחב מידי שנה לבתי ספר נוספים. במסגרת הפרויקט, ניצבים מידי בוקר בצומת בית הספר, שני הורים מתנדבים מקרב הורי בית הספר המעודדים את ההורים להוריד את ילדיהם, בזמן קצר שיכלול נשיקה ונסיעה, על מנת למנוע עיכוב ויצירת לחץ מיותר בכביש הגישה לבית הספר. עיריית אילת מבצעת את הסימונים למתחם ההורדה.

עוד במסגרת פעולות למען בטיחות בדרכים, תלה המטה העירוני לבטיחות בדרכים, שלטים על גדרות בתי הספר עם מסרים הנוגעים לשכחת ילדים ברכב, רכיבה על אופניים חשמליים וערנות כלפי הולכי הרגל. השנה יושם דגש על רכיבה בדו גלגלי. דגש מיוחד יושם השנה בפעילות בטיחות התלמידים באזורי בתי הספר, אכיפה מוגברת, חינוך והסברה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד