עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סקיפרים תוצרת אילת

12/09/2016
סקיפרים תוצרת אילת (הגדל)

סקיפרים תוצרת אילת

חמישה בוגרים מבית הספר התיכון ע"ש "גולדווטר" שלמדו במגמה העירונית "ימאות ספינות" סיימו השבוע את המבחנים המעשיים וקיבלו תעודת סקיפר. תלמידי המגמה יתגייסו ליחידות המובחרות בצה"ל, והכשרתם תעזור להם מאוד בחיל הים ובקורס חובלים. בהמשך דרכם באזרחות יוכלו לנצל את הכשרתם לעבודה בתחום הימי, בקידוחי גז, בהשטת ספינות ויאכטות פאר, גוררות בנמלים, וספורט ימי.


מגמת ימאות ספינות היא מגמת בת של מגמת מדעי הים, שהוקמה לפני כשש שנים על ידי ראש מינהל שח"ק בעירייה – ד"ר דרורי גניאל, בדומה למגמות בבתי הספר הימיים קציני ים עכו, מבואות ים מכמורת, מעגן מיכאל, ואשדוד ים. תלמידים העוברים את הבחינות זכאים לתעודת משיט, ורשאים להיות סקיפרים על ספינה של עד 24 מטר. את המגמה מוביל ארן עידן, בוגר מועדון השייט באילת,  מהנדס ושייט  מוסמך, בעל ניסיון של 34 שנים בהשטת ספינות.

 

במשך שלוש שנים למדו התלמידים את החומר העיוני הכולל ימאות, ניווט חופי, מכונאות, וניווט מכשירים בהתאם לתכנית שדורש משרד התחבורה, וניגשו לבחינת הבגרות הטכנולוגית בהיקף של 5 יחידות לימוד בנוסף לחמש יחידות במקצוע המוביל מדעי הים. את הלימוד המעשי עברו התלמידים בבית הספר הפרטי לשייט של ציקי שקד ובהדרכתו, ואת הבחינה המעשית העביר משה סער הידוע בשם "כושי" שהקים את החינוך הימי ואת מועדון השייט באילת.

 

במטרה לאפשר לתלמידים מגוון רחב של מקצועות הגברה לבגרות, מונהגות בשנים האחרונות כיתות עירוניות המשותפות לשלושת בתי הספר העל יסודיים. במסגרת זו מוצעים השנה לימודים בכ – 20 מקצועות הגברה: ביולוגיה, פיסיקה, הנדסת תוכנה, מדעי החברה, תיירות ופנאי, אמנות, מדעי המחשב, ערבית, תנ"ך, מינהל וכלכלה, מחשבת ישראל, צרפתית, רוסית, ספרדית, כימיה, חינוך גופני, מדעי הים/ימאות ספינות ושני מקצועות הגברה (5 יח"ל) שנפתחו בשנה שעברה: תיאטרון, כחלק  ממהלך כולל של הרחבת תחומי האומנויות, ודיפלומטיה ותקשורת בינלאומית. השנה כאמור סיים מחזור ראשון של מגמת ימאות וספינות של מדעי הים.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
למשך העונה קרובה (עונת הקיץ) יינתנו שירותי הצלה בחופי הרחצה המוכרזים בין הימים: א - שבת בין השעות 17:00- 09:00 רחצה נעימה ובטוחה
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
מוקד 106
רוצים לדווח על מפגע? יש לכם תקלה? צלצלו למוקד 106 או שלחו לנו דואר אלקטרוני: moked@eilat.muni.il
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד