עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

סדנאות הכנה לחיילים

26/09/2016
סדנאות הכנה לחיילים (הגדל)

סדנאות הכנה לחיילים

120 חיילים וחיילות בני אילת השתתפו במחזור הקיץ של סדנאות הכנה לחיילים לקראת שחרור מצה"ל שהתקיים בשבוע שעבר, בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון באילת. במהלך תקופת פעילותו, קיים מרכז צעירים 10 סדנאות לחיילים משתחררים ו - 3 סדנאות למתנדבי שירות לאומי, בהם השתתפו למעלה מ-1,600 חיילים ומתנדבים בני אילת.

 

הסדנאות הן פרי שיתוף פעולה של מרכז צעירים בעיריית אילת, הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון שנותן את חסותו לסדנא, קרן גרוס לקידום חיילים משוחררים, הקרן שיזמה את הסדנאות ותומכת בהן כספית; צה"ל שמאפשר לכל החיילים והחיילות שבוע צ'ופר מחוץ לפעילות הסדירה וליחידות הצבאיות שבהן החיילים משרתים; וחברת אורית תורן, שמנחים מטעמה מנחים את הסדנא. כבכל סדנא, גם הפעם, ארח הקמפוס את החיילים האילתים בשמחה ובחום. 

 

במהלך חמישה ימים מרתקים וגדושים בפעילות, קיבלו 120 חיילים וחיילות תושבי אילת, העתידים להשתחרר במהלך חצי השנה הקרובה, מנה מרוכזת של מידע לקראת החיים באזרחות. החיילים הצטיידו ב"ארגז כלים" מגוון, שיאפשר להם "נחיתה רכה" באזרחות. את הסדנא הובילה כרמית יאיר - רכזת חיילים משוחררים באילת, וביחד עם כל צוות רכזי המרכז, הם ליוו את הסדנא מראשיתה ועד סופה, הציגו לחיילים את מגוון השירותים והפעילות של מרכז צעירים, והזמינו אותם להגיע למרכז להמשך ליווי אישי באזרחות.  

 

בסדנא ניתן דגש למספר נושאים עיקריים. בתחום הקריירה דנו החיילים בשיקולים בבחירת מקצוע, כתיבת קורות חיים, הכנה לראיון לעבודה ולמרכז הערכה, קריאת תלוש משכורת, זכויות עובדים באילת עם עו"ד משה קריספין ועוד. דגש נוסף בסדנא הושם על "שבירת מיתוסים" בנוגע לעולם התעסוקה בכלל ולאפשרויות התעסוקה באילת בפרט. בהקשר זה, חיילות וחיילים שהביעו עניין, נפגשו עם מנהל האב אילת, מרכז היזמות הטכנולוגי שפועל באילת מזה כשנה. עוד לראשונה בסדנא, נערך פאנל של מעסיקים בענפי 'עבודה מועדפת' (תעשייה, חקלאות, מלונאות ובנייה), שסיפרו על אופי העבודה ועל היתרונות בתחום עיסוקם, כמו גם על ההטבות והתמריצים שמוענקים לאלה שמשתלבים בעבודה מועדפת. עוד לראשונה בסדנא, התקיים ה"מכללובי" – מפגש חשיפה של גופי ההכשרה המקצועית הפועלים בעיר.

 

בתחום ההשכלה הגבוהה והלימודים נחשפו החיילים לעולם האקדמי ושמעו על מכינות, פסיכומטרי, השלמת בגרויות, מלגות, מסלולי לימוד אקדמיים באילת, ואפילו זכו לשמוע הרצאה אקדמית לדוגמא בתחום הפסיכולוגיה מפי ד"ר יעל פוזננסקי. מספר סטודנטים הוזמנו לפאנל סטודנטים מיוחד שבו הציגו בפני החיילים את התהליך שהם עברו ועל השיקולים שלהם בבחירת מסלול לימודים, איך משלבים לימודים ועבודה, מה היתרונות בלהיות סטודנט באילת ועוד.

 

 

עוד קיבלו החיילים, סקירה מקיפה של זכויות עובדים וזכויות חיילים משוחררים, ועברו תהליך פיתוח אישי בקבלת החלטות, הצבת מטרות ויעדים אישיים. כל חייל זכה לשיחה אישית עם המנחה שלו ועזרה פרטנית בכתיבת קורות חיים.

 

לאורך הסדנא נהנו החיילים מצ'ופרים ופינוקים תרומתם של אזרחים טובים וועד כיבוי אש אילת, וביום שלישי בערב הזמין מרכז הצעירים את החיילים המשתתפים בסדנא וכן את החיילים המשרתים ביחידות צה"ל השונות בגזרה להופעת סטנד-אפ מיוחדת לחיילים בלבד של הסטנדאפיסט דניאל כהן באולם מופ"ת בעיר. הכניסה למופע לא היתה כרוכה בתשלום אלא רק בהצגת כרטיס ותעודת חוגר/קצין, ו 250 חיילים וחיילות נהנו מהפוגה קומית משחררת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד