עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

החלה בניית בית ספר לחינוך מיוחד

19/09/2016
החלה בניית בית ספר לחינוך מיוחד (הגדל)

החלה בניית בית ספר לחינוך מיוחד

לצד מכון חדש להתפתחות הילד, מעון יום שיקומי "ניצן", מרכז תעסוקה שיקומי "מיוחד", בית ספר אורים לחינוך מיוחד, גני ילדים ורצף מענים לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, החלה העירייה באמצעות החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) בעבודות לבניית בית ספר חדש לחינוך מיוחד בפינת הרחובות ארגמן וחטיבת הנגב. בית הספר, שיחליף את בית ספר "אורים" ייתן מענה מכיתה א' עד גיל 21, וייבנה כאשכולות עם נגישות מרבית המותאמת לכל סוגי המוגבלויות. עלות העבודות 24 מיליון ₪ במימון משותף של מפעל הפיס, משרד החינוך ועיריית אילת. את עבודות הבניה תבצע חברת סמי נופי ובניו בע"מ, בניהול ופיקוח של החברה הכלכלית לאילת. 

 

העיר אילת מוכיחה רגישות רבה ובהתאם למדיניות ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי גם חשיבות רבה בקידום מענים בכל התחומים עבור תושבי העיר עם צרכים מיוחדים. במסגרת זו, הרחיב האגף לשירותים חברתיים בעירייה את השירותים ובכללם, פתיחת בית מיוחד "יחד בערבה" המשמש דיור מוגן לאוכלוסייה בוגרת עם צרכים מיוחדים בשיתוף חבל אילות. הבית הוקם בקיבוץ קטורה ומופעל על ידי אגודת "עמי" בשיתוף האגף שירותים חברתיים בעירייה. עוד מפעיל האגף את תכנית "שבילים בקהילה" בה משתתפים 13 אנשים בעלי מוגבלות השייכים לאוכלוסיית השיקום, עבורם נבנית תכנית אישית. תכנית נוספת היא, "קהילה תומכת חיים" המיועדת לשיפור חייו של הנכה בביתו כולל חיבור ללחצן מצוקה ו"אב שכונה" המבקר את הנכים בביתם ומסייע להם בתיקונים, שירותים רפואיים ועוד.

 

גם ברשת המתנ"סים, הציבו יעד מתמשך לפיתוח השירותים והתוכניות לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים אותרו באמצעות מסגרות החינוך וילדיהם הוזמנו להצטרף לפעילות החוגית ברשת, על פי בחירתם האישית תוך קבלת מלגות מיוחדות. במרכז הרב תחומי לגיל הרך נפתחה פעילות ייחודית, לילדים ובני נוער כבדי שמיעה הכוללת שילוב במועדון חברתי ובמסגרות החוגים הקיימות ברשת. עוד נפתח "מועדונצ'יק" - לילדים בעלי עיכוב התפתחותי בשפה וקבוצת "הורים בקשר"- קבוצת הורים הפועלת למען שיפור איכות חיי משפחות עם צרכים מיוחדים. עוד במסגרת זו, נפתחה תכנית "מתנדבים לצרכים מיוחדים" התומכים ומלווים ילדים בפעילויות שונות. במתנ"ס בית רובין התקיים קורס שפת סימנים לילדים ולנוער. במתנ"ס שחמון נפתחה תנועת נוער "כנפיים של קרמבו" - תנועת נוער חדשה באילת לילדים עם צרכים מיוחדים בשילוב בני נוער מהחינוך הרגיל. לצד אלה, פועל מועדון מעגלים לבוגרים עם צרכים מיוחדים הנהנים ממפגש חברתי, שלוש פעמים בשבוע. עוד בשיתוף החברה למתנ"סים מפעילה הרשת, פרויקט שילוב בתעסוקה לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, במסגרתו שולבו ברשת עובדים עם צרכים מיוחדים, אשר מלווים על ידי הצוות בכל מסגרת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד